Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Racja. Auta tam są podzielone. Na te dla swoich (droższe, nie opłaca się ich ściągać) no i te na wschód do tzw,, liftu,,.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce DSG. Poza tym 50k netto

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest Polska i takie podejście jak ma Zielas zaczyna być normą, co jest przykre tak przy okazji. Obecnie łatwiej znaleźć prawdziwego przyjaciela niż kupić pewne auto. A może poszukaj po salonach? Często można kupić auta, które taki salon wziął w "rozliczenie" za nowe.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy.... rodzynków z importu nie ma, bo nie opłaca się ich sprowadzać. Dla przykładu teraz nasz kolega forumowy sprzedawał b7 krajowe, ponad 10tys drożej niż james7 ustawił sobie budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, kojarzycie tego B7? Ogłoszenie aktualne, tylko wygasło. Mam wątpliości co do ceny, troszę mało..

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1wl-super-stan-bluemotion-navi-tempomat-z-niemiec-oplacony-ID6ypTWT.html

 

Ogłoszenie typu cena i przebieg do negocjacji. Chociaż to 1.6 więc kto wie.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy.... rodzynków z importu nie ma, bo nie opłaca się ich sprowadzać. Dla przykładu teraz nasz kolega forumowy sprzedawał b7 krajowe, ponad 10tys drożej niż james7 ustawił sobie budżet.

 

Generalnie każdy samochód jest dobry... dopóki ma gwarancję. Potem to już loteria. Mniejsza jeśli znamy jego historię bądź możemy ją jakoś łatwo zweryfikować.

Edytowane przez TeBe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogłoszenie typu cena i przebieg do negocjacji. Chociaż to 1.6 więc kto wie.

 

Przeglądam ten wątek i rozumiem, że B7 z silnikiem 1.6 ciężko sprzedać, tylko dlaczego? Awaryjność, niska trwałość czy chodzi o to, że za mały jak na taki samochód?

Rok temu ten samochód miał przejechane 190.200 km, poleasingowe z Holandii. Info z autodna.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy silnik jest pomijany przez dużą część kupujących w obawie przed gorszą dynamiką. Wg mnie słusznie. Jeździłem i dalej czasem się poruszam B5 101 koni i do spokojnej jazdy ok, ale przyspieszenie słabe. W B7 nie wiem choć 105 koni raczej mało. Poza tym warto wziąć pod uwagę, że kiedyś będzie trzeba odsprzedać to auto i łatwiej nabywcę znajdzie jakaś lepsza wersja niż 1.6.

Auto, że poleasingowe to wg mnie wcale nie znaczy gorsze. Najczęściej serwisowane w ASO gdyż tego umowa leasingu wymaga. Jedyny problem to taki, że auto dużo w firmie jeździ. Co najmniej 40-50k km rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia tego samochodu z Czerwca 2015, jak był wystawiony do sprzedaży w Holandii, oprócz przytartego zderzaka, który jest niewymieniony do dziś i brudnej tapicerki, która jest wyprana, samochód bez zastrzeżeń.. Brakuje mi tylko jednego elementu tej układanki.. co się działo z samochodem od Czerwca 2015 do Marca 2016, bo wtedy został sprowadzony do PL. Tym bardziej, sprzedający mówi, że przywiózł go z Niemiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brakuje mi tylko jednego elementu tej układanki.. co się działo z samochodem od Czerwca 2015 do Marca 2016, bo wtedy został sprowadzony do PL. Tym bardziej, sprzedający mówi, że przywiózł go z Niemiec...

 

Rozmawiałeś ze sprzedającym?

Bo w ogłoszeniu to może być zwyczajna pomyłka. Auta z Holandii mają numery rejestracyjne na szybach naniesione także łatwo to sprawdzić.

W 2015 czerwiec pewnie skończył się leasing i auto poszło pod młotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałeś ze sprzedającym?

Bo w ogłoszeniu to może być zwyczajna pomyłka. Auta z Holandii mają numery rejestracyjne na szybach naniesione także łatwo to sprawdzić.

W 2015 czerwiec pewnie skończył się leasing i auto poszło pod młotek.

 

Rozmawiałem, to że samochód jest z Holandii dowiedział się... ode mnie.. Twierdzi, że przywiózł go z Niemiec.. Ma brify itd.. Mimo tego zaplątania z pochodzeniem tego samochodu, chce pojechać do ASO go sprawdzić.. Nie wiem czy na podstawie VINu, powiedzą mi dalszy przebieg, niż ten, który widziałem na zdjęciach licznika z Czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie VINu lub odczytaja historię z kluczyka. Oczywiście tylko wtedy jeśli auto było w tym okresie w ASO, inaczej wiadomo pustka.

Jeśli jesteś zainteresowany tym autem to zapytaj o Fakturę. Jako, że sprzedaż jest na VAT-marże to istnieje ryzyko przekrętu na VAT. Warto abyś dopytał czy sprzedający jako importer i prawdopodobnie firma z VAT-eu opłacił podatek od transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że spytać czy sprzeda na fakturę? Jeśli się wycofa, tzn, że przekręt? To miałeś na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura VAT jest dużo bezpieczniejsza z tego względu, że wiadomo kto musi odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego. VAT-marża nie musi oznaczać przekrętu od razu, bo może jest to wygodniejsze dla sprzedającego i jego działalności, natomiast ryzyko jest większe jeśli chodzi o przekręt na VAT.

Jeśli masz VIN to spróbuj sam podjechać do jakiegoś ASO i zapytać. Może akurat coś Ci powiedzą. Kiedyś jak szukałem jeszcze Skody Superb to mając VIN byłem w ASO skoda i oczywiście nie chcieli, że nie mogą itp itd. Ale chwila rozmowy i udało się zrobić tak, że ja mówiłem co wiem od sprzedającego a gość mi potwierdzał lub zaprzeczał na podstawie bazy skody.

Jeśli wolisz od razu z autem jechać do ASO twoja wola.

Na marginesie raczej ciężko uwierzyć żeby handlarz nie wiedział, że auto jest/było z Holandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na fakturach i w jaki sposób najlepiej załatwić kupno samochodu bez ryzyka, także dzięki za poradę. Jedyne co mnie w tym wszystkim odpycha, to te ściemnianie sprzedającego.. i wtedy nie miałbym wątpliwości, a tak cały czas biję się z myślami, czy w ogóle się dalej tym samochodem interesować... Mam gościa który chętnie sprawdza VIN'y tylko, że jest ze SKODY, może mają ten sam system.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje Ci silnik 1.6 i faktura VAT marża a podczas sprawdzenia w ASO okaże się, że stan techniczny jest w porządku to wszelkie niedociągnięcia takie jak kręcony przebieg sa polem do negocjacji.

Ja bym to auto generalnie odpuścił ale głównie że względu na silnik.

Decyzja rzecz jasna Twoja. W każdym razie nie ma co się napalać.

Co do sytemu Skoda VW to mają chyba jednak osobne bazy aczkolwiek pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, jeśli jedynym problemem jeśli chodzi o silnik 1.6 jest jego dynamika,to nie jest to dla mnie problem. Jeśli są wadliwe, to proszę o info, poszukam 2.0.. I tak przy okazji, czy to prawda, że CAYC 1.6, nie ma dwumasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli są wadliwe, to proszę o info, poszukam 2.0.. I tak przy okazji, czy to prawda, że CAYC 1.6, nie ma dwumasy?

 

Tu masz troche info na ten temat:

http://dailydriver.pl/porady/technika/silnik-1-6-tdi-caya-cayb-cayc-roznice-usterki-problemy-awarie/

 

Podobno trzeba sprawdzac po numerze VIN czy jest dwumasa czy nie. Wiecej info na temat tego silnika znajdziesz na forum GOLFa albo innej Octavii. W nich tez byly montowane a na pewno byly tam bardziej popularne anizeli w Passatach. Choc i tu cos na pewno jest w odpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dyskusję, jeśli się zdecyduję na ten samochód dam znać co słychać w ASO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dyskusję, jeśli się zdecyduję na ten samochód dam znać co słychać w ASO :)

 

Auto z linka ma navigację ale nie widzę anteny GPS na dachu, dziwne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności