Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie(wypas podobny) było tak : 8% + zimówki (leasing 103%).

Siedzisko w komfortowych fotelach jest bardzo wygodne .Ja mam 180cm wzrostu.1kkm można zrobić bez wysaidania.

Jeśli jesteś z tych "obszerniejszych" , to w sportowych nie tyle siedzisko bedzie problemem, co oparcie.

Węź aktywny tempomat do wypasu, to sobie mozesz jeszcze wyciągnąć obydwie nóżki pod pedały :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma szansy na taki rabat (mam tu na mysli konfiguracje pod zamowienie).

tak dokladnie chodzi o auto ktore jest gotowe do odbioru- taki dealer ktory kupuje jednorazowo kilkadziesiat aut dostanie od producenta tez wiekszy rabat niz ten ktory kupuje pojedynczo pod zamowienia.

 

---------- Dodano o 10:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:13 ----------

 

Bullet77 wybrałem wersję kombi w kolorze białym,
i to mi sie podoba- ja do tego dąże aby kolejne auto bylo tez biale kombi VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupilem passata w polsce, a le w kompie jest do wyboru z tego co pamietam 3 lub 4 opcje jak bedzie pokazywal spalanie w tym MPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, może Koledzy mi wyjaśnią o co chodzi z tym białym?

"Od zawsze" biały - jako najtańszy kolor bazowy - był kupowany przez floty firmowe.

A teraz dużo jest białych i to nie tylko fabii z kratką.

Czy to taka moda (pod Białe Kozaczki) czy pauperyzacja społeczności?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od białego perłowego (nie tego podstawowego, który wg. mnie wyglądał jak lodówka Silesia), lansowano go długo. Zawsze jest grupa w społeczeństwie, ktora jest podatna na marketing i wmawianie pozornej elitarności. Najlepiej na to reagują bogaci, normalne :) W każdym razie jeszcze zbiegło się to z siłą Apple, gdzie biały to podstawa. Teraz to po prostu "kula śnieżna" mody na białe. Najlepiej z czarnym dachem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały białemu nierówny. Już Procol Harum o tym śpiewali.

Biały modny, to nie biały bazowy. W bazowym większość aut wygląda jak służbówka niskiego rangą repa. Za dobry biały dopłacasz często więcej niż za perłę czy metalik. Nie wszystkie auta dobrze prezentują się w bieli ale to o-ście kwestia gustu. Wg mnie CC biały + czarny dach jest OK, ale limuzyna/kombi białe prezentują się, delikatnie mówiąc dość przeciętnie. I to nie jest tylko problem pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to była prowokacja ;)

 

Też uważam, że większa limuzyna elegancko wygląda w kolorze ciemnym.

Czarnego dachu w CC jeszcze nie spotkałem, ale takie łączenia są ciekawe. Lancia Ypsilon czy Rolls mają czarną maskę, a już kilkadziesiąt lat temu biały dach był charakterystyczny dla Mini czy Landrowera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój rekord w salonie to urwanie 16% ceny + 10% rabatu na serwis + 10% rabatu na części.

Wprawdzie nie w VW, ale marże salonowe są zbliżone.

Mylisz się - upusty nie są zbliżone 16% to jest abstrakcja - i nie dotyczy takich marek jak vw, audi, Hond czy Mercedesa i BMW. Można je spotkać ewentualnie we francuskich "wynalazkach".

 

Teraz jest dobry okres do kupowania taniej, bo są jeszcze auta z 2012, a można też trafić na auto z ekspozycji - i jak nam podejdzie kolor i specyfikacja, to można kupić dużo taniej.

Z tymi autami z ubiegłych roczników nie jest wcale tak różowo - mnie osobiście np. przy zakupie w leasingu nie interesuje rabat 10-11% za auto z ubiegłego roku w porównaniu do 7-8 oczek za auto z roku 2013. Prawda jest taka, że przy sprzedaży auta np. 3 letniego zupełnie inna będzie cena sprzedaży obu tych aut i na pewno różnica w cenie będzie wyższa niż te kilka % które można dostać przy zakupie.

 

Tego typu sytuacja boli jeszcze bardziej, jeśli kupisz auto w leasingu i np. w 3cim roku (największa utrata wartości) je skasujesz albo ktoś Ci je ukradnie. Ubezpieczyciel wycenia auta wg rocznika i wycena będzie się znacznie różnić w stosunku do auta które np. było kupione w marcu 2013 (jedno z rocznika 2012 a drugie 2013) - pomimo tego że teoretycznie dla użytkownika to bez znaczenia bo w obu przypadkach dostaje nowe auto. wg mnie warto popatrzeć trochę szerzej na temat niż tylko na te 3-5 tyś zł dodatkowego rabatu - ale to oczywiście wyłącznie moja opinia

 

---------- Dodano o 14:28 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:18 ----------

 

Też uważam, że większa limuzyna elegancko wygląda w kolorze ciemnym.

Czarnego dachu w CC jeszcze nie spotkałem, ale takie łączenia są ciekawe. Lancia Ypsilon czy Rolls mają czarną maskę, a już kilkadziesiąt lat temu biały dach był charakterystyczny dla Mini czy Landrowera

A ja widziałem białe cc z czarnym dachem - wyglądało ładnie - jeździłem taką testówką :).

Z tymi białymi jest problem tego typu że żeby autko się ładnie prezentowało musi być idelanie czyste - i sama myjnia tu nie wystarczy - konieczna będzie częsta "jazda na szmacie" - ostatnio widziałem białą B7kę kombi High line brudną i auto wyglądało mniej "świeżo" niż brudne passaty w innym kolorze :) - wniosek prosty - jak auto jest czyściutkie prezentuje się bardzo ładnie natomiast już lekko przybrudzone wygląda zdecydowanie gorzej od innych kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wchodzić w jakąś szczególną polemikę dotyczącą wyboru koloru białego, ale podam swoją motywację, a jest nią niechęć do dopłacania za kolor i fakt, iż moim zdaniem, biały jakoś tak przemyka w tłumie na czym nie ukrywam, mi zależy.

Obecne auto też jest białe, apple`a nie mam nic ;-)

Co do rabatów, w maju 2010 dostałem na x3 do produkcji 16,5% dodatkowo dawali leasing 101% i jakiś inteligentny pakiet ubezpieczenia. Należy jednak zwrócić uwagę, na fakt, iż był to koniec produkcji poprzedniego modelu. W chwili obecnej podobno można w bmw wyrwać 3/4% i trochę więcej jak je "wymienia".

Na nową octavię dają 11% ;->

Pzdr

Luca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gpson - tyle dostałem w Oplu za Astrę 4 w 2010 roku - a był to wchodzący model, więc rabatów udzielali niechętnie.

Ale kupowałem go 3 razy. 2 razy rezygnowałem mówiąc, żeby sobie sprzedawca jeszcze raz przemyślał cenę. I przemyślał :)

Znajomy w bmw za X6 dostał tylko 3% niższą cenę, ale mój brat za trójkę - 10%.

Krótko mówiąc - ZAWSZE trzeba negocjować, bo sprzedawcy mają jakies pole manewru, a przyjemnie jest, jak parę tysi zostanie w kieszeni.

 

A jeszcze co do białego: jest jedno auto mające "białą perłę" wyglądającą jak biała perła. To Fiat 500.

I ten kolor jest bardzo ładny, ale na żadnym innym aucie go nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,

dziękuję wszystkim za odpowiedzi.:

@ Bullet77 wybrałem wersję kombi w kolorze białym, aktualnie ujeżdżane auto tez jest białe, więc może nikt nie zauważy zmiany ;-)

@gpson: w tej chwili zaproponowano mi, zupełnie na dzień dobry 7%. Spróbuję dobić do 10%. Co do foteli to istotnie masz rację, to samochód komfortowy, i fotele komfortowe powinny być rozsądniejszym wyborem. Szczególnie z wbudowanym wiatrem ;-)

Boję się tylko tej długości siedziska, zwyczajnie mnie kolana naparzają jak uda nie mają podparcia :(

Pozdrawiam

Luca

 

odpowiem ci w ten sposób , jestem wysoki co ponad 195 cm

w wielu samochodach które miałem miałem problem z fotelami właśnie ale odkąd kupiłem passata b6 byłem zaskoczony właśnie komfortem siedzen a była to tylko wersia highline, nawet trasy do polski mnie nie męczyły do tego stopnia ze z dunkierki do włocławka potrzebowałem tylko 1 postoju - na zatankowanie w okolicach poznania

 

co prawda obecnie nie pomykam passatem ale to sie zmieni juz wkrótce bo cos z vw grup stanie pod domem :tdi2:smiglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x nie passat; z produkcji, cennikowo 163 tys zł z jakimiś groszami, cena wynegocjowana u dealera 106 tys co zrobiło z tego auta rewelację jakość, wyposażenie vs cena. Kupowane za gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka marka tak szczodrze rozdaje rabaty? Mi znane maksimum (zakup auta kredyt/leasing, nowe - na zamówienie czyli normalny tryb bez dodatkowych promocji za wyprzedaż rocznika czy schodzącego modelu) to 25% w Citroenie na C5 (dotyczy diesla 2.0 140 i 160KM lub benzyny 1.6 156KM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2x nie passat; z produkcji, cennikowo 163 tys zł z jakimiś groszami, cena wynegocjowana u dealera 106 tys co zrobiło z tego auta rewelację jakość, wyposażenie vs cena. Kupowane za gotówkę.

 

Sorki ale jakos tego nie kupuje... Chyba ze samochod pochodzil z tej slynnej lawety z passatami z Youtube'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak być.... nigdzie nie napisał ile stał u Dealera i ilu klientów swoje d**ka w nim przymierzało...

ostatnio w jednym z salonów Volvo stały jeszcze do wzięcia samochody (niejeden..) z ekspozycji z datą wstawienia do salonu poziom 02-05.2012 i rabat już na starcie był rzędu 40k zł (cena startowa rzędu 160-170k) więc napewno da się zbić do poziomu 100-110k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Insigniach kombi w wersji sport CDTI 160 kuce, sekw automat, 4x4. Z pakietami biznes, infi navi, kierowcy + kilka opcji pojedynczych (elektryczna klapa, 19" wheels.

Samochody nie były demo, z placu - nic takiego. 12 tygodni czekania.

Płatne gotówką. Jedyny argument dodatkowy był taki, że firma planowała zamianę kilku kolejnych aut na astry. Ale bez żadnych umów, jedynie na gębę.

Przy takiej cenie tej Insi nie ma opcji żebym zastanawiał się nad paskiem czy mondeo. Rok wcześniej tyle płaciłem za biedne mondeo 140 + alu + ksenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo to inna bajka tam z zasady mozna bylo wynegocjowac duzo wyzsze rabaty- czasami naprawde kosmiczne. Natomiast w Vw to zupelnie inny temat a tym bardziej ze kolega napisal ze to auto z produkcji wiec w tym przypadku dealer z pewnoscia nie mial problemu z tym ze mu samochod zalegal. Sam przymierzalem sie do zakupu ladnych kilka miesiecy i zbieralem oferty z wiekszosci salonow w PL. Konfiguracja wychodzila tez za ponad 150k wiec teoretycznie dealer powinien miec z czego zejsc a prawda byla taka ze przy leasingu maks 8% + jakies drobne akcesoria. Sa sposoby na wyzszy rabat przy duzych flotach - ktore dochodza do maks 14-15% dla duzych korporacji ktore maja duze floty. Wiec nie wierze w to ze kolega kupujac 1auto dostal 25% rabatu na nowe auto z produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde... a mnie dwa lata uczyli sztuki negocjacji ;)

..... a na takiego beszczela to można jedynie na czarnucha z walizką pełną banknotów.... ale przy cenach zaczynających się o zero wiecej... i wtedy działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się dziwię, że wielu tutaj niejako tłumaczy dealerów "nie mogą dać więcej". Każdy dealer ma kilka różnych "furtek" z których może wyciągać rabaty. Mając 10% na samochodach (uśredniając po daniu rabatów o jakich tu mowa) utrzymałby salon? W życiu.

To że nie dają albo bronią się przed tym to naturalna rzecz. Ale to czy mogą, to inna historia.

Dokładnie tak samo jak handlarz - dla 1000 na aucie to nawet nie będzie telefonu odbierał.

I marka tu nie ma znaczenia - widzę po ile kupowaliśmy fordy, fiaty, peugeoty i teraz ople. To ile teraz dealer schodzi z ceny na początku mi się w głowie nie mieściło. Ale widać, taka jest naturalna kolej rzeczy - każda branża normalnieje. Wycinają się cenami na RTV i AGD to i na samochodach można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale mnie ubawiles ;) prawdziwy coach ;)

 

Dzieki za cenne rady - uwazaj zeby jakis dealer nie namierzyl Twojego post'a bo jak juz poznaja Twoja zlota strategie to najwyzej wytargujesz 12 oczek na 2kg ziemniakow na straganie u Pani Krysi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności