Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak już pisałem wcześniej-oględziny były,jazda próbna super ;-) Za miesiąc biorę,bo akurat wtedy zjeżdżam do pl i pozałatwiam wszystkie urzędowe sprawy.Jak tu w Nl spiszemy umowę to mam miesiąc na rejestracje itp. A co z ubezpieczeniem? Dodam za paszczak na pl blachach.Muszę coś wykupić na tą trase czy przez ten miesiąc automatycznie mam jego ubezpieczenie? I dróga sprawa bo dużo szukałem ale jednoznacznej odp nie znalazłem-mianowicie żeby dpf żył jak najdłużej to na jakich obrotach polecacie jeździć i przy jakich zmieniać najlepiej biegi? Z tego co wyczytałem to jazda na obrotach poniżej 2tyś nie służy temu dieselkowi.

W aucie wszystko porobione-najbliższy pewny wydatek to rozrząd za 50tyś,ale tyle to ja przez 2 lata nie zrobie ;-) Autko było serwisowane w Niemczech a mój kolega jak sprowadził to serwisował u jakiegoś magika w Kędzierzynie koźle który zajmuje się tylko grupą VW więc wszystko w jak najlepszym porządku. Zapewne niedługo tez będzie dwumas do wymiany ale jak na razie 177tyś i nic nie wskazuje na zużycie-wszystko dzięki temu ze autko praktycznie jeździ tylko po autostradach w Niemczech i NL ;-)

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.Już wkrótce dam zdjęcia nowego nabytku ;-)

Edytowane przez siweczek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotej rady na dpf. Jazda miejska jest dla niego gorsza niż trasa.

Jak robisz głownie trasy to zapominasz wogole o nim.

U mnie przez 200 tys km jeszcze nie dał o sobie znać

Najprawdopodobniej masz wtryski siemensa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, od jakiegos czasu chodze po salonach i patrze i szukam...

Wpadl mi w oko CC TDI 170 DSG 4M/Premium/G wiem ze to jest b6 w innej budzie.

 

Wiem ze to tez nie jest samochod klasy premium... i skyrzpienie bedzie towarzyszyc w ciaglej eksploatacji tego samochodu...

Dlatego zastanawiam sie czy nie kupic po prostu B6, bo szcerze mowiac to wydaje mi sie ze CC nie jest wart tych pieniedzy ktorych sobie zycza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do oferty oficjalnie wrocil 3.6 V6 4Motion

I to jedyny pasek nad jakim bym się pochylił. Wg mnie, biorąc pod uwagę jakość, warty oczywiście nie więcej jak połowę tego co VW za niego chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczow, od jakiegos czasu chodze po salonach i patrze i szukam...

Wpadl mi w oko CC TDI 170 DSG 4M/Premium/G wiem ze to jest b6 w innej budzie.

 

Wiem ze to tez nie jest samochod klasy premium... i skyrzpienie bedzie towarzyszyc w ciaglej eksploatacji tego samochodu...

Dlatego zastanawiam sie czy nie kupic po prostu B6, bo szcerze mowiac to wydaje mi sie ze CC nie jest wart tych pieniedzy ktorych sobie zycza.

 

nie za bardzo rozumem pytanie bo to jak bys pytal czy kupic bialy czy czarny.

auta mimo iz blizniacze to wygladaja zupelnie inaczej. I jesli roznica w cenie Cie nie mierzi to kup to co Ci sie podoba po prostu. W srodku masz niemalze to samo.

Na pewno na ulicy bardziej sie wyroznisz w CC bo powiedzmy sobie szczerze passatow w naszym kraju jak psów.

Nie wiem czy potrzebujesz 4M jesli glownie jezdzisz po miescie to i tak 4 kola sie nie załaczaja a spalanie wieksze i koszt zakupu tez. Ale ja taki glupi oszczedny jestem. Nie kazdy mysli oszczednie a bardziej woli radość z posiadania...

CC w pakiecie R-line wyglada obładnie- bialy z czarnym dachem- uuuhh sie rozmarzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc czasu spedzam w trasie do samej pracy autostrada mam 52 km,

No ten bialy w pakiecie r line to jest rzeczywiscie oblednie wyglada...

Ja mysle nad kolorem mocca antraciet. ten ktorego ogladalem jest bez panoramy.

 

Dokladnie tenpassat cc.jpg

 

A pytanie moje odnosi sie bardziej awaryjnosci tych aut... bo to ze skrzypi klapa bagaznika przy otwieraniu to sie przyzwyczaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze dealer daje dobra cene... dlatego konkretnie ten :)

na autostradzie 4motion wogole nie bedzie uzywany :(

jesli stac cie na to auto to zdecydowanie ladniejszy jest od zwyklego sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4m w ogole jest niepotrzebnym "dodatkiem"?

Wlasnie wydaje mi sie ze troche duzo za niego chca...

Ale daja rok gwarancji, albo 40 000 km,

Ma przejechane 30000 km wiec longlife tez bedzie mial zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak już pisałem wcześniej-oględziny były,jazda próbna super ;-) Za miesiąc biorę,bo akurat wtedy zjeżdżam do pl i pozałatwiam wszystkie urzędowe sprawy.Jak tu w Nl spiszemy umowę to mam miesiąc na rejestracje itp. A co z ubezpieczeniem? Dodam za paszczak na pl blachach.Muszę coś wykupić na tą trase czy przez ten miesiąc automatycznie mam jego ubezpieczenie? I dróga sprawa bo dużo szukałem ale jednoznacznej odp nie znalazłem-mianowicie żeby dpf żył jak najdłużej to na jakich obrotach polecacie jeździć i przy jakich zmieniać najlepiej biegi? Z tego co wyczytałem to jazda na obrotach poniżej 2tyś nie służy temu dieselkowi.

W aucie wszystko porobione-najbliższy pewny wydatek to rozrząd za 50tyś,ale tyle to ja przez 2 lata nie zrobie ;-) Autko było serwisowane w Niemczech a mój kolega jak sprowadził to serwisował u jakiegoś magika w Kędzierzynie koźle który zajmuje się tylko grupą VW więc wszystko w jak najlepszym porządku. Zapewne niedługo tez będzie dwumas do wymiany ale jak na razie 177tyś i nic nie wskazuje na zużycie-wszystko dzięki temu ze autko praktycznie jeździ tylko po autostradach w Niemczech i NL ;-) Acha czy też mam wtryski Siemensa?-WVWZZZ3CZ7E142687.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.Już wkrótce dam zdjęcia nowego nabytku ;-)

 

Po wpisaniu tego nr vin wyskakuje akcja serwisowa 23H9 więc ma wtryski siemens i jest objęty akcja serwisowa na wymiane tych pompek za free!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli 4m w ogole jest niepotrzebnym "dodatkiem"?

Wlasnie wydaje mi sie ze troche duzo za niego chca...

Ale daja rok gwarancji, albo 40 000 km,

Ma przejechane 30000 km wiec longlife tez bedzie mial zrobiony.

 

Kto nigdy nie jeżdził autem typu awd, nie wie o czym mówi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto nigdy nie jeżdził autem typu awd, nie wie o czym mówi...

 

Mam pod domem SUVa 4x4 i owszem teraz w zimie czasem się przydaje.

Nie mówię ze jest to zbyteczne w ogóle.

Mówię tylko ze to kasa wyrzucona w błoto jeśli jeździmy w mieście i po autostradzie i nie mamy umiejętności carlosa sainza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto nigdy nie jeżdził autem typu awd, nie wie o czym mówi...

Dlatego tu jestem i pytam :)

 

I jeszcze jedno... TSI czy TDI!? Ktory silnik jest lepszy? Mniej zawodny... bardziej oplacalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego tu jestem i pytam :)

 

I jeszcze jedno... TSI czy TDI!? Ktory silnik jest lepszy? Mniej zawodny... bardziej oplacalny?

 

Na to pytanie odpowie kalkulator.

Jeździsz 100km dziennie do pracy i z powrotemwiec wydaje się ze robisz ponad 3 tys km miesięcznie do pracy więc pewnie. 50tkm rocznie się uzbiera.

Nie wiem jakie ceny paliwa są w Szwecji ale 50 tkm rocznie to już raczej diesle,

Ale jeśli cię stać to kup 200 konna benzynę w DSG i ciesz się cisza, mocą, komfortem i większa bezawaryjnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówcie, że 4M nie przydaje się w mieście, na autostradzie, że więcej pali...

wystarczy, że przy 120-150 wjedziesz w błoto na pasie to od razu poczujesz jak Ci tył zapina. Wszystko w temacie "potrzebny czy nie".

Co do zużycia... jeśli będziesz jeździł cały czas zapięty (torsen) to wzrośnie max o litr/100km. Przy haldexie nie widzę możliwości zauważalnie podwyższonego spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bullet 77

Do pracy mam rzeczywiscie 100 km dziennie, ale... teraz jezdze z 2 innymi osoboami wiec wymieniamy co tydzien, wiec wychodzi mi ze do pracy jezdze jakies 1000 km miesiecznie :)

 

Rzeczywiscie jest mniej awaryjny ? Slyszalem tez ze ma lancuch zamiast rozrzadu. I jest tanszy od diesla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszalem tez ze ma lancuch zamiast rozrzadu
To zle słyszales, ma pasek rozrzadu a fazami wałków steruje łańcuch.
I jest tanszy od diesla
To na pewno.
jezdze jakies 1000 km miesiecznie
Ja bym brał PB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a gdzie znajduje sie tan dzial dokladnie?

 

---------- Dodano o 18:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:48 ----------

 

Dział Giełda na Forum oczywiście.

 

---------- Dodano o 18:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:49 ----------

 

Zajrzyj do działu Giełda na forum. :)[/quote

kolego pomóż gdzie jest ten dział dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy, że przy 120-150 wjedziesz w błoto na pasie

 

mam prawko od prawie 20 lat i ani razu nie miala miejsce taka sytuacja.|

owszem 4M jest fajna sprawa jesli ktos daje go za darmo lub jesli jest juz w uzywanym aucie ktore dopiero kupujemy.

ja nie mam takich potrzeb i potrafie dojechac do celu bez szwanku pojazdami z napedem na jedna oś. Wiekszosc z nas potrafi.

gadanie o tym jest tak samo jak o SOLAR dachu, fajnie go miec ale czy jest koniecznym zakupem w salonie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności