Skocz do zawartości
wojti

[ elektryka/elektronika] po wyłączeniu stacyjki włącza się w

Rekomendowane odpowiedzi

mam silnik 2.0. 8v nie można podłączyc kompa bo niema obd1 tylko jest jedna kostka czarna .

A chodzi oto ze po wyłączeniu stacyjki włącza się jeden z biegów wentylatora.Wyczaiłem że przekażnik 31 steruje wentylatorem i go wymieniłem ale jest tak samo.Po odłączeniu kostki od czujnika chłodnicy gdy chodzi went nic się nie dzieje dalej chodzi .Wyłącza się dopiero po wyjęciu przek31 lub bezpiecznika. miał ktoś coś takiego !!!! To prosze o podpowiedz co to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przekaźnika od nóżki oznaczonej jako T odchodzi kabel brązowo-biały, dalej czerwono-biały do włącznika oznaczonego jako "after-run thermo switch", myślę że tutaj leży przyczyna. Nie powiem Ci gdzie to jest dokładnie, musisz jakoś dojść po kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wentylator się załącza po wyłączeniu silnika i nie przestaje pracowac po 5 min to masz problem do rozwiązania ale jeśli się wyłącza to o co chodzi to normalne mój wentylator potrafi się załączyć po 5 min po zgaszeniu silnika i walić przez 5, 7 min silnik i płyn się musi schłodzić więc jeśli się wyłącza to nie ma problemu mam taki zam silnik jak ty 2,0 8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"after-run thermo switch", myślę że tutaj leży przyczyna. Nie powiem Ci gdzie to jest dokładnie, musisz jakoś dojść po kablach.

 

To ustrojstwo jest zamontowane za zaworem regulacji wolnych obrotów - za pokrywą zaworów nieco bardziej po prawej stronie, wewnątrz zakola jakie tworzy kolektor ssący. Wkręcony jest poprzecznie, u mnie jest cały metalowy na klucz...22 chyba. Przewód faktycznie brazowo biały.

 

wiolkor opisał prawidłowe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto ok ale u mnie chodzi nawet jak silnik pracował pare minut i nie jest jeszcze rozgrzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"after-run thermo switch", myślę że tutaj leży przyczyna. Nie powiem Ci gdzie to jest dokładnie, musisz jakoś dojść po kablach.

 

To ustrojstwo jest zamontowane za zaworem regulacji wolnych obrotów - za pokrywą zaworów nieco bardziej po prawej stronie, wewnątrz zakola jakie tworzy kolektor ssący. Wkręcony jest poprzecznie, u mnie jest cały metalowy na klucz...22 chyba. Przewód faktycznie brazowo biały.

 

wiolkor opisał prawidłowe działanie.

 

 

No i się wyjaśniło kabelek brązowo biały był odłączony od tego ustrojstwa.Podłączyłem i jak ręką odjął .Dzięki panowie!!!!!!!!!!!! :hurra::hurra::hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności