Skocz do zawartości
janusz-god

Renowacja (odświeżanie) lakieru..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Szukałem na forum ... i nie udało mi się nic znleźć. Może ktoś podzieli się skutecznymi sposobami na odświeżenie podniszczonego (trochę rys, wyblakły) lakieru :dobani: . Jak oglądam niektóre autka z forum to tak ładnie się błyszczą ...jakby były nowe... a nie są :] .

Też bym chciał :padam: .

Proszę o ewentualną wymiane doświadczeń i sposobów na taką renowację.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się byłszczą :D

 

9e6f33185fd27060.jpg

 

polerka :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie..polerka, ale napisz jak to robisz. Może wstyd się przyznać nigdy mi się nie zdarzyło zajmować autem az tak .... żeby go jakoś specjalnie polerować :|. O ten jakoś mam ochote zadbać..... Starzeję się ...czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był poszukaj a znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....no szukałem. Ale OK...popatrzę raz jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nieraz (w znaczeniu zawsze :] )lepiej samemu poczytać niz sie pytać niektórych expertów.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Pasta tempo, polerka mechaniczna, browarek i wolnych pare godzinek :D A potem cieszysz sie połyskiem i banan z gęby nie schodzi jak kazdy sie odwraca na widok "czystego" autka :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasta tempo, polerka mechaniczna, browarek i wolnych pare godzinek :D A potem cieszysz sie połyskiem i banan z gęby nie schodzi jak kazdy sie odwraca na widok "czystego" autka :cwaniak:

 

pastą tempo to można buty czyścić...

 

zainwestuj w lepszą pastę to zobaczysz różnicę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Podaj mi firme (nazwe) "lepszej" pasty a napewno sprobuje :padam::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tego typu pasty można wydać dość sporo kasy, są środki które stosuje się stopniow, pierwszy.. drugi.. trzeci...

 

mi kumpel polecił taką pastę FORMULA 1 ->http://www.allegro.pl/item240881496_formula_1_carnauba_car_wax_wosk_carnauba.html jego golfer wygląda ślicznie po niej :ok:

 

mam tą pastę, mam polerkę tylko jakoś chęci brak :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Ok, droga nie jest a jak polecasz to może zaryzykuje. Musze wypolerowac Bore i Paska B4 żeby były jeszcze ładniejsze :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORMULA jest tylko woskiem, który zabezpiecza i chroni i takie tam, jeżeli chcesz pozbyć się rys i zadrapań i masz polerkę mechaniczną to musisz najpierw użyć pasty polerskiej np FARECLE'A (chyba tak się to pisze) a dopiero później nałożyć już ręcznie FORMUŁĘ i będzie się świecić jak psu ... :rotfl: Tylko przy polerowaniu pastą musisz uważać żeby nie poprzecierać na rantach lakieru. Kiedyś robiłem to sam co wiosnę, teraz wyczaiłem kolesia, który robi to u nas za 100PLNów z wszystkimi jego środkami i zaprowadzam do niego :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.... czy lekko podniszczony lakier też "naprawi"? Tzn taki ... pościerany miejscami. Pozatym nigdy nie stosowałem takich past ściernych....Jak one się mają do tych ...dobrych lakierów które są miejscami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będziecie krzyczeli za "odgrzanie" starego wątku ale nie chcę zakładać nowego na ten sam temat :). Właśnie ostatnio również martwię się o połysk mojego paska w szczególności dlatego że jest metaliczny a się jakoś nie świeci :(. Jaj pierwszy raz byłem z nim na myjce ( tuż po kupnie ) znajomy odrazu powiedział że często będzie trzeba go czyścić i woskować żeby lakier znów błyszczał :/. Dlatego mam pytanie:

Jakie macie polerki? Czy taka którą często widuję się nada :http://www.allegro.pl/item543987293_rewelacyjna_polerka_samochodowa.html

Tylko z nią pojawia sie taki problem: Gdzie można dostać takie same nakładki :/. Czy może jednak kupić "zwykłą" :http://www.allegro.pl/item545128572_super_polerka_bass_polska_180mm_gwarancja.html

No i oczywiście kwestia środków do polerowania: o wmiarę dobry wosk już się dowiedziałem :) ale czym polerować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,testowałem bardzo dużo środków które są na naszym rynku i tylko jeden ale nie krajowy pomógł sprostać moim oczekiwaniom http://www.clasohlson.se/Product/LargeImageViewer.aspx?Path=/Archive/Images/Products/Hi/341987_X_2007-02-21_090429_258.jpg jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :) to pozostaje tylko jeszcze kwestia "maszyny" do polerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tą polerkę z pierwszego linku sobie daruj. Mam taką i siedzi nieużywana już 2 lata w szafie w garażu, nie radzi sobie poprostu z "upierdliwym" woskiem, ręcznie dużo szybciej sobie radzę. Ta druga z pewnością lepsza tylko trzeba mieć troche pojęcia i wyczucia bo można narobić więcej szkód niż pożytku. Jeśli chodzi o mnie to woskowanie zaczynam od wyzyty w biedronce i kupnie dużej mikrofibry - do tej pory nie trafiłem lepszej szmatki do tego celu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Może żeczywiście lepiej będzie dla mnie i mojego paska jak będę go polerował ręcznie bo chwila polerowania za długo i lakier przetarty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe komentował niektórych polecanych środków, bo po prostu szkoda słów. Polerke oczywiśćie bierz tą drugą.

 

Co do odświerzenia lakieru to przede wszystkim pasta G3 + mleczko M3 (dla utrwalenia efektu). Oba środki uważane są za najlepsze z dostępnych na polskim rynku i w każdej lakierni ich używają. Dostaniesz je bez problemu w każdej mieszalni lekierów samochodowych. Nie zapomnij tylko, że nienalezy polerować auta częściej niż raz na poł roku. Robiłem w lakierni, wiec wiem co mówie i wiem jak wyglądają auta "nadgorliwych" miłośników polerowania...

 

---------- Post added at 01:58 ---------- Previous post was at 01:55 ----------

 

Jeśli nigdy wcześniej nie polerowałeś, to lepiej zacznij ręcznie... Wykonanie polerki jest czasochłonne, ale warto... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mówisz o "ściernej" polerce. Ja zawsze polerowałem tzn. woskowałem samochód kilka razy do roku i jedyny minus jaki zauważyłem to odstraszenie niektórych klientów przy sprzedaży - część twierdziła że nie możliwe jest takie utrzymanie lakieru w tym wieku auta, no cóż.

Jak siedzisz w temacie to może wskażesz jakiś konkretny środek z linii 3M, chodzi mi tylko o zabezpieczenie i nabłyszczenie lakieru, nie chce ściernego środka bo lakier mam w ekstra stanie. 3M swoje kosztuje ale myśle że warto wydać raz i być zadowolonym. Wszelkie woski w cenie 15-30 zł niestety nie spełniają moich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności