Skocz do zawartości
janusz-god

Renowacja (odświeżanie) lakieru..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zajmuję się polerowaniem samochodów już ponad dwa lata mam za sobą wypolerowanych ponad 50 aut. I przyznam że ktoś kto zaczyna dopiero wchodzić w temat i chce to zrobić sam nie spodziewa się ile to pracy oraz kosztów aby mieć PROFESJONALNIE zrobiony samochód koszt zakupu przeciętnej polerki + gąbki + pasty polerskie mleczka to ponad 300zł nie mówiąc już o co najmniej 8 godzinnej pracy która do najlżejszych nie należy . Poza tym istnieje zagrożenie spalenia lakiery przy zbyt wysokich obrotach lub spolerowanie lakieru do warstwy podkładu. Nie chce zniechęcać tych którzy za wszelka cenę chcą to zrobić samemu jednak chce pokazać że nie jest to takie proste jak mogło by się wydawać. Koszt w większych zakładach to ponad 400 do nawet 1000zł zależy od stanu auta tak jak kolega wyżej napisał mniejsze zakłady takie jak my nie posiadają wygórowanych stawek. U nas koszt podstawowy to 250 do max 300, 350zł wszystko zależy od wielkości auta, stanu lakieru oraz koloru czarny chociaż piękny kolor paskudnie się poleruję ponieważ wymaga dużo więcej pracy niż np. kolor czerwony. Mieścimy się niedaleko gdańska a wiec wszystkie osoby z Tczewa Pruszcza Gdańskiego Gdańska które chciałyby odświeżyć swój lakier usunąć rysy zapraszamy do nas.

Zajmujemy się również praniem całego wnętrza auta w tym odświeżaniem kokpitów koszt 110zł

503-061-137

[email protected]

 

 

Nie ten dział na reklamowanie swoich usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mama problem z lakierem w kilku miejsach odchodzi ta bezbarwna powloka, samochod udezony nie byl, a mimo to ta powloka sie w kilku miejscach luszczy czy mozna cos na to poradzic :( ?

Edytowane przez _Misiek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś na to poradzić,są specjalne preparaty pielęgnujące lakier samochodu,tylko ich jedyną wadą jest wysoka cena. Ale z tego co czytałem są naprawdę skuteczne. Jeśli możesz to wstaw zdjęcia samochodu,ocenimy w jakim stanie znajduje się lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można coś na to poradzić,są specjalne preparaty pielęgnujące lakier samochodu,tylko ich jedyną wadą jest wysoka cena. Ale z tego co czytałem są naprawdę skuteczne. Jeśli możesz to wstaw zdjęcia samochodu,ocenimy w jakim stanie znajduje się lakier.

Tak?To według Ciebie jak chcesz odświerzyć lakier bezbarwny skoro odchodzi? :hmm

Tu jest odpowiedni wątek http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32981&highlight=lakier+bezbarwny

Jedynie ponowne lakierowanie pomoże a nie odświerzanie bo to poprostu nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasta tempo, polerka mechaniczna,
Polerke mechaniczna wlaczamy gdy tempo przeschnie czy od razu po nalozeniu?

Dzisiaj polerowalem reflektory po wyschnieciu tej pasty i zero roznicy. Koncowy efekt zabiegu jest taki, ze reflektor jest teraz matowy. Fuck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempo nie nadaje się do niczego dziwę się, że ktoś to jeszcze stosuje ...

prawidłowo powinno się najpierw lampy zmatowić papierem wodnym w zależnościu od ich wyjściowego stanu jak mocno zmeczone do od 600 w górę następnie twarda gąbka + pasta ścierna może być i farecla G3

 

pastę nakladasz na pad i polerujesz sprawdzając co jakiś czas temperaturę klosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak mocno zmeczone do od 600 w górę następnie twarda gąbka + pasta ścierna może być i farecla G3

 

pastę nakladasz na pad i polerujesz sprawdzając co jakiś czas temperaturę klosza...

Stsosowalem papier 1200,2000 i 2500.

W takim razie blad zrobilem z pasta, gdyz rozsmarowalem ja po powierzchni, poczekalem jak wyschnie i dopiero jechalem wkretarka z gabka polerska. Efekt zatrzymal sie na papierze 2500, czyli w piz....u microrysek. Nawet tarcza filcowa nic nie dala. Mialem tez niskie obr. bo wkretarka nie wyrabia. Dzisiaj powtorka ale juz ze zwykla wiertarka na zmniejszonych obrotach.

 

tempo nie nadaje się do niczego dziwę się, że ktoś to jeszcze stosuje ...
Kupilem jakas nowa wersje z nanoczasteczkami, ktore w ostatnim czasie sa szeroko wszedzie w chemii samocho. stosowane.

 

Po porownaniu organoleptycznym starej i nowej tempo, na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze ta nowa ma jakby mniej czastek ciernych i jest jasniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę... Tempo to możesz wyrzucić do kosza. Obecnie są takie środki, gdzie zapewniają bardzo dobry efekt i amator z nimi poradzi.

Pierwsze lepsze z brzegu:

http://www.meguiars.pl/shop/index.php?cPath=24_37

 

Jak widzę serię K2 w Biedronce i "detailerów" mających problem z wyborem jaki plak- pomarańcz czy cytryna (tudzież kierowane są pytania do płci żeńskiej)- to leżę i kwiczę w myślach :D . A wosk to pewnie jest tak dobry że mój arsenał wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie uzyskac jako taki wyglad pierwszego klosza, natomiast drugi wyglada teraz jak ten pierwszy dzien wczesniej. Moze to winna gabki polerskiej, ktora zrobila sie jux wilgotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to winna gabki polerskiej, ktora zrobila sie jux wilgotna.

 

Polerowanie lamp zwłaszcza plastikowych robi się tylko i wyłącznie na mokro jak przegrzejesz plastik do efekt jest pewnie jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polerowanie lamp zwłaszcza plastikowych robi się tylko i wyłącznie na mokro jak przegrzejesz plastik do efekt jest pewnie jak u ciebie.
Plastik byl jedynie chwilami cieply a nie goracy. Lampa pasazera, ktora byla zrobiona gdy gabka byla sucha wyszla calkiem calkiem. Jak sie przerzucilem na lampe kierowcy gabka juz zaczynala robic sie wilgotna i polerka nie wychodzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wychodziła, bo nie było już takiej siły tarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem swoje lampy to walczyłem po 30min na sztuke najpierw papierami wodnymi a potem pasty na gąbki i filc oczywiście wszystko na mokro cały czas polewanie woda a efekt końcowy rożnicy miedzy moja lampa a nowa brak:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi najdłużej schodzi samymi papierami, bo głównie od tego zależy ile rysek pozostanie po końcowym polerowaniu

jak się do tego nie przyłożymy to już polerką nie wyprowadzimi rys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filc
Filc tez na mokro? ;)

 

Roznicy zadnej nie widze po jego stosowaniu. Rysy jakie zostawia tempo nadal sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam K2 Ultra Wax - w puszce z gąbką :)

 

Polerki maszynką nie umię robić, więc tak sobie radzę:)

Choc tez mam ryski i nie wiem co z nimi zrobic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filc tez na mokro? ;)

 

Tak filcem też jechałem na mokro specem nie jestem w tym wiec dla bezpieczeństwa wszystko robiłem na mokro bo podobno przegrzać plastik jest moment. Ja korzystałem z zestawu do polerowania od brata było napisane co robić krok po kroku i chyba wtedy dał z 200zł za zestaw. Tempo nie robiłem tylko pastami z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj paska po profesjonalnej polerce. Należało mu się. Efekt świetny :) Polecam wszystkim

 

DSC_65151.jpg

DSC_6504.jpg

DSC_6506.jpg

DSC_6519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem dzisiaj paska po profesjonalnej polerce. Należało mu się. Efekt świetny :) Polecam wszystkim

 

[ATTACH=CONFIG]108056[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]108057[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]108058[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]108059[/ATTACH]

 

Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt po zastosowaniu Sonaxa BSD (oczywiście mojego autorstwa) :

201309251775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności