Skocz do zawartości
Czesiek_nh

Wskaźnik temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Nie udało mi się skorzystać z wyszukiwarki, dlatego jeśli był taki temat to proszę o link, i tego do kosza :)

 

A więc sprawa wygląda tak: niezależnie od tego, czy silnik włączony, czy nie wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej wychylony jest maksymalnie do góry dużo ponad skalę :/

Czy winny jest czujnik temperatury, czy może być to np. uszkodzony kabel, bądź też wina samego wskaźnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jak wskaźnik idzie na max to zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury. Jak spadnie - czujnik walnięty.

Jeśli nie, to zwarcie gdzieś w obwodzie.

Zasilanie obwodu czujnika pojawia się od razu po przekręceniu kluczyka, podobnie jak czujnika poziomu paliwa. Ze względu na konstrukcję obwodów w liczniku wskazówka nie leci błyskawicznie na maks, tylko nieco wolniej, jakby hmmm.. "majestatycznie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak mówię, wskazówka jest skierowana pionowo w gór na oko to 350stopni, i nie ma różnicy, czy silnik chodzi, czy nie, ale sprawdzę to co mówisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jeśli jest skierowana w górę nawet na wyjętym kompletnie kluczyku ze stacyjki, to coś jej się mechanicznie stało (zablokowała się, albo co). No i jakaś przyczyna tego zablokowania musiała być, może coś z tego, co napisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kichu0

Czesiek nh To może być tak zwany zimny lut w liczniku.Ja miałem to samo kidyś w b3,to jest wada tych liczników ale mi to jeszcze paliwo tak szalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

W sumie kichu0 masz rację, może to być i to. Nie pomyślałem o oczywistościach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jeśli wskaźnik paliwa działa dobrze to obstawiał bym raczej uszkodzenie samego wskaźnika.Zimne luty o krótych pisze kichu0 występują na nóżkach stabilizatora +10V i faktycznie dzieją się różne cuda ale i z temperaturą i z paliwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

pszemek, ale zimny lut może się zdarzyć na samych stykach wskaźnika. Jakby nie kontaktował stabilizator, to rzeczywiście, oba by szalały, ale z tendencją opadania (brak zasilania).

Wskaźnik ma dwa uzwojenia - jedno robocze, a drugie zapobiegające "skakaniu" na nierównościach. Jeśli to hamujące nie kontaktuje, to wskazówka może lecieć w górę do oporu. Oba działają przeciw sobie - jedno próbuje podnieść, a drugie opuścić wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
zimny lut może się zdarzyć na samych stykach wskaźnika

Też prawda.W Audicy miałem takie jazdy.Nie kontaktował stabilizator i swoją drogą nie kontaktował wskaźnik poziomu paliwa.Ale oba zaniżały wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, jak sprawdzić czujnik temperatury, czy nie jest czasem uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zamienilem miejscami czujnik od swiec zarowych z czujnikiem od temperatury , oba sa obok siebie , na czujniku od zarowych pokazywalo ok dlatego wymienilem ten od temp i teraz jest juz oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki opis znalazłem:

 

Sprawdzanie czujnika temperatury.

 

Od czujnika temp. Odłączyć przewód elektryczny, między zacisk i masę podłączyć omomierz. Rezystancja jest zależna od temperatury. W niskich temperaturach jest wysoka i zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury.

 

Sprawdzanie wskaźnika temperatury.

 

Odłączyć ww przewód i włączyć zapłon. Wskazówka powinna pozostać na dole. Następnie zetknąć na moment konektor z masą - wskazówka powinna skoczyć do góry. Nie trzymać długo – grozi uszkodzeniem wskaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak powinno być, czy też nie, ale mam rozebrane zegary przed nosem, i jak się tym chwilę pobawiłem, to wskazówka opadła do poziomu ostatniej kreski. W momencie, gdy delikatnie ruszę ją w dół, ona odbija i wraca z powrotem do góry :/

Tak chyba być nie powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W momencie, gdy delikatnie ruszę ją w dół, ona odbija i wraca z powrotem do góry

Tak chyba być nie powinno?

 

Jeśli jest kołek oporowy, to wskazówka powinna opierać się na nim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a wskazówka jest pionowo w górę :/

Idę założę to do auta, sprawdzę kable, i zaraz wrócę i napiszę co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Czesiek_nh, przy odłączonym napięciu od licznika wskazówka powinna opadać. Nie pamiętam, jest tam chyba taka bardzo delikatna sprężynka, która cofa wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Tak jest.Bez prądu powinna opadać.Obstawiam uszkodzenie mechaniczne samego wskaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najprawdopodobniej do wymiany mam wskaźnik temperatury :(

 

Mam nadzieję, że uda mi się go kupić samego, a nie z caymi zegarami :)

 

Dzięki wielkie za pomoc :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Kup najprostszy licznik z zegarkiem, np. taki i wyjmiesz z niego tylko wskaźnik temperatury/paliwa. Podejrzewam, że innej opcji nie ma, bo ciężko będzie Ci utrafić same te wskaźniki. No chyba, że któryś z Forumowiczów ma padnięty w inny sposób licznik. Powodzonka :ok:

 

EDIT:

Ech, ale ze mnie gapa, przeca w innych wersjach na tym wskaźniku jest zegarek :wstyd: Się przyzwyczaiłem do MFA to innego wyświetlacza tam nie uznaję. Mea culpa.

Powyższa rada z posta oczywiście nieaktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-uki-, akurat trafiłeś bo ja mam dokładnie taki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności