Skocz do zawartości
Dzolero

wymiana szyby bocznej tylnych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

witam - ma problem - musze wymienic tylny zamek w drzwiach i utkwilem na etapie wyciagania szyby - wiem ze trzeba wyjac taki koleczek trzymajacy szybe w uchwycie ale nie wiem jak to zrobic

 

 

 

zdjecie

dsc04299a.jpg

 

 

 

ma ktos pojecie jak to zrobic ?? - jak widac na zdjeciu ten koleczek sklada sie z dwoch czesci wewnetrzna i zewnetrzna (zewnetrzna to ten niepelny okrag) ale nie da sie go chwycic obcegami poniewaz nie wystaje poza ten bialy uchywt trzymajacy szybe tylko jest na rowni z nim - probowalem go przepchnac ale tez nie idzie a wiec jak sie za to zabrac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolegą Tomciem użyliśmy wkręta i tobie także radzę tak zrobić. Wkręcisz go do momentu aż dobrze będzie siedział a później kombinerkami mocno szarpniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam go normalnie wyszarpnac na zewnatrz tak ??

a z szyba nic sie nie stanie bo jest przycieminana i nowej sobie ze szrotu nie zalatwie - z zamkiem nie bedzie problemu bo tego tu na peczki jest hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej sobie dla pewności szeroką taśmą szybę.Czyli obklej ją od wewnątrz przez ramę drzwi do zewnątrz i to z pewnością wystarczy. Wkręta dobierz w miarę szerokiego i śmiało wkręcaj. Dla ułatwienia popryskaj np. WD-40 żeby łatwiej zeszło. Wkręt im dłuższy tym lepiej ponieważ łatwiej chwycić kombinerkami. Myśmy robili to we dwóch. Jak jeden się wq...ił to drugi próbował. Wszystko pomyślnie się zakończyło. Wyjmowaliśmy szybę żeby uszczelnić u dołu tą blachę. Powodzenia. Jak masz jakieś jeszcze pytanie to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna dzieki - jutro bede sie bawil dalej bo dzis mam juz ciemno na ulicy a po zamek na szrot jade i tak jutro a wiec na razie nie ma sensu - jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał wszystko na wierzchu to przesmaruj linkę smarem i prowadnicę po której cały mechanizm się przesuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnosnietego koleczka to ostatnio musialem kilka razy to zozbierac i nie bawilem sie w zaadne wkrety. Wystarczy ze uzyjesz jakiegos wybijaka (srubokret) i lekko bedziesz pukal. Koleczek wpadnie do sroska i sobie go pozniej wyjmiesz, bo i tak cale poszycie musisz zdjac lub przynajmniej odchylic (ja tak zrobilem). Po wybiciu podnies szybe do gory i podklej na tasmie wokolo ramy drzwi, ja tak poradzilem sobei z rozbiorka. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mam go normalnie wyszarpnac na zewnatrz tak ??

a z szyba nic sie nie stanie bo jest przycieminana i nowej sobie ze szrotu nie zalatwie - z zamkiem nie bedzie problemu bo tego tu na peczki jest hehe

Masz tutaj mój manual jest tam wszystko opisane i "obfocione" KLIK A tak na szybkiego, stara szprycha rowerowa pomaga bardzo bez niszczenia ani wstukiwania kołka do wnętrza drzwi. ;) POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i wbić do środka ten kołek. Ja użyłem wkręta i też pomogło. Jacek a tą szprychę to wezmę pod uwagę jak będę następnym razem zdejmował szyby do przyciemnienia. Faktycznie dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się oklnąłem wkładając te kołki z powrotem na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wkret poskutkwal z reszta juz nie bylo wiekszych problemow

 

Ja to się oklnąłem wkładając te kołki z powrotem na miejsce.

 

no kurde skrecajac tez sie lekko wpienilem w koncu poszedlem po nozyk i podskrobalem go troche i potem juz poszlo jak spladka :) - wazne ze po skreceniu wszystko dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności