Skocz do zawartości
vanBulion

Chlodnica - roznice - awaria usunieta

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

witam wszystkich

czy ktos z kolegow orientuje sie czy chlodnice do silnikow 1.9TDI roznia sie konstrukcyjnie

ceny ksztaltuja sie tak

uzywka 180-200

nowka 250-280

jedyne o co mnie pytali to czy mam klime i jaka skrzynia

moj Pasek to wersja silnika PD101 AVB w manualu z klima (rocznik 2003 w VIN'e mam Z4)

moze ktos ma dostep do nowego ETKA

nie chce zaliczyc wpadki a musze wymienic chlodnice

wiem ze najlepiej pojechac ze stara na wzor tylko ze jak to zrobic jak nie ma czym jechac gdy autko bedzie rozebrane

 

Pozdr

Bulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czodnicawodyhj5.th.jpg

 

8D0 121 251 P (dla pojazdów z klimatyzacją)

 

Czasem mogą być różnice:

Na bokach chłodnicy są mocowania do chłodnicy klimatyzacji/osprzętu - stąd różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

czyli mam "b 8D0 121 251 P"

 

 

Pozdr

Bulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kolega Marek ma rację. Zamiast wnioskować coś z obrazka to lepiej daj nura pod maskęwozu i poszukaj nalepki z numerem chłodnicy. W 90% wszystkich katalogów znajdziesz do swojego auta numer chłodnicy z P na końcu czyli 8D0 121 251 P. Nie daj boże i jeszcze taką kupisz ale przy wymianie wyjdzie zonk bo??? chłodnica bedzie 8D0 121 251 AT.

Ja się przyznam szczerze, że w bardzo wielu przypadkach w Passatach od 2003 roku z climatronic-iem, manualną skrzynią biegów, wspomaganiem jest bardzo cieniutka chłodnica o numerze 8D0 121 251 AT. koszt takiej chłodnicy w ASO to około 700zł - 750zł.

Zamienniki Nissens'a, Behr'a, NRF, to koszt nie mniejszy niż 500zł.

 

Nawet u siebie mam chłodnicę 8D0 121 251 AT a katalogi podają 8D0 121 251 P :mur:

 

Przedewszystki szukać nalepki na chłodnicy w samochodzie. Napewno będize widoczna bo naklejają je w takim miejscu, że ją widać.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thanks hha

 

szkoda ze tego nie sprawdzilem jak bylem na kanale za pierwszym razem

tak czy siak czekam na kase bo mam rozrzad do zrobienia wtedy chlodnice wymienia mi niejako przy okazji

 

 

Pozdr dla all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

chlodnica wymieniona razem z rozrzadem :hurra:

troche to trwalo bo z kasa bylo krucho

chlodnica dla zmylki byla 8D0 121 251 AT tak jak u Hani'ego (dzieki za podpowiedz)

chlodnica byla szczelona na rdzeniu tuz przy laczeniach

jak mi chlopaki zdemontowali (rozrzad) wzialem pod pazuche i na zakupy

kupilem podrobe za 260 zeta (oryginal w VW 600 stowek)

i juz po sprawie :cwaniak:

 

 

pozdr dla all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to ładnie, że Ci się udało załatwić sprawę chłodnicy wraz z rozrządem.

Dobrze, że mnie posłuchałeś i uwierzyłeś, że będize tam siedizała chłodnica z oznaczeniem końcowym AT. Ja od dłuższego czasu zauważyłem, że własnie takie chłodnice pojawiały się masowo w Passkach od 2003 roku. Chłodnica AT jest bardzo dobrą chłodnicą lecz z uwagi na swą delikatną budowę jest wrażliwa na wszelkie uszkodzenia zewnętrzne oraz kiepski płyn chłodzący.

 

Może dzięki Twoim postom wszyscy potencjalni nabywcy chłodnic będą polegali na spisie numeru chłodnicy z natury a nie z 90% katalogów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

W zeszłą zimę jak wymieniałem chłodnicę (pech chciał, że rozszczelniła się i lekko przeciekała z boku), mechanik miał problem bo zamówił wg danych jakie powinny być dla tego rocznika a jak ją rozebrali to okazało się że trzeba inną dać bo oznaczenie ma inne. A mam również jak kolega wg VIN rocznik 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

tak na marginesie to zastanawia mnie co moze powodowac ze taka chlodnica zaczyna cieknac po 4 latach - moze G12 jest zracy co nieco :hyhy:

nie jestem na 100% pewny ale dzwona raczej nie bylo (opinia VW) - zreszta chlodnica z klimy jest ok

na starej chlodnicy sa krople jakies bialej mazi - wyglada jak smar techniczny

 

swoja droga ciekawe jak dlugo fura pociagnie na chinskiej podrobie

 

 

pozdr

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all

 

Musze odświeżyć ...

Chłodnica wymieniona w 2007 nadaje się ponownie do wymiany :dupablada

Wynika z tego ze czas życia chłodnicy 8D0 121 251 AT (cienka) 4 lata

 

Pozdr

vanBulion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być taka cienka.Ja założyłem o gr.32 mm i pasowala bez problemu.Nie należy wybierać tanich chłodnic z Chin. Założyłem chłodnicę firmy NRF produkowaną w Holandii (.Firma Gabrat z Gdańska-285 pln.)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie tyle że mam 2002 rok i mam właśnie 8D0 121 251 AT co bardzie się zdziwiłem jak zobaczyłem numer a spodziewałem się 8D0 121 251 P tak wiec na przyszłość lepiej się dobrze upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem w zeszłym roku - mimo że pasek przedliftowy, to oryginalna też była cieńsza niż ta którą zakupiłem (a dobierana katalogowo), ale wszystko weszło bez problemów. ceny już nie pamiętam, ale był (jest) to niessen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności