Skocz do zawartości
rumpelek

podsufitka - demontaż i montaż antenty w sedanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych kolegów i koleżanki...

 

Ja z takim technicznym pytaniem, a mianowicie zanoszę się z zakupem CB i zdecydowałem, że antena ma być Triflex (Czyli radio i cb na jednym bacie) - Taki gust. No ale wracając do sedna, to może ktoś się wypowie na temat montażu takiej antenki ? Trudna sprawa ? Z tego co zdążyłem się zoriętować to czeka mnie demontaż podsufitki... Trudna to sprawa ? Poradze sobie sam ? Macie jakies instrukcje ?

 

pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhmm... czyli w sensie, że nie bardzo ma kto ochotę tlumaczyć co i jak po kolei ? czyli albo jest to tak proste, albo jest to tak skomplikowane, że napisanie instrukcji zajęłoby pół dnia...

 

czyli mialem poroniony pomysl z tą anteną triflex... :( a tak chciałem, żeby nie bylo nic widac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do demontażu podsufitki to użyj SZUKAJki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz zdemontować, plus uszczelki (częściowo) i uchwyty nad drzwiami dla pasażerów, następnie od strony tylnej szyby opuszczasz podsufitke na tyle aby miec dostęp do anteny. I to wszystko, gorzej jest z założeniem gdyż podsufitka od strony szyby jest zawinieta i zaczepiona o rant dachu.

100A4176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg200

Tak jak mówi Jarek.123, musisz uważać na ten rant przy tylnej szybie. Sam poprawiałem kilka razy ten rant aż udało mi sie go na tyle "zmiękczyć" że teraz mi lekko odstaje. Muszę go w jakiś sposób podkleić / czekam na jakiś dłuższy weekend/.

Co do glównego pytania - dasz radę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... pomysł z tym spliterem też niezły... tylko nadal pozostaje mi demontaż całej tej podsufitki i troche mnie to przeraża... bo nie problem pozdejmować, ale problem potem, żeby po złożeniu nic nie trzeszczało i nie warczało... :) to mnie najbardziej męczy, bo juz wystarczy, że męczy mnie codziennie dzwięk dochodzący spod deski rozdzielczej...

 

ps. rozumię, ze ten spliter daje lepszy sygnał FM niż ta wlepiana antena FM ? Mieszkam około 70km od nadajnika radiowego i dobra antena fm też jest dla mnie ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem jak to wyglada w 3bg ale u mnie w 3b trzeba bylo zdjac boczki ze słupka środkowego od strony kierowcy i tylnego po tej samej stronie oba na zatrzaski, podsufitka dala sie na tyle wygiac ze bez problemu wymienilem antene

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeje kotleta szukałem ale coś nie bardzo mi wyszło

Jak zdjąć całą podsufitke w sedanie oczywiście tak żeby nadawała się do powtórnego założenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwaru:

"Przedewszystkim ściągnijcie gumy(uszczelki)na około wszystkich 4 drzwi,są na wcisk więc nie powinno być dużych problemów.Po tej operacji tapicerka na środkowych słupkach powinna być luźna i opaść.

Teraz należy odkręcić po kolei wszystkie rączki nad drzwiami,osłony przed słońcem,i lampki.Wszystkie śrubki są pod zaślepkami,więc wyposażcie się w malutki śrubokręt do podważenia zaślepek i duży do odkręcania śrub.

W tej chwili pozostają nam tylko słupki.Są na spinki(wciskowe) nie bać się użyć siły i poprostu pociągnąć.Same odejdą.

To wszystko podsufitka powinna opaść,ew może być jeszcze przyklejona na sylikonie więc pociągnąć i po problemie."

 

I jeszcze koledzy pisali:

"uwaga 1

jesli juz ja zakładacie zacznijcie od zachaczenia jej przy tylniej szybie za metalowy zgrzew dachu - oszczedzi wam to potem mordowania sie z całym ustrojstwem po po skreceniu całości ciezko ja zahaczyc

uwaga 2

wiekszośc plastików jest b. wytrzymała i smialo mimo ze sie gna mozna je podwazac srubokretem itp.

uwaga 3

jesli ktos chce wyjąć podsufitkę na zewnątrz - mimo ze sprawia wrazenie "sztywnej" można ja śmiało zgiąć - nie odkształca to materiału a po wyjęciu wszystko ładnie wraca do normy - ps - ja tez cięzko by było złamac ( połączenie jakiegoś kartonu , gumy , pianki i włukna szklanego) - do wyjęcia podsufitki polecam przednie drzwi pasazera - najlatwiej

uwaga4

do przyklejenia kabli do podsufitki polecam klej topliwy taki do małego pistoletu na prąd - komplet 5 zł w markecie - do odklejenia kabli polecam zwykły nóz i przejechanie nim pomiedzy podsufitka i kablami

uwaga 5

do zdjecia podsufitki jesli chodzi o oswietlenie wystarczy odkręcić tylko duza lampe ( 2 srubki) w okolicach lusterka. reszta lampek jest zaczepiona tylko o podsufitkę."

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na taki opis czekałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skwaru:

"Przedewszystkim ściągnijcie gumy(uszczelki)na około wszystkich 4 drzwi,są na wcisk więc nie powinno być dużych problemów.Po tej operacji tapicerka na środkowych słupkach powinna być luźna i opaść.

Teraz należy odkręcić po kolei wszystkie rączki nad drzwiami,osłony przed słońcem,i lampki.Wszystkie śrubki są pod zaślepkami,więc wyposażcie się w malutki śrubokręt do podważenia zaślepek i duży do odkręcania śrub.

W tej chwili pozostają nam tylko słupki.Są na spinki(wciskowe) nie bać się użyć siły i poprostu pociągnąć.Same odejdą.

To wszystko podsufitka powinna opaść,ew może być jeszcze przyklejona na sylikonie więc pociągnąć i po problemie."

 

I jeszcze koledzy pisali:

"uwaga 1

jesli juz ja zakładacie zacznijcie od zachaczenia jej przy tylniej szybie za metalowy zgrzew dachu - oszczedzi wam to potem mordowania sie z całym ustrojstwem po po skreceniu całości ciezko ja zahaczyc

uwaga 2

wiekszośc plastików jest b. wytrzymała i smialo mimo ze sie gna mozna je podwazac srubokretem itp.

uwaga 3

jesli ktos chce wyjąć podsufitkę na zewnątrz - mimo ze sprawia wrazenie "sztywnej" można ja śmiało zgiąć - nie odkształca to materiału a po wyjęciu wszystko ładnie wraca do normy - ps - ja tez cięzko by było złamac ( połączenie jakiegoś kartonu , gumy , pianki i włukna szklanego) - do wyjęcia podsufitki polecam przednie drzwi pasazera - najlatwiej

uwaga4

do przyklejenia kabli do podsufitki polecam klej topliwy taki do małego pistoletu na prąd - komplet 5 zł w markecie - do odklejenia kabli polecam zwykły nóz i przejechanie nim pomiedzy podsufitka i kablami

uwaga 5

do zdjecia podsufitki jesli chodzi o oswietlenie wystarczy odkręcić tylko duza lampe ( 2 srubki) w okolicach lusterka. reszta lampek jest zaczepiona tylko o podsufitkę."

ja bym proponował to do warsztatu dać co koledzy o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwaru, mielke, ja to znalazłem na forum :)

Sam tego nie rzeźbiłem.

 

ja bym proponował to do warsztatu dać co koledzy o tym sądzicie ?

Tylko jeszcze troszkę poprawić błędy, żeby to miało ręce i nogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skwaru, mielke, ja to znalazłem na forum :)

Sam tego nie rzeźbiłem.

 

 

Tylko jeszcze troszkę poprawić błędy, żeby to miało ręce i nogi :)

no tak ale to zadanie dla autora postu ;) i niech robi temat w warsztacie o tym bez krępacji :) z fotkami najlepiej :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobic jak mi podsufitówka się opuściła od tyłu tam właśnie na tym zagięciu, kiedyś miałem problem z anteną i gościu mi robił i pewnie na siłę odgiął i teraz mam delikatnie opuszczoną i widać kable jak to złożyć do kupy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobic jak mi podsufitówka się opuściła od tyłu tam właśnie na tym zagięciu, kiedyś miałem problem z anteną i gościu mi robił i pewnie na siłę odgiął i teraz mam delikatnie opuszczoną i widać kable jak to złożyć do kupy ??
uwaga 1

jesli juz ja zakładacie zacznijcie od zachaczenia jej przy tylniej szybie za metalowy zgrzew dachu - oszczedzi wam to potem mordowania sie z całym ustrojstwem po po skreceniu całości ciezko ja zahaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i niech robi temat w warsztacie o tym bez krępacji z fotkami najlepiej

Ja także popieram ten pomysł

DO WARSZTATU!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś jak jest puszczony oryginalny kabel od FM

tzn czy idzie po całym dachu czy jakoś słuopkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwaru, jak nie potrzebne Ci to na już to w sobotę dam Ci znać. Może nawet foty będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko bo mam zamontować SIRIO TRIFLEX

I nie wiem czy wystarczy mi kabelka który jest w zestawie czy przerabiać wtyczke z ori kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności