Skocz do zawartości
kamil1993

Czujnik temperatury oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taki maly problem. Po podpieciu pod kompa wyskoczył blad.

P0196 - czujnik temperatury oleju ; nieprawidlowy sygnal.

 

Czy to cos powaznego ? Czy jak czujnik jest zepsuty to dziala znaczaco na prace samochodu ? I gdzie szukać tego czujnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo jesienią, temp oliwy na fisie pokazywała i skakała jak chciała- 50 150 90 60 150 110 st itd.

wymiana czujnika i po problemie - prawie

czujnik jest w misce ten sam co do ilosci oleju. jeden zintegrowany czujnik poziomu i temp oleju tak naprawde

ja miałem pecha, kupilem nówke sztuke, oczywiscie pewnie jakis zamiennik z chin i niestety cyrk trwał dalej, temp była ok ale cały czas wyswietlo konewke i ze brak oliwy. po wymianie na ori z innego auta ale uzywany rozwiązał sie problem, tak wiec lepiej zakładać jeden odrazu a pewny, inaczej jak w moim przypadku , w ciągu dwóch dni trzy razy spuszczałem olej, inaczej nie da sie wymienić. troszke upierdliwe i brudzace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A złe dzialanie czujnika wplywa jakos negatywnie na silnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoki odczyt temperatury możne w skrajnym przypadku prowadzić do dławienia silnika (takie zabezpieczenie wprowadzono już chyba w 2.5 TDI V6 i nie sądzę aby z niego zrezygnowano). Zaniżanie raczej nie ma wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat wyczaiłem problem przeglądając fis jadac autostradą z rzeszowa do wrocka i takie cuda zaobserwowałem. temp chwilami pokazywała 155 za chwile 100, 105 149 99 150 i tak w kółko. jadąc te tysiąc klockow w obie strony nie zauważyłem aby mu czegos /mocy brakowalo, szedł jak zawsze a śpieszyłem sie wiec troszke pedałowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis dla 2.5 TDI (moje tłumaczenie):

Czujnik temperatury oleju G8

Użyteczność sygnału

Sygnał z czujnika temperatury oleju jest używany w EDC do monitorowania temperatury oleju silnikowego. Jeśli olej staje się zbyt gorący, obniżona zostaje dawka wtryskiwanego paliwa aby zapobiec uszkodzeniom.

 

Uszkodzenie czujnika

W przypadku awarii czujnika EDC przyjmuje stałą wartość, a moc jest ograniczona.

 

Jak widzę, niby 2.0 CR nie ma takiego czujnika (przynajmniej nie opisano go w SSP) więc być może tylko V-ki to mają (podłączone do ECU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Podepnę się pod temat jako że najświeższy w kategorii czujników temperatury. Może mi ktoś z Was podpowiedzieć gdzie znajduję się owy czujnik w mojej wersji silnikowej? I jakiego jest koloru ewentualnie symbol?

 

Objawy są takie że wskazówka temperatury ani drgnie, a wentylatory chodzą cały czas - nie ważne czy zimny czy ciepły.

Problemem jest to że jak sądzę może to zaburzyć przede wszystkim odpowiednią temperaturę oleju, nie chodzi tylko o to że brakuje wskazań na wskaźniku.

 

Mam nadzieję że nie powoduje to nic więcej oprócz tego ponieważ pojutrze auto czeka długa przeprawa z NL do PL a konkretne informacje bardzo mi pomogą ze względu na to że tutejsze serwisy / mechanicy potrzebują wszystkich wszelkich info do zakupu części, jakie tylko są możliwe.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie. Podepnę się pod temat jako że najświeższy w kategorii czujników temperatury. Może mi ktoś z Was podpowiedzieć gdzie znajduję się owy czujnik w mojej wersji silnikowej? I jakiego jest koloru ewentualnie symbol?

 

Objawy są takie że wskazówka temperatury ani drgnie, a wentylatory chodzą cały czas - nie ważne czy zimny czy ciepły.

Problemem jest to że jak sądzę może to zaburzyć przede wszystkim odpowiednią temperaturę oleju, nie chodzi tylko o to że brakuje wskazań na wskaźniku.

 

Mam nadzieję że nie powoduje to nic więcej oprócz tego ponieważ pojutrze auto czeka długa przeprawa z NL do PL a konkretne informacje bardzo mi pomogą ze względu na to że tutejsze serwisy / mechanicy potrzebują wszystkich wszelkich info do zakupu części, jakie tylko są możliwe.

 

Pozdrawiam.

Powyższy temat dotyczy czujnika temperatury (i poziomu) oleju - G266.

Ty piszesz prawdopodobnie o wskaźniku temperatury cieczy w zegarach, który bazuje na czujniku G62. Zwykle jest koloru zielonego, ma 4-piny (bo w środku są 2 czujniki temperatury - jeden do wskaźników, drugi do ECU) i powinien być zamontowany w bloku silnika w okolicy wyjścia (górnego) węża do chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek dzięki Ci śliczne za info. Faktycznie wstrzeliłem się nie w ten czujniki. Chodzi o czujnik cieczy w układzie chłodzenia. Dzięki Twojej pomocy został wymieniony i wskaźnik temp. zaczął reagować. Jutro postaram się sprawdzić czy poprawnie. Jedyne co mnie teraz zastanawia to to, czy wentylator (większy po prawej stojąc przodem do silnika, wnioskując że lewy jest od AC) powinien wyłączać się od razu po wyłączeniu zapłonu, czy powinien jeszcze trochę popracować, by schłodzić te bebechy jak to było w moim poprzednim egzemplarzu ale w 1.9TDI. Mimo wszystko dzięki za info, a resztę przeklejam do odpowiedniego wątku który w końcu odkopałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności