Skocz do zawartości
hddcut

Biksenon w b5 fl awaria przysłony świateł długich.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukalem odpowiedniego miejsca na forum i mysle ze tutaj bedzie najlepiej.

Kupilem na allegro w dobrej cenie biksenony do passata b5 FL.

Mam jednak problem z prawym reflektorem. Swiatla drogowe ktore sa rowniez na soczewce nie dzialaja na prawej lampie. Po prostu nie slychac jak przesłona przeskakuje na dlugie

Na lewej jest wszystko ok.

I teraz pytanie.

Czy w bi-ksenonie mechanizm przesłony jest na tyle skomplikowany ze moze zostac uszkodzony? Ew. czy jest tam jakies odzielnie okablowanie ze stykami czy kostkami? nigdy nie zaglądałem do reflektora ani nie znam schematu budowy. Jesli ktos jest w temacie prosze o rade.

W ostatecznosci moge olać temat bo lampy świecą o niebo lepiej niz te stare. Ale jednak niedosyt pozostał mimo dobre ceny zakupu.

 

Z passatowym pozdrowieniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama przesłona to niby elektromagnes ale jest przy nim jeszcze moduł elektroniczny który odpowiednio do niego dawkuje prąd, jest tam też jeszcze mała żółta dwupinowa wtyczka wpięta w czarną plastikową puszkę. Będzie ona widoczna zaraz pod odbłyśnikiem ksenonu po zdjęciu tej dużej zaślepki przykręcanej na śruby. Prawdopodobnie to tylko wina tej wtyczki, trzeba zmierzyć czy po włączeniu długich pojawia się tam +12V, jeżeli tak to trzeba szukać soczewki z tym modułem na podmianę, taki sam jest na pewno w Audi A6 C5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są 2 rodzaje reflektorów w B5, ale jeśli masz lampy boscha to soczewka i przesłona są takie

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/14935.Abblendlicht.H7.Bixenon

 

Cewka jest zasilana zwykłym +12V bez elektroniki. NIe spotkałem się aby cewka się uszkodziła. Moze się zacięła np - spróbuj palcem ją w dół nacisnąć.

 

---------- Dodano o 14:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:22 ----------

 

Tzn przesłonę w dół nacisnąć przez otwór po żarówce http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15302.Przyslona.w.soczewkce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie ,jak kupiłem jedna przesłona nie "klepała" a sprzedający kolega z forum poradził mi by posprawdzać wsuwki przewodów i to pomogło,któryś był zaśniedziały i nie działała przesłona.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy są 2 rodzaje reflektorów w B5, ale jeśli masz lampy boscha to soczewka i przesłona są takie

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/14...cht.H7.Bixenon

W 3BG bixenon był firmy Hella, odbłyśniki również firmy Hella oznaczenie E55. osprzęt od przesłony wygląda nieco inaczej, niż ten przedstawiony u Ciebie na zdjęciu, ale zasada działania oczywiście jest taka sama :)

W Passacie siedzi dokładnie taki odbłyśnik:

http://www.auto-electronic.net/xenonprojector/Hella-RS6-Bi-Xenon-D2S-Projector.jpg

Ale to już szczegół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to bi-xenon w 3BG jest tylko od firmy Hella. Ten przedstawiony na zdjęciu przez kolegę Adama jest właśnie z ori lampy Hella. Miałem w rekach już kilka ori lamp od 3BG ale żadna nie miała czegoś takiego jak na zdjęciu kolegi Tomka wiec podejrzewam że musiały zostać podmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuje to bi-xenon w 3BG jest tylko od firmy Hella. Ten przedstawiony na zdjęciu przez kolegę Adama jest właśnie z ori lampy Hella. Miałem w rekach już kilka ori lamp od 3BG ale żadna nie miała czegoś takiego jak na zdjęciu kolegi Tomka wiec podejrzewam że musiały zostać podmienione.

No właśnie ten odbłyśnik z mojego zdjęcia jest oryginalny z reflektora bixenonowego z 3BG-miałem wcześniej takiego Passata i ogólnie przewinęły mi się przez ręce trzy komplety reflektorów oryginalnych z 3BG :) W tym nowe oryginały, także o żadnej podmianie nie może być mowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale dla potwierdzenia napiszę :) u mnie też nie otwierała się przesłona od strony kierowcy, ale po ściągnięciu lampy i odkręceniu pokrywy okazało się, że żółta kostka zasilająca po prostu nie była wciśnięta w swoje miejsce, po dociśnięciu zaczęło działać prawidłowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciągnąć te 2 piny zasilające przesłonę bez wyciągania soczewki? Czy to wtyczka jest?

 

edit: da się. Trzeba pociągnąć :)

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą małą kostkę w dole odbłyśnika?

Da się wyciągnąć-tylko delikatnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o tą małą kostkę w dole odbłyśnika?

Da się wyciągnąć-tylko delikatnie :-)

Udało się. Widok taki, pina ogarnęła zieloność ;)

 

d1e65868fddb4d252036505f091d4824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności