Skocz do zawartości
Jonasz

Schemat separatora antenowego

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowa rzecz ale mam problem żeby znaleźć. Szukam schematu separatora antenowego (zasilanie 12V). Do naszych VW. Może ktoś ma na podorędziu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że z tym taki problem jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat za duzo powiedziane - Nie sądzę aby był inny niż poniżej

10 nF / i cewka około 10 uH inaczej kilka zwojów na ferycie.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam :)

A ile frajdy przy zrobieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupiłem taki separator problem w tym ze mam koncówke wychodzącą z anteny taka sama jak ta co wychodzi z separatora i nie wejdzie w wejscie w nim, ma ktoś schemat tego gówna jak to w srodku jest zrobione zebym mogł sobie to przerobic?

o ja potrzebuje takiego http://multisort.pl/product/372.Wzmacniacz;antenowy;0;2;m.html?mn_cl=1

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trudnego jest w obcięciu starej i zarobieniu nowej końcówy? Po co Tobie do tego schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przy rozkładaniu tego badziejstwa od płytki oderwał sie srodek wejscia i to sie tak oderwa ze z cała sciarzką, i tereaz niebardzo jest sie jak tam wlutować i chce na schemacie obczaic czy moge sie wpiać gdzie indziej;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez kupiłem taki separator problem w tym ze mam koncówke wychodzącą z anteny taka sama jak ta co wychodzi z separatora i nie wejdzie w wejscie w nim, ma ktoś schemat tego gówna jak to w srodku jest zrobione zebym mogł sobie to przerobic?

o ja potrzebuje takiego http://multisort.pl/product/372.Wzma...m.html?mn_cl=1

 

to z linku to nie jest separator antenowy tylko wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a separator jest wzmacniaczem chyba nie? bo puszcza napiecie przez przewód antenowy dzieki temu masz wzmocnienie, nazwa separator wzmacniacz uzywana jest zamiennie a dajac ten link miałem na celu pokazanie o jakie wejscie i wyjscie mi chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a separator jest wzmacniaczem chyba nie?

 

ku...wa 4 lata tlumaczenia a niektorzy dalej swoje...

 

separator nie jest wzmacniaczem!!!

 

puszcza napiecie przez przewód antenowy dzieki temu masz wzmocnienie

 

tyle lat w zawodzie a ja glupi zawsze do wzmacniania sygnalow uzywalem jakies skomplikowane elementy a tu sie okazuje ze wystarczy ''puscic napiecie przez przewod'' i miec wzmocnienie....

 

nazwa separator wzmacniacz uzywana jest zamiennie

 

to tak samo jak ''pic w Szczawnicy'' a ''sczac w piwnicy''

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nazwa separator i wzmacniacz uzywana jest wzajemnie. czyli okazuje sie ze mam w aucie 2 separatory albo 2 wzmacniacze ;) wiec moze wywale jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie,jak odroznic separator od wzmacniacza jezeli nie sa opisane,bo wygladaja tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam pytanie,jak odroznic separator od wzmacniacza jezeli nie sa opisane,bo wygladaja tak samo.

 

w separatorze po podlaczeniu napiecia, napiecie to pojawi sie na srodkowym pinie w gniazdku od strony anteny, natomiast gdy podlaczymy napiecie do wzmacniacza nie pojawi sie ono na tym gniezdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje nie pomyslalem o tym,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem separator separuje sygnał i poprostu zakres czestotliwosci sie zwieksza a wzmacniacz wiadomo, ale niektorzy na allegro wystawiaja wzmacniacz antenowy a poprostu jest to separator tylko sie tak nazywa no coz poradzic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem separator separuje sygnał i poprostu zakres czestotliwosci sie zwieksza

 

??? zakres czestotliwosci sie zwieksza przez separator ???

 

mi sie zdawalo ze uklad separatora umozliwia tylko dodanie skladowej stalej napiecia do napiecia wcz (wysokiej czestotliwosci) w kierunku anteny (w celu np: zasilaniu wzmacniacza wcz przy pomocy tylko jednego przewodu) i odseparowanie tej skladowej w kierunku radia.....

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam separator końcówki antenowe podłączyłem(mam dwie), ale nie wiem do czego podłączyć niebieski kabelek. Domyślam się, że do 12V ale gdzie. Przecież nie może być cały czas pod napięciem. Na mój chłopski rozum napięcie na separatorze(tym niebieskim kabelku) powinno się pojawić dopiero w momencie włączenia radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności