Skocz do zawartości
trafyc

Klimatyzacja półautomatyczna Climatic zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mnie w czymś utwierdzić, albo poprawic?

 

Mam w pasku klime półautomatczna to jest chyba Climatic?

Czy ona działa zawsze jak przekrece nawiew środkowy w pozycje 1, 2, 3, 4? Czy to tylko sam nawiew działa? Pytam bo nie jest gąraco i nie wiem co dmucha, a mam jeszcze przycisk Econo i nie wiem czy on jak się świeci to działa klima, czy raczej jak świeci się Econo to mam wyłączona sprężarke i działa tylko nawiew?

 

W poprzednim aucie miałem tylko przycick włączania klimy bez Econo...

 

 

Dzieki z góry za odpowiedź, ściągnął mi się tylko manual do połowy i nie mogę sie utwierdzić....:kwiatek

Edytowane przez trafyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak eco świeci to klima nie działa tylko sam nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki radek27m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozna jeszcze w tym temacie, to jak masz climatic to przekrecanie pokretla obojetnie na ktora pozycje(1,2,3,4) nic nie daje, zeby wlaczyc klima musiz nacisnac guzik od klimy(chyba AC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jesli nie ma tego przycisku AC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a jesli nie ma tego przycisku AC ?

 

 

To znaczy, że klima jest cały czas włączona.

Jak chcesz wyłączyć to klikasz ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak moze nie byc tego przycisku? To bywaly passaty ktore mialy klimatic i nie mialy przycisku on/off "ac" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przycisk ECON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, brak przycisku A/C stąd moje pytanie, klima nie działa jak właczysz tzn świeci Econo

Edytowane przez trafyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak swieci ECON wtedy klima nie dziala, dziala gdy przycisk nei swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest AUTO to pewnie działa klima ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to przycisk EKONO służy do uruchamiania ekonomicznego trybu jazdy ,odłącza się wszystkie zbędne systemy między innymi klime i wszelkie podgrzewacze.

Klima działa jeśli ustawisz pokrętło regulacji temperatury w skrajnym położeniu ,oznaczone to jest chyba niebieską kropką .Ustawienie nawiewu ma wpływ tylko na siłę dmuchania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy chyba nie wiedza o czym pisza:) Climatic to klima polautomatyczna - nastawiasz temp, ktora ma byc w aucie, ale gdzie ma wiac( nogi , deska, sszyba) oraz sile z jaka ma wiac dmuchawa nastawiasz juz sam, nei ma tu znaczenia czy jest nastawione na jakis niebieski punkt czy np na 20 stopni. Cliamtici z jakimi sie spotkalem mialy tylko przycisk Econ - gdy przycisk jest podswietlony (wlaczony) - klimatyzacja NIE DZIAŁA ( analogicznie jak w Climatronicu), natomiast gdy przycisk nie swieci klimatyzacja DZIALA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak załączyć klimatyzacje w wersji z Climatic : włącz siłę nawiewu na minimum 1, ustaw pokrętło temperatury na żądaną wartość np na minimum, wyłącz(wciśnij) przycisk Econ (powinna zgasnąć żółta kontrolka.

Jesli temperatura otoczenia jest wyższa niż zadana wartość na pokrętle temperatury, klimatyzacja powinna się włączyć.

Uwaga : bez względu na temperaturę zewnętrzną, jeśli wciśniesz przycisk obiegu zamkniętego powietrza, klimatyzacja się włączy. To samo dotyczy sytuacji, gdy nastawisz pokrętło kierunku nawiewu na szybę.

Rzeczywiście, nie wykluczam sytuacji braku możliwości włącznia klimatyzacji przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych z uwagi na możliwość zamarznięcia wyparownika(chłodznicy) klimatyzacji.

Co to jest Econ w wersji wyposażenia Climatic? - w normalnej eksploatacji klimatyzacja i ogrzewanie ( zatem i dogrzewacz) pracują w układzie automatycznym. Czyli jak nastawisz temperaturę na pokrętle, taką układy w samochodzie wyprodukują. Jeśli włączysz układ Econ ( zapali sie na klawiszu żółta kontrolka) samochód pracuje w trybie "ekonomicznym". Czyli nie włączy klimatyzacji i nie właczy dogrzewacza silnika. Tak jest ekonomiczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też ma w swoim aucie klimatyzacje w wersji Climatic (na pokrętła) i od pewnego czasu pojawił mi się problem z dmuchawą, a mianowicie przestały mi działać nawiewy w pozycji 1,2,3 zaś w pozycji 4 jest ok, dmucha.Wydawało mi się że to wina panelu sterującego że to on wysiadł, ale ostatnio pogrzebałem trochę na necie i wyczytałem że jeśli nie działają nadmuchy w pozycji 1,2,3 tylko na 4 to jest to wina tak zwanego bezpiecznika termicznego , który ponoć lubi się spalić i może ktoś wie gdzie on się może znajdować? a może ma inne sugestie na ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik termiczny jest przy silniku dmuchawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zeby nie zakladac nowego tematu. Wyrazcie swoje opinie bo wlasnie wpadlem na nowy pomysl wiec lepiej niech ktos ostudzi moje emocje za wczasu zebym nie wydal niepotrzbnie pieniedzy :D Tak wiec do rzeczy, czy da sie w manualnej klimie podmienic panele ze starego na nowy http://allegro.pl/item1017200910_panel_klimatyzacji_vw_golf_passat_cc_2009.html ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel to moze tak, ale co dalej, chcesz zrobic pół Climatronic?..:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pol climatronic ?? Ten panel jest od manualnej klimy tylko z nowych aut. Chyba ze zasada dzialania sie zmienila, nie wiem dlatego pytam. Wtyki z tylu wygladaja identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności