Skocz do zawartości
leonpolarny

Fotele z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Z ręką na sercu przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Ktoś wspomniał tylko, że były z tym jakieś problemy, ale nic więcej.

 

Otóż poszukuję informacji czy w 3B dam radę zamontować bez większego problemu fotele z 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również interesuje ten temat. Mam też pytanko czy ktoś się orientuje czy fotele z 3BG kombi będą również pasować do 3B sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy fotele z 3BG kombi będą również pasować do 3B sedana?

 

Fotele tak tylko nie wiem jak kanapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wtyczkami do poduszki powietrznej w fotelach? Natknąłem się na informację, że są trochę inne.

 

Wiem, że kanapa z tyłu ma inne mocowania siedziska. Nie wiem tylko czy wymaga ona dużo przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki od poduszek powietrznych w fotelach 3BG a 3B są inne. Wtyczki przełóż ze starych foteli i wtedy bedziesz miał pasujący komplet. Bezwzględnie MASA musi być w tym samym miejscu. Ten kolor się nie zmienia i ma kolor o ile pamietam czarny i jest na środku 3 dochodzących do wtyczki przewodów.

Nie zapomnij odłączyć akumulatora przed pracami :-)

Zmienia się również mocowanie fotela do podłogi. Szyny i rolki pozostają te same ale starsze fotele mocowane są śrubami natomiast nowsze mają śruby w sobie i wymagają nakrętek fi8. Należy je więc mieć przygotowane przed montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtyczki od poduszek powietrznych w fotelach 3BG a 3B są inne. Wtyczki przełóż ze starych foteli i wtedy bedziesz miał pasujący komplet. Bezwzględnie MASA musi być w tym samym miejscu. Ten kolor się nie zmienia i ma kolor o ile pamietam czarny i jest na środku 3 dochodzących do wtyczki przewodów.

Nie zapomnij odłączyć akumulatora przed pracami :-)

Zmienia się również mocowanie fotela do podłogi. Szyny i rolki pozostają te same ale starsze fotele mocowane są śrubami natomiast nowsze mają śruby w sobie i wymagają nakrętek fi8. Należy je więc mieć przygotowane przed montażem.

 

Dzięki za informację. Wiesz może jak wygląda sprawa z tą kanapą tylną? Wymaga dużych przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek z moimi fotelami był taki:

Mam kombi. Problem w tym, że fotele i kanapę kupiłem od sedana. Niestety nie sprawdziłem wszystkiego przed zakupem, a i tak bardzo zależało mi na fotelach przednich, które pasują idealnie (mój ma popękane druty i nie można ich już na stałe połączyć. Tapicer powiedział, że przerzucenie tapicerki to dla niego ze 3 godziny roboty i koszt 120 złotych. Jak doliczyć do tego zakup samego fotela z regulacją części lędźwiowej to w momencie, gdy znalazłem całe wnętrze za podobne pieniądze to nie zastanawiałem się wcale. Kupiłem fotele i kanapę z 2003 roku. Moje kombi jest z 2000. Fotele przednie pasowały idealnie w szyny. Jedynie tak jak ktoś pisał, trzeba przerobić wtyczkę do airbagu foteli, bo ta z 3B nie pasuje do foteli z 3BG. Co do tylnej kanapy to oparcia musiały mieć przełożoną tapicerkę na starą ramę, bo gniazda zawiasów są niżej o jakieś 5 cm niż w kombi. Przełożenie tapicerki na plecach jest banalnie proste i zajęło mi to 1,5 godziny. Na pewno siedzisko trzeba będzie trochę przerobić, zwłaszcza mocowanie zawiasów, bo są inne w obu autach. Te siedzisko z sedana, które mam ma nietypową rzecz jak na Passata, dotychczas się z tym nie spotkałem, zintegrowane foteliki dziecięce. Właśnie przez nie warto się trochę pomęczyć z montażem i wrzucić tą kanapę na tył.

--- scalone ---

 

 

Tutaj umieściłem taki foto poradnik ze zdejmowania tapicerki z pleców kanapy i różnic w mocowaniu oparcia kanapy między sedanem a variantem.

 

http://rapidshare.com/files/182423817/zdejmowanie_tapicerki_z_plecow_i_roznice_w_mocowaniu_oparcia.pdf

Edytowane przez leonpolarny
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, możesz uaktualnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam mocowanie tylnych oparć w kombi 3BG w zależności od rocznika mogły się różnić. Sworzeń w mocowaniu wewnętrnym był przykręcany kilka milimetrów niżej. Kolega wkładał do rocznika 2001 fotele z 2004 i trzeba było dokonać małej modernizacji mocowań. Wydaje mi sie także, ze kanapa w sedanie i kombi nie będzie taka sama, w tym pierwszym siedzisko nie jest podnoszone przy składaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sorki, na jutro postaram się go uruchomić ponownie. Na innym komputerze mam chyba jeszcze ten plik PDF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działaj działaj bo i ja się tym interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Polmos wymieniał fotele a tu link:

[thread=45568]FOTELE[/thread]

Edytowane przez makss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tego pliku PDF z moimi fotami, ale niestety nie mam go już. Musiał być na laptopie, który nie przeżył lądowania z pierwszego piętra na chodnik. :(

 

Ja w swoim 3B wstawiłem fotele i kanapę z 3BG. Przednie fotele wymagały podłączenia poduszki powietrznej. Zrobili mi to w Warszawie przy alei Prymasa Tysiąclecia. Zrobili mi też podłączenie podgrzewania foteli - nie miałem tego oryginalnie. Co do oparcia tylnej kanapy to tak jak już wspominałem musiałem przełożyć tapicerkę na posiadane plecy w moim kombi, bo kanapę miałem z sedana 3BG. Sedanowe oparcie ma niżej umieszczone mocowania zawiasów o około 1,5 cm. Bolce które z nich wystają są wspawane na stałe i nie da się ich sprytnie przełożyć do oparcia od kombi. Do przełożenia tapicerki potrzebny jest śrubokręt, którym podważamy tapicerkę zaczynając od jej pleców - śrubokręt wprowadzamy w rynienkę która jest po krawędzi pleców oparcia od strony tylnej. Śmiało podważamy i wyjdzie nam kawałek po kawałku tapicerka zakończona plastikową listwą, która siedzi właśnie w tej rynience. Czopy zagłówków też z jednej strony wystarczy podważyć śrubokrętem i ładnie wychodzą. Dalej to już jest banał. Po oddzieleniu tapicerki i gąbek od blachy pleców przekładamy to na inne plecy i robimy wszystko to co powyżej w odwrotnej kolejności. :)

 

Z kombinowaniem wrzucenia siedziska ze zintegrowanymi siedzonkami dziecięcymi z sedana do kombi dałem sobie spokój. Za dużo kombinacji, bo siedzisko idzie niżej niż w sedanie, a po drugie zabiera mi funkcjonalność auta kombi - nie mogę złożyć części siedzenia tylko muszę wtedy całe. Sprzedałem je na allegro, a sam kupiłem siedziska z kombi w czarnym welurze. Tutaj wystąpiła bardzo ważna kwestia, której nie sprawdziłem, a dla niektórych może być istotna - ZALEŻNIE OD ROCZNIKÓW 3B SĄ INNE MOCOWANIA SIEDZISKA TYLNEJ KANAPY DO PODŁOGI!!!

Kupiłem siedzisko przez allegro z 3B w czarnym welurze - raz, że faktura weluru była inna, a dwa, że dopiero jak wsadziłem to do swego 3B z 2000 roku zobaczyłem, że są inaczej rozmieszczone mocowania do podłogi. Krew mnie zalała już dwukrotnie. Dopiero przy drugim razie zdobyłem w super stanie kanapę w czarnym welurze z 3BG, której mocowania są identyczne jak w moim 3B.

Całość przy posiadaniu małego dziecka wygląda całkiem fajnie - wcześniej była kość słoniowa, a teraz jest czerń, która nie najgorzej zgrywa się z dwukolorową deską rozdzielczą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności