Skocz do zawartości
maciek-s

Modyfikacja dawki paliwa w TDI PD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem temat najpierw w dziale Tuning, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, więc zakładam go tutaj.

 

Zauważyłem że Vag-Com'em można zmodyfikować takie coś co jest opisane jako Injected quantity i Start injected quantity. Dołączam ekrany z blokami pomiarowymi, na których widać wspomniane komórki z wartościami liczbowymi.

Mam pytanie, czym będzie skutkować zmiana wartości liczbowych w funkcji Adaptacja w grupie 01 i 05 z domyślnej wartości (32768) na mniejszą lub większą, dozwoloną dla danego sterownika silnika?

bloki_pomiarowe.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum wyczytalem, ze zmiana opisywana przez Ciebie w kanale 01 w silnikach PD mimo wprowadzenia wartosci innej niz oryginalna nie ma zadnych efektow.

Jesli chodzi o kanal 05 to tutaj nastepuje zmiana dawki rozruchowej. Adaptacja moze poprawic rozruch w silnikach, ktore maja problem z odpaleniem cieplego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już coś wiem. Kolejne, inne lub takie same opinie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak powiedział przemas32, zmiana wartości w kanale 01 nic nie daje.

Kanał 05 zmiana dawki startowej, ale nie wiem czy zmiana daje jakiś efekt bo zwykle problem z odpalaniem ciepłego silnika dotyka silniki na pompie a nie PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Injected quantity

 

Najpierw trzeba poczytac co to oznacza.nie ma mozliwosci zmiany tego parametru.Vag niczego sensownie nie zmienisz by podniesc moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności