Skocz do zawartości
mateuszhg

[silnik] Jak sprawdzić czy sonda lambda jest dobra??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Chciałem się dowiedzieć w jaki sposob mozna sprawdzić sonde lambda czy jest dobra ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizatorem spalin, vagiem np....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duże spalanie jest związane z sondą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy i najtańszy sposób to miernik - voltomierz i zmierzyć napiecie pracy sondy , powinno sie zawierać w granicach od 0-1 Volta. ( w praktyce zazwyczaj jest ok. 0,2 do 0,8 V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dokładniej opisać jak zmierzyć napięcie ?? Jak jest jeden kabelek do sondy to jak to mam mierzyć ?

 

i jak moze ktoś to niech mi opisze sonde gdzie się znajduje czy trzeba wchodzic do kanalu zeby ją zobaczyć ??

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro znalazłeś kabelek to tak trudno znależć sonde ?

 

Powinienes ją zobaczyć z góry z pod maski , tyłu silnika , jest wkręcona w wydech przed katalizatorem.

 

Ten właśnie kabelek ( w VW zazwyczaj kolor Fioletowy ) mierzysz względem masy, najlepiej masy z sondy , czyli ekran przewodu sygnałowego

sondavwgk9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie napiecie jest 0,4. to jest dobre napięcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszhg, złe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw czyli moja sonda jest do bani ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się zmieniać od 0,97-1,03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Powinno się zmieniać od 0,97-1,03

Hmmmm.... u mnie się zmieniało od 0,2 do 0,8V.Jak padła to zatrzymała się na 0,43V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw ma na myśli odczyt lambdy na analizie , wówczas tak powinno być a dokładniej im bliżej lambdy równej=1 tym idealniej ;)

 

Tutaj można co nieco poczytać http://www.ngkntk.pl/Testy_dzia3ania.1344.0.html

 

Poza tym autor postu uzyskał odpowiedż na swoje pytanie, uważam iż temat mozna zamknąć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno się zmieniać od 0,97-1,03

 

Witam. Kuczlaw, piszesz o współczynniku Lambda, który faktycznie powinien oscylować w tych granicach przy prawidłowym składzie mieszanki. Odczytywany on jest na analizatorze spalin. Natomiast napięcie sygnałowe sondy Lambda, o ktorym pisali twoi przedmówcy, to zupełnie coś innego. I ono dla prawidłowo działającej sondy powinno zmieniać się z częstotliwością ok. 1 raz na sekundę w granicach 0,1 V (mieszanka uboga) do 0,9 V (mieszanka bogata). Jeśli sonda Lambda jeszcze nie pracuje (np. w czasie jej nagrzewania)napięcie wynosi ok. 0,45 V, jeśli stoi z powodu przekroczenia tolerancji pomiarowej napięcie wynosi 0-0,1 V albo 0,9 V. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz dotycząca sondy. Otóż stare sondy po dużych przebiegach mogą fałszować wskazania i tym samym podwyższać zużycie paliwa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki koledzy teraz już wiem ze sonda mi siadła i trzeba będzie ją wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

co o tym myślec .W warsztacie powiedziano mi ,ze sonda pracuje w trybie awaryjnym? jest podobno niesprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesław to sprawdz jakie ma sonda napiecie i wtedy napisz tu nam i wtedy będziemy się wypowiadać. Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale wydaje mi się ze twoja sonda się zawiesiła czyli ma takie samo napiecie ale niech ktoś bardziej kumaty się na ten temat wypowie. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

sprawdzano komputerem oi powiedziano,ze pracuje w trybie awaryjnym .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczekaj moze ktos jeszcze tu się wypowie ale mnie się wydaje ze trzeba nową sonde. Powiedz jeszcze ile przewodów ma sonda i czy masz samochod na gaz bo jak masz na gaz to nie ma sensu wymieniac sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności