Skocz do zawartości
Gość rbles

Zaciął się zamek bagażnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rbles

Witajcie.

Mam problem. Źle domknąłem klapę bagażnika. Klapa lekko ruszała się w górę i dół. Nie dało się jej otworzyć więc ją na siłę domknąłem. Teraz już kaplica. Zamek chyba nie działa. Otwieranie jest elektr. nie mechaniczne (klamka).

 

POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A kluczykiem się otwiera?

 

Jeśli tylko masz kłopot z elektryką zamka to nalezy zdjąć tylną tapicerkę z klapy. rozkręcić zamek. Potem dostać siędo klameczki, przeczyścić ją i przesmarowąć. Bardzo często bywa tak, że zakleszcza się klameczka i nie dotyka ona do stycznika. Mozę też być tak, że stycznik klęknął. Trzeba go wtedy wymienić na nowy (ASO integurje z resztą elektyki zamka) lub w sklepie elektronicznym kupić mikrostyk i zmontować go na miejsce starego.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rbles

Zdejmę tylnią tapicerkę klapy bez jej otwarcia?

Zamka nie ma w klapie.

Poszedłem do samochodu na chwilkę (bo jestem w pracy) i nacisnąłem przycisk w środku. Zamek słychać, klapa lekko odskoczyła i koniec. Dalej nie da się otworzyć. Znowu musiałem na siłę dopchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A kluczykiem do zamka się nie otworzy???

 

Powinno się dać ale będzie nieco kłopotów. W miejscach gdzie są uchwyty do zamykania są śruby pod zaślepkami. Inne na słupkach. Reszta jest na blaszkach rozporowych.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozbieralismy tylna klape Phoemix'a na spocie to trzeba było tam sporo dłubac po bokach... przy zamkniejtej lapie nie wyobrazam sobie ;/Hani :) z calym szacunkiem ale dla kogos kto nigdy nie zdejmował tej tapiscerki(zakładajac ze rbles jest taka osobą) to chyba bedzie awykonalne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie mi pomóc zanim coś sknocę? Od wczoraj coś dzieje się z zamkiem klapy bagażnika. Mianowicie chodzi o to, że naciskam tą klamkę od bagażnika ale klapa się nie otwiera - nie słychać tego "chrupnięcia" klamki. Ale czasem coś się stanie i klapę bagażnika otwieram normalnie. Podpiąłem dziś vaga i wyszło coś takiego:

 

(polski vag) 1141 Włącznik do odryglowania tylnej klapy-E165

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

 

(i ten normalny vag) 1 Fault Found:

01141 - Luggage Compartment Unlocking Switch (E165)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

 

Od czego mam najpierw zacząć bo akurat teraz dość mocno potrzebuję mieć łatwy dostęp do bagażnika. Aha, jeszcze jedno - gdy klapa jest zablokowana czyli naciskanie na klamkę nic nie daje to kluczykiem mogę otworzyć bagażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy klapa jest zablokowana czyli naciskanie na klamkę nic nie daje to kluczykiem mogę otworzyć bagażnik.

 

Pewnie mikrostyki w zamku. W ASO ok. 90 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę to jakoś samemu sprawdzić? Czy od razu do ASO jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę to jakoś samemu sprawdzić?

 

Pewnie tak. Ale nie wiem jak ;-). Problemem może być to, że raz działa, raz nie ...

 

Czy od razu do ASO jechać?

 

Na wymianę :D:D ? Zapłacisz jak za zboże. 90 PLN to sam zamek kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt, nic??

 

Dlaczego nikt, nic!

Opisane jest to w poradniku jak można to zrobić. Trzeba dostać się do zamka i go dokładnie wyczyścić ewentualnie wymienić mikrostycznik. Choć jak piszesz że czasami działa to może jest tam za dużo syfu pod klameczką . Spróbuj zrobić to samemu zanim zaczniesz kupować części. W poradniku jest opis jak to rozebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze mam podobny problem.

Zamek tylnej klapy dziala jak sie mocniej trzasnie.

Jak zamkne lekko to wtedy trzeba otwierac kluczykiem.

 

Rozebralem i problemem jest mikrostyk przy klamce.

Mikrostyk jest w porzadku, ale okazalo sie ze jego mocowanie jest trefne.

 

Przy otwieraniu lekko sie przesuwa i powoduje jakby zawieszenie sie klamki.

Przy lekkim zamknieciu nie wraca na swoje polozenie.

Przy mocniejszym jest OK.

 

Podejrzewam, ze puscilo jedno mocowanie mikrostyku i dlatego tak sie dzieje.

Mozna pewnie probowac go jakos przykleic albo wymienic klamke ktora jest wraz z mikrostykiem.

Jakos brakuje mi czasu, aby sie do tego zabrac.

Edytowane przez przemas32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wziąłem się za rozkręcenie tapicerki na klapie bagażnika i poddałem się. Te zaciski to koszmar. Odkręciłem 4 śruby, odpiąłem zaciski te przy rancie klapy ale jestem ciekaw jak Wy odpinacie te zaciski, które znajdują się bliżej szyby. Nawet nie ma tam jak palcy włożyć żeby pociągnąć. Widzę, że jeszcze są zaciski po bokach i tam też nie ma jak podejść aby czegoś nie ułamać. Kiepsko to pomyślane. Ale jak już odpiąłem trochę tą tapicerkę to poruszałem cięgnem i na razie znów jest ok. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdejmę tylnią tapicerkę klapy bez jej otwarcia?

Zamka nie ma w klapie.

Poszedłem do samochodu na chwilkę (bo jestem w pracy) i nacisnąłem przycisk w środku. Zamek słychać, klapa lekko odskoczyła i koniec. Dalej nie da się otworzyć. Znowu musiałem na siłę dopchnąć.

 

w takim razie, wciśnij ponownie guzik w środku, ten który masz na drzwiach i szybko podbiegnij do klapy i pociągnij za klamkę. Na pewno wtedy otworzysz.

Miałem dokładnie to samo........ A jak już będziesz miał otworzoną klapę to tylko ściągnij tapicerkę, wykręć klamkę zamka i przeczyść ją. Zbiera się tam dużo syfu i przycina klamkę.

Wczoraj to zrobiłem. Potraktowałem klamkę WD40, wyczyściłem dokładnie i śmiga jak nowa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś koledze którego nie ma już na forum a jego post jest z 2007 roku. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze wam to pomoze tu macie zdjecia i co jak robic z zamkiem tylnej klapy

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread...k+tylnej+klapy

 

 

Ja poddałem się na punkcie 5;) Za ch..a nie mogłem odpiąć dołu. Jeszcze przez 2 dni bolały mnie palce a tapicerka nie zeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności