Skocz do zawartości
golab21

Błąd 01539

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. dzisiaj w sumie tak bez sensu zrobiłem sobie autoskana. i wyszedł mi taki oto błąd:

 

1 Fault Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

 

nawet nie wiedziałem, że jest coś nie tak z ksenonami:mad:

teraz jak się temu przyjrzałem to rzeczywiście lampy po włączeniu się nie poziomują i za chiny nie da się usunąć błędu.

może miał ktoś kiedyś z takim czymś do czynienia?

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj nastaw podstawowych.

Basic Setting

 

Headlight Adjustment

 

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

 

  • The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).
  • Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

[ON/OFF/Next]

The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

Don't forget to check/clear fault codes afterwards.

[Close Controller, Go Back - 06]

 

www.ross-tech.com

Edytowane przez rosiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam z tym problem i nie moge sobie z tym poradzic . poczatkowo jeszcze pokazywal blad spalonego czujnika na lewym wachaczu wiec go wymienilem i teraz pozostal tylko ze reflektory nie zostaly wypoziomowane . probowalem walczyc podlaczajac pod kompa ( mam hex-cana ) i nic . albo za malo sie znam albo u mnie nie moge zrobic tak jak opisalem to wyzej , choc to jest po angielsku to i zrozumialem nie wszystko :) licze ze cos doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niktnie pomoze? nikt sie nie zna albo nie mial stycznosci z tym? potrzebuje to zrobic jak najszybciej bo przez ten blad nie moge zakodowac pilotow do auta !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje to zrobic jak najszybciej bo przez ten blad nie moge zakodowac pilotow do auta !
to nie ma związku z poziomowaniem ;)

pytanie zasadnicze. auto jest obniżone ??

podaj błędy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest standardowe . nic nie obnizalem . mam blad 01539 , czyli reflektory nie zostaly wypoziomowane . a zeby zakodowac piloty nie moze byc zadnego bledu ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

naprawa xenonów (regulacja zasięgu) b6

warszawa

604862041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hex-cana o ile dobrze pamietam 7.09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze napisze od poczatku to ktos bedzie w stanie mi pomoc.. pokazywalo mi 2 bledy :00776- czujnik regulacji samochodu przedni lewy oraz 01539 - reflektory nie zostaly wyregulowane 35-00 ... kupilem i wymienilem czujnik poziomowania i blad 00776 zniknal a dalej pozostal 01539 .. gdy probuje usunac ten blad cos slychac w reflektorach i na koncu takie 'chrzaknięcie' w obu reflektorach i blad sie nie usuwa,, probowalem robic to co opisal kolega ROSIEL ale nic z tego , choc nie rozumiem a doklaniej to w swoim programie vag-com 7.09 nie mam on/off/next ,

'' Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

 

The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).

Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

[ON/OFF/Next]

The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

Don't forget to check/clear fault codes afterwards.

[Close Controller, Go Back - 06] ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas adaptacji musisz mieć włączone światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem na włączonych i na wyłączonych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to wejdź w 55 - Xenon, zobacz w grupie 002 jakie masz wartości (wklej tutaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta

zamontowałem samopoziomowanie reflektorów i przy próbie aktywacji wyskakuje błąd:

 

1 Fault Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

 

niestety mimo wielu prób nie udało mi się samopoziomowania uaktywnić

mogę (choć nie zawszę czasami na początku testu pojawia się od razu error a czasami test wykonuje się bez problemu) wykonać test samopoziomowania lecz gdy wchodzę w Basic Setting niestety w blokach 001 oraz 002 za każdym razem pojawia mi się error

 

xenon01.th.jpg

 

xenon02.th.jpg

 

xenon03.th.jpg

 

kombinowałem nawet wpisywać inne kody w grupie recoding ale poza obniżaniem lub podnoszeniem soczewek nie wpłynęło to na możliwość zakodowania samopoziomowania

 

szukałem pomocy w TYM wątku oraz na innych forach i widziałem, że ludzie mieli taki sam problem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co zrobić by wykasować ten błąd, który powraca po każdej próbie usunięcia go (po skasowaniu błędu soczewki idą w dół po czym wracają na swoje miejsce i wyskakuje znowu błąd 01539)

mam nadzieję, że odezwą się osoby, które miały taki sam problem i udało się im go rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeję kotleta

zamontowałem samopoziomowanie reflektorów i przy próbie aktywacji wyskakuje błąd:

 

1 Fault Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

 

niestety mimo wielu prób nie udało mi się samopoziomowania uaktywnić

mogę (choć nie zawszę czasami na początku testu pojawia się od razu error a czasami test wykonuje się bez problemu) wykonać test samopoziomowania lecz gdy wchodzę w Basic Setting niestety w blokach 001 oraz 002 za każdym razem pojawia mi się error

 

xenon01.th.jpg

 

xenon02.th.jpg

 

xenon03.th.jpg

 

kombinowałem nawet wpisywać inne kody w grupie recoding ale poza obniżaniem lub podnoszeniem soczewek nie wpłynęło to na możliwość zakodowania samopoziomowania

 

szukałem pomocy w TYM wątku oraz na innych forach i widziałem, że ludzie mieli taki sam problem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co zrobić by wykasować ten błąd, który powraca po każdej próbie usunięcia go (po skasowaniu błędu soczewki idą w dół po czym wracają na swoje miejsce i wyskakuje znowu błąd 01539)

mam nadzieję, że odezwą się osoby, które miały taki sam problem i udało się im go rozwiązać

 

Zerknij tu: http://www.swankmonkey.com/vw/jetta/2006/xenon_adjustment/ i to: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1838435 post # 11 Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

żebym to ja wiedział o co tam kaman :(

niestety nie władam angielskim więc i tak nie przeczytam

ale dzięki za próbę pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żebym to ja wiedział o co tam kaman :(

niestety nie władam angielskim więc i tak nie przeczytam

ale dzięki za próbę pomocy

 

Wrzuć to do translatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć to do translatora

 

wrzuciłem z tym, że sterownik oraz oba czujniki przed zamontowaniem sprawdzałem na innym aucie i było ok więc domniemam, że z nimi jest wszystko w porządku

zrobię jeszcze jedną rzecz a mianowicie przywrócę ustawienia fabryczne w adaptacji sterownika samopoziomowania jak pokazane jest w TYM wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzuciłem z tym, że sterownik oraz oba czujniki przed zamontowaniem sprawdzałem na innym aucie i było ok więc domniemam, że z nimi jest wszystko w porządku

zrobię jeszcze jedną rzecz a mianowicie przywrócę ustawienia fabryczne w adaptacji sterownika samopoziomowania jak pokazane jest w TYM wątku

 

Spróbuj,bo dziwi mnie to,że jak sterownik i reszta jest OK to nie działa jak trzeba...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj,bo dziwi mnie to,że jak sterownik i reszta jest OK to nie działa jak trzeba...Pzdr

 

tak przeglądam różne fora i zastanawia mnie jedno, że zwracana jest uwaga czy auto jest obniżone czy też nie, moje akurat jako wersja trendline jest obniżona fabrycznie aczkolwiek szukając części do zamontowania samopoziomowania zwracałem uwagę by kupic uchwyty od wersji ze sportowym zawieszeniem czyli takie jakie powinny być zamontowane u mnie

czy ktoś wie w jakim zakresie powinny pracować oba czujniki oraz jake kodowanie sterownika jest w passacie b5fl? (u mnie w sterowniku jest 00007)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności