Skocz do zawartości
Kris71

PROBLEM - kontrolka ABS i potrójny sygnał dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka jest sygnał dźwiękowy i następnie gaśnie. czy to może być problem z tą płytką sterująca abs'em? Powiem ze abs działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poziom płynu hamulcowego sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie bo ciemność mnie dopadła i nic nie było widać. Jutro rano sprawdzę jaki jest poziom płynu i jak by bylo mało to doleję i odpalę i zobaczę jak będzie się zachowywał czy znów się zapali kontrolka. jak nadal nic to może uda mi się podłączyć pod vaga. Ale zapalenie kontrolki zdarzyło mi się 2 raz, wcześniej nie było tego problemu. Może to z powodu śniegu? gdzieś się brud dostał w okolice czujnika? ale to juz jutro. jeszcze będę pisał co i jak.

 

dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka jest sygnał dźwiękowy i następnie gaśnie. czy to może być problem z tą płytką sterująca abs'em? Powiem ze abs działa.

 

Akumulator to pewnie masz nie pierwszej młodości? W 90% pisków przy odpalaniu to on jest winien.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn hamulcowy jest ok. dolałem kapkę zeby bylo pod max ale i tak przy odpalaniu alarm się znów pojawił.

 

co do akumulatora to pierwszej młodości nie jest ale ciężko mi powiedzieć czy jest już na wyczerpaniu. wcześniej nie miałem z nim problemów.co jeszcze może być przyczyną tego alarmu? zobaczę jak się będzie zachowywał dziś w czasie jazdy.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jeszcze może być przyczyną tego alarmu?

Slay dobrze Ci podpowiedział. Podładuj akumulator i na jakieś dwa dni przy obecnych temperaturach powinno pomóc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak zrobię ale dopiero na wieczor go zostawię pod ładowanie.

a teraz jeszcze pytanie czy przy ładowaniu odkręcić koreczki w akumulatorze? bo gdzies w gazecie czytałem ze najefektywniejsze ładowanie jest gdy odkręci się koreczki uzupełni wodą destylowana podłączy i po ładowaniu złożyć i śmigać. za wszelkie podpowiedzi dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem cos podobnego przy zapalaniu był trzykrotny sygnał dzwiękowy i po wymianie akumulatora wszytko wróciło do normy, poniewaz przy zapalaniu napiecie spadało do 8v i komputer to sygnalizował to tym sygnalem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eizo_86 koledzy mają rację co do akumulatora najlepiej kupić miernik za ok 20zł i można sprawdzić ile jest V w aku, podobno jak spadnie poniżej 12,5v powinno się myśleć już o jego wymianie. U mnie mam 12,4v i jak narazie wszystko jest OK. A w przypadku jeżeli ako będzie ok najprawdopodobniej sterownik od ABS gubi masę i ten błąd będzie się coraz częściej pokazywał aż zostanie na stałe i nie będą działać ABS, wiem bo już to przerobiłem w swoim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz jeszcze pytanie czy przy ładowaniu odkręcić koreczki w akumulatorze? bo gdzies w gazecie czytałem ze najefektywniejsze ładowanie jest gdy odkręci się koreczki uzupełni wodą destylowana podłączy i po ładowaniu złożyć i śmigać.

 

W gazecie dobrze piszą tylko że słowo " najefektywniejsze " powinni zamienic na " bezpieczne " :D

Nieodkręcone korki i ładowanie za dużym prądem może go po prostu rozj****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze jednak to akumulator. Rano dolałem płynu hamulcowego pod max i przy pierwszym odpaleniu silnika pokazał się alarm czyli kontrolka abs i 3 krotny sygnał dzwiękowy. Ale abs działał poprawnie. Trochę jeździłem w ciągu dnia i poźniej juz nie było tego problemu( samochod w ciągu dnia troche stał trochę jeździł wszytko miasto ) dziś rano podłączę go na kilka godzin i zobaczę jakie będą efekty

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, akumulator i jeszcze raz akumulator!!!

Miałem ten problem i po wczorajszej wymianie bateryjki jak ręką odjął :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulator podładowany i już nie pojawia się alarm abs i sygnał dźwiękowy. zobaczymy na ile pomoże to łądowanie:D czy nie bedzie trzeba definitywnie wymienić akumulatora. dzięki za wszelką pomoc.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekk7707

witam mam mam na imię marek ja kupiłem passata aeb i kupiłem go z zepsutym abs pierwsze co oddałem sterownik do regeneracji i po naprawie abs kontrolka świeci a abs działa ale nadal nie działa eds narazie zima i czekam na odwilż i odeśle sterownik do porawy bo trzech mechaników stwierdziło że nadal są zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam mam na imię marek ja kupiłem passata aeb i kupiłem go z zepsutym abs pierwsze co oddałem sterownik do regeneracji

 

Kolego a możesz napisać gdzie takie rzeczy robią? Może komuś się przyda ta informacja, sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności