Skocz do zawartości
Matisim

(wspólny) projekt tuningu passata b3

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich zainteresowanych.

 

Umieszczam ten temat tutaj bo myśle że naj bardzej tu pasuje, przeczytałem duzo stron jeden dział co ma 20 str. i wiele innych, prosiłbym o nie usuwanie tego tematu:) chyba, że zajdzie taka potrzebe to przeniesienie. W zime pasek będzie stal wiec moge go przygotowywać żeby na wiosne wyjechać juz ladnym wozem :)

mam dużo planów, chęci tylko gorzej z $$ ale powoli do przodu :)

 

Chciałbym przedstawić wam liste rzeczy, które chciałbym zrobic z moim wozem...:

-zmienić oryginalny grill- usunąć znaczek i zrobić takie skosy na lampach

 

-pomalować srodek lampy na czarno( tam gdzie można:) )i przyciemnić kierunki przednie lakierem do lamp,

 

-zrobić coś z przednim zderzakiem- wygładzić przenieść tablice niżej- nie mam jeszcze koncepcji do tego,

 

-wygładzić tylnią klape- też musze pomyśleć jak to zrobić, trzeba lampy od wstecznego przenieść w zderzak i tablice tym samym pozbyć sie haka, lub lampy i klapa od b4,

 

-praktycznie cały passat bedzie malowany na kolor taki jak jest i dlatego moge sie bawić z wygładzaniem różnych rzeczy czyli usunięcie klamek i zamontowanie alarmu na pilota, i otwieranie drzwi,klapy na pilota,

 

-chce też zrobić te wloty powietrza na błotnikach,

 

-przyciemnianie szyb- boczne tyl czarna, przednie od kierowcy jakąś najjaśniejszą lecz to zależy co mi powiedzą panowie na komendzie czy można i o ile, szybe tylną też jakaś jasna folia,

 

-przełożenie obniżonego zawieszenie z MK2 a jeśli nie przypasuje to w przyszłości będę musiał kupic inne, oczywiście alu mam ori VW tylko opony muszę dać nisko profilowe

 

-wszystkie listwy i lusterka w kolorze lecz czy to nie bedzie wyglądało za monotonnie? zastanawiałem sie nad cienkimi listwami chrom wokłl samochodu- sprawa do obgadania

 

-tłumik do wyglądu- nie do ryczenia jak krowa

 

-przydało by sie też przenieść wlew gazu obok wlewu paliwa lecz tu jest troche dłubania i nie wiem czy podołam-ale z pomocą forumowiczów czemu nie,

 

-pomalowanie zacisków na czerwono,

 

-w środku: inne podświetlanie włączników,i oświetlenia schowków, obszaru wsiadania itp itd lecz bez przesady.

 

- silnik raczej zostanie "nie tknięty" 2.0 115km przy przebiegu 380tys i gazie to na dobre raczej mu nie wyjdzie...tylko wymienie podst. rzeczy.

 

 

jestem otwarty na wasze propozycje zmiany wyglądu mojego paska, chwalcie lub wybijcie mi zgłowy to co nie będzie pasować :)

 

gdyby ktoś nie wiedział o jakiego chodzi:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59075&page=3

Edytowane przez Matisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś czuje, ze szykuje nam się kolejny tescowóz na forum... przemysł sobie dobrze swoje pomysły, pooglądaj zrobione b3-ki i wyeliminuj niektóre plany:

-"i zrobić takie skosy na lampach"

-"przyciemnić kierunki przednie lakierem do lamp"

-"wygładzić tylnią klape"

-"usunięcie klamek"

-"wloty powietrza na błotnikach"

-"przyciemnianie szyb"

-"cienkimi listwami chrom wokłl samochodu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-wygładzić tylnią klape- też musze pomyśleć jak to zrobić, trzeba lampy od wstecznego przenieść w zderzak i tablice

-usunięcie klamek otwieranie drzwi,klapy na pilota

-chce też zrobić te wloty powietrza na błotnikach

-cienkie listwy chrom wokół samochodu

-pomalowanie zacisków na czerwono

ja ci dam, to profanacja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wyjaśnienia dodaje zdjecia o co mi chodzi :)

 

klapa, bad look,gładki zderzak,wloty powietrza,kierunki i pasek bez klamek:

1219.jpg

57e451c919f18b04.jpg

2hwe2vdh.jpg

85ceded52c5829admed.jpg

QVDF5IMAG0002.JPG

18e304128e250bce.jpg

d5c31462604cf704med.jpg

17b7fe5381575450med.jpg

Edytowane przez Matisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz coś zrobić to doprowadz tego passata do takiego stanu jak wyjechal z fabryki :) ewentualnie zmien kola i zawieszenie.

Myślę że wtedy będziesz robił większe wrażenie (pozytywne) niż po Twoich propozycjach...

 

OT: zawsze patrze na przykładzie CALIBRY.... ten samochód był naprawdę ładny w oryginale, nie rób tego z passatem co ludzie z calibrami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doprowadz tego passata do takiego stanu jak wyjechal z fabryki

 

takiego to nie problem zrobić, ja chce mieć innego niż wszystkie ale bez agro tuningu, i myśle ze to co chce zrobić nie jest złe tylko wystarczy to dopracować żeby wszystko pasowało i dlatego stworzyłem ten temat żebyście mi doradzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać rób, jak zrobisz oglądać będziem a znając życie h.... z tego wyjdzie wiele już takich projektów tu było i .......

bo

- kasa

- czas

- wiedza

- warunki

- umiejetności

 

i wiem co pisze żeby jasne było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla wyjaśnienia dodaje zdjecia o co mi chodzi

klapa, bad look,gładki zderzak,wloty powietrza,kierunki i pasek bez klamek:

 

ale my wiemy jak to wszystko wygląda... to po prostu nie pasuje do passata.

 

 

ale bez agro tuningu

więc zaniechaj tych planów ;)

 

 

myśle ze to co chce zrobić nie jest złe

owszem jest

 

 

 

ja chce mieć innego niż wszystkie

zatem najpierw odrestauruj, wsadź porządne koło, zawieszenie pneumatyczne, wpasuj fotele od b5, obij całe wnętrze skórą, zmień przód na front od b4, wygładź zderzaki, wsadź pod maskę vr6 (dołóż do silnika turbinę), zrób cleanlooka pod maską, odmaluj całość w interesujący i nietypowy kolor... to masz tak na szybko, a pomysłów jest naprawdę wiele wystarczy dobrze pokombinować ;)

 

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

 

a swoją drogą jeśli Ci zależy aby tak bardzo się wyróżniał to po prostu przerób go na herlekina (jeśli wiesz o czym mowa) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na to co witek wypisałeś to potrzeba dobre dwie B5 :) a badlock z 90 zł na klape wiadro szpachli z 50 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
badlock z 90 zł na klape wiadro szpachli z 50 zł

zapomniałeś o chromach na metry z allegro i diodach z tesco :D

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej - chce się chłopak wyróżniać z tłumu - więc niech robi jak mu się podoba :D

Mądry Polak po szkodzie - jak to gadają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiek: 19

 

To mi wystarczy :) tez byłem młody.. czekam na projekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w sam raz odpowiedni wiek, aby zacząć prostować i naprowadzać na odpowiednie tory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim skromnym zdaniem powinieneś za te pieniądze ktore chcesz wpakować w te wszystkie pierdółki ktore masz zamiar doczepić do swojego auta zrobić fajny remoncik silnika bo jak sam napisaleś

silnik raczej zostanie "nie tknięty" 2.0 115km przy przebiegu 380tys i gazie
badz też zrobił przeszczep na prawdopodobnie zdrowszy (bo nie wiem w jakim jest stanie) poza tym naprawił bym wszystkie pierd.... które na pewno sie potworzyły potem spojrzał bym pod spód czy przypadkiem za chwile nie wypadne razem z siedzeniem przez podloge itp . Gdy zrobił bym już to wszystko to wsadził bym tylko jakieś fajne felgi no i może przezroczyste klosze lamp i auto na 100% bedzie wyglądać ale też i jezdzić idealnie .

Ale to tylko moje sugestie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Czytam ten wątek i tak sobie myślę z kąd ja znam te wszystkie plany hehe:D??

Też kiedyś myślałem że takie przeróbki zrobią show wśród innych i byłem gotowy te plany co Ty masz teraz realizować hehe;)

Najpierw zaczęło się od kupienia naklejki na bak z reala:D 19zł a wygląd kozacki hehe

Później założenie chrom nakładek na spryskiwacze na masce...niby koszt nie mały a wygląd inny...podłokietniki w środku z chromem i inne pierdoły wszędzie nawsadzane żarówki niebieskie:D

Właśnie tak kiedyś przerabiałem swoje paska do czasu kiedy nie dotarłem na to forum;)

Tu wiele się nauczyłem...a mianowicie tego że passat to nie barbi że musi mieć na sobie każdy odcień różu i brokatu:D To jest rodzinne auto które naprawdę można zrobić ładnie i z gustem;) Ja właśnie dzięki temu forum obrałem dobrą drogę...i pomimo tego że auto ma swój wiek i z wyglądu niby nic się nie zmieniło to przyciąga uwagę ludzi na ulicach i sporo osób się za nim ogląda....Także zastanów się kolego nad tymi planami bo uwierz mi że dobre to one nie są...

 

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś cie sie tego chromu uczepili :P przecież nie bede obklejal celego bo mi to sie nie podoba. duzo pasków jest przerobionych tak jak widzaiłem i nikt sie nie czepia. to co chce zrobic nie kosztuje tyle hajsu co nowa zawiecha i fele, fele zostaja takie jakie mam tylko opony inne.

 

a badlock z 90 zł na klape wiadro szpachli z 50 zł

 

a po co mam kupowac jakies podróby które potem nie idzie dopasować jak moge zrobić coś takiego z oryginała, a na klape aż wiadro szachli?? nie myśaełem ze emblemat tyle wymaga, jak spojrzałem na tyl to wiem że z tablicą nie ma co kombinować i dlagego moze te plastiki pomaluje w kolor auta.

 

 

Czytam ten wątek i tak sobie myślę z kąd ja znam te wszystkie plany hehe??

Też kiedyś myślałem że takie przeróbki zrobią show wśród innych i byłem gotowy te plany co Ty masz teraz realizować hehe

 

do tego świetnie pasuja spoilery na klape,zderzak i progi z allegro...

 

To mi wystarczy tez byłem młody.. czekam na projekt

chyba sie nie doczekasz, po co pokazywać jak nic wam nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba sie nie doczekasz, po co pokazywać jak nic wam nie pasuje.

Wyczuwam rezygnację z planów bo.....

jakbyś był uparty to miałbyś gdzieś zdanie innych i zrobił to co planujesz ale....

tylko krowa nie zmienia zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
do tego świetnie pasuja spoilery na klape,zderzak i progi z allegro...

 

Widziałeś gdzieś u mnie spojler na klapie, zderzaki i progi z allegro??? Nie przypominam sobie...

Ale wiesz jak Ci się takie cuś podoba to kupuj śmiało:D Teraz okres zimowy to takie rzeczy potaniały na allegro:D

 

Wyczuwam rezygnację z planów bo.....

 

Dokładnie jak mówi kolega;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że rezygnuje, tylko że nie pokaże... i tak zrobie to co bedę chciał, tylko myślałem że troche pomocy uzyskam żebym to dobrze zrobił. chciałem podobnie zrobić moje mk2 dopóki nie miałem paska, ale jak już go mam to nie bedzie rdzewniał

 

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

 

Widziałeś gdzieś u mnie spojler na klapie, zderzaki i progi z allegro??? Nie przypominam sobie...

Ale wiesz jak Ci się takie cuś podoba to kupuj śmiało

 

miałem na myśle "tamte" czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że auto ma się podobać dla właściciela a nie dla innych ludzi i niech każdy robi to co mu się podoba a nie jest w jakimś stopniu modne. Pozdrawiam i życzę powodzenia w planach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności