Skocz do zawartości
deratus

Jakość paliwa (diesel) a VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość stwierdzenia faktu zatankowania diesla gorszej jakości we wskazaniach (blokach pomiarowych) programu VAG-COM ?Mam pewne podejrzenia ,ze zatankowałem na stacji z chyba za dużą zawartością H2O (tj. naszej poczciwej wody).Objawia to się bowiem gorszą kulturą pracy silnika.Oczywiście staram się unikać podejrzanych stacji,ale i na tych "porządnych" można natrafić na gorszy sort :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekcje na wtryskach ... grupa 013, jeżeli zatankowałeś jakieś badziewie to będą rozjechane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laickie pytanie.jakie to powinny być wartości ? (silnik AVB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrób screen, lub log i wrzuć tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poszperałem na necie i z tego co znalazłem wskazania powinny wahać się -2,8 do +2,8 przy obrotach jałowych.Czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pracowałem kiedyś na stacji benzynowej," znanej renomowanej stacji". I powiem wam tak jak tankujecie bierzcie paragon, stacje są ubezpieczone i w razie czegoś jest szansa na wyrwanie kasy.

Wrócę do sedna jak pracowałem na stacji. Był lipiec lato popołudniu wpada ekipa do czyszczenia zbiorników, otwierają klapę a tam masakra. Na dnie pełno piachu, patyków liści na tym wszystkim pływa jakiś kożuch no mówię wam masakra żałuje że fotki nie walnąłem wtedy. Rozumiem pewnie pod drodze ze zbiornika są jakieś filtry czy coś, ale to może ulec awarii i syf wlać do baku. I tak jak tankujecie bierzcie paragony:) Nie pytajcie co to za cpn był nawet :)

Edytowane przez robert270111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę poszperałem na necie i z tego co znalazłem wskazania powinny wahać się -2,8 do +2,8 przy obrotach jałowych.Czy tak ?

taka jest tolerancja, ale najlepiej jak nie przekracza tych 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy popowtryskach jest taka sama tolerancja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przy popowtryskach jest taka sama tolerancja??

tak, najlepiej jak nie przekracza 2 ... ale przy pompkach trzeba jeszcze sprawdzić BIPy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za zwierzyna, te BIPy i gdzie się to je sprawdza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janekjanek

podłaczam sie pod pytanie co to te BIP-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bip-y to czasy opóźnienia reakcji pompek (Begin of Injection Period) czy jakoś tak Vag blok chyba 23, popraw mnie damian jak sie myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bip-y to czasy opóźnienia reakcji pompek (Begin of Injection Period) czy jakoś tak Vag blok chyba 23, popraw mnie Damian jak sie myle

 

moment zamknięcia zaworku w PD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po raz kolejny po zadaniu pytanie nie otrzymałem odpowiedzi,po goglowaniu znalazłem odpowiedź na temat BIP-ów.Engine-Grupa pomiarowa 023, po przygazowaniu wskazania powinny nie przekraczać +/-30.Koniec.Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przygazowaniu wskazania powinny nie przekraczać +/-30.Koniec.Kropka.

złe info ... BIPy sprawdza się tylko na wolnych obrotach, chyba, że wyskakuje błąd pompowtrysku loguje się go dynamicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ po raz kolejny po zadaniu pytanie nie otrzymałem odpowiedzi

to znaczy ze chyba niezbyt dokładnie czytasz, popatrz mój poprzedni post;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edwin,akurat czytam bardzo dokładnie,ale do Ciebie nie mam pretensji,to co wiedziałeś to napisałeś,ale inni którzy mają większą wiedzę nie są za bardzo skorzy do podzielenia się nią . Czy nie można było tego od razu napisać:BIP-y należy sprawdzić w grupie 023 ,przy wolnych obrotach.Wskazania dla pełnosprawnego pompowtryskiwacza powinny zawierać się między -/+ 30.To by było chyba wszystko w temacie korekcji wtrysków oraz BIP-ów.Chociaż niekoniecznie,może przecież wyskoczyć błąd pompowtrysku i wtedy trzeba będzie przecież zlogować go dynamicznie,ale nie martwmy się do przodu ,najwyżej znowu poszukamy odpowiedzi w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edwin,akurat czytam bardzo dokładnie,ale do Ciebie nie mam pretensji,to co wiedziałeś to napisałeś,ale inni którzy mają większą wiedzę nie są za bardzo skorzy do podzielenia się nią . Czy nie można było tego od razu napisać:BIP-y należy sprawdzić w grupie 023 ,przy wolnych obrotach.Wskazania dla pełnosprawnego pompowtryskiwacza powinny zawierać się między -/+ 30.To by było chyba wszystko w temacie korekcji wtrysków oraz BIP-ów.Chociaż niekoniecznie,może przecież wyskoczyć błąd pompowtrysku i wtedy trzeba będzie przecież zlogować go dynamicznie,ale nie martwmy się do przodu ,najwyżej znowu poszukamy odpowiedzi w googlach.

a gdzie Ty problem widzisz ? pytałeś konkretnie co chcesz wiedzieć ? NIE ! zapytałeś co to BIP i dostałeś odpowiedź , że BIP jest to ...

poza tym ludzie nie będą wszystkiego podawać jak na tacy, na pewno nie ja

Człowiek próbuje pomóc, a Ty jeszcze jakieś pretensje masz ...

Zrozum, że za takie coś jak chciałem zrobić, czyli Ty robisz logi , a ja je oceniam - biorę pieniądze ... różnica jest taka, że to ja robię logi siedząc na miejscu pasażera

Jeżeli to nie jest dla Ciebie pomoc to wybacz, ale nie mamy o czym rozmawiać

i jeszcze raz powtórzę ... forum jest po to aby pomagać, a nie dzielić się wiedzą , którą się długi czas zdobywało

Edytowane przez damcio151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaki sposób możesz komuś pomóc nie dzieląc się wiedzą jaką się posiada? Za taką pomoc,ze muszę szukać sam informacji po necie to ja bardzo Ci dziękuję.A poza tym zapytałem co to te BIP-y i jak się je sprawdza (proszę czytać dokładnie to co się pisze).I bez urazy,nie gniewaj się,ale sam napisałeś,że po to jest te forum by sobie pomagać,a nie wszyscy forumowicze mają pojęcie o pewnych niuansach i zawiłościach technologicznych(m.in w fachowych nazewnictwie).Jeżeli bardzo wziąłeś sobie to do serca to sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pomóc wcale nie trzeba dzielić się wiedzą ... to nie ma nic do rzeczy ...

jak Ci się auto na trasie zepsuje i kumaty gość zatrzyma się , coś pogrzebie pod maską i bez mówienia co zrobił naprawi auto za darmo to nie będzie pomoc ? no tak , w końcu się nie podzielił wiedzą :/

Chciałem, abyś dał logi, powiedziałbym co jest OK, a co nie ... ale nie, od razu trzeba wszystko wyjawiać

a to, że poszukałeś informacji w necie ... no to naprawdę narobiłeś się, że ho ho , przyda Ci się to w przyszłości ...

standardowo każdy chce mieć wszystko podane jak na tacy, zero własnej inicjatywy

Kończę tą dyskusję, bo jest to wielki OT , a Ty przemyśl i dokładnie przeczytaj to co napisałem , dzięki takim osobom jak Ty powoli tracę chęć pomagania na forach , zamiast słowa dziękuję , są same pretensje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności