Skocz do zawartości
tomluk84

czyszczenie rączek z gumy

Rekomendowane odpowiedzi

Podważałeś od samego dołu?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozazdrościłem i też wypolerowałem

A kiedy u mnie ?:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż rączka ma od dołu otwór (od góry też ale raczej niedostępny) służący do zdjęcia wierzchniego dekielka, żeby się do niego dostać należy wsunąć pomiędzy tapicerkę a rączkę np. cienki śrubokręt nacisnąć i ociągać znajdujący się tam zatrzask.

 

Skwaru, choćby i jutro:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem się za czyszczenie rączek i wygląda to o niebo lepiej. Na początku tą gumę zeskrobałem nożem, a później to już papier wodny 600 1000 i 1500. Po szlifierce wymyłem cifem i nałożyłem czarna pastę taką jak do zderzaków. Na koniec mała polerka szmatką i gotowe. :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zobaczylem te zdjecia to sam chce tak zrobic ;D myslalem jeszcze o plastiku za przednim podlokietnikiem ;p

 

p.s. macie jakiegos manuala jak zdjac bez szkod raczke(panel sterowania szybkami) przy siedzeniu kierowcy? przydaloby sie caly kpl. wypolerowac ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. macie jakiegos manuala jak zdjac bez szkod raczke(panel sterowania szybkami) przy siedzeniu kierowcy? przydaloby sie caly kpl. wypolerowac ;D

Tak jak kolega pisał powyżej, na tym zdjęciu masz pokazane:

 

dlm_02_insert.jpg

 

Później odkręcasz śrubki (chyba jakieś trzeba, a jak ni to rączkę pociągnąć do góry i elegancko Ci zejdzie) i masz rączkę gotową do polerowania. Ogólnie nic trudnego, na pewno dasz rade :)

 

Zapodaj foty jak wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne ;) postaram sie pod koniec tygodnia zajac wszystkim, bo bede mial wkoncu wolne od pracy. musze jeszcze kupic jakis krazek polerski ;p sa jakies rodzaje jak przy papierze sciernym (w sensie grubosci ziarna)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdrapalem nozem malutkim bo robilem cale raczki zaslepke i uchwyt zdrapalem i papier 600 potem 2500 wodny pod woda suszenie i plak efekt hmmmm cieszy oko ,aaa zeby caly uchwyt to musimy sobie zdiac boczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po zabiegu.

Najpierw pociągnąłem papierem wodnym 1500 (zdarłem dokładnie resztki gumy), później 2000 i 2500. Następnie pasta Tempo, którą długo wcierałem. Później dokładnie wypucowałem jakąś ścierką do szyb i popsiukałem spreyem - czarny mat - jakiś za 11 zł, podobno też do plastików.

Samo lakierowanie jest banalnie proste, nawet laik da radę osiągnąć ładny efekt.

Jeszcze tylko muszę ładnie wyczyścić tą rączkę małą co się zdejmuje aby zdjąć uchwyt do góry.

 

Jak będzie rączka wyglądała za jakiś czas? Zobaczymy.

 

Zdjęcia: przed i po.

dsc05308i.jpg

 

dsc05316ct.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po zabiegu.

Najpierw pociągnąłem papierem wodnym 1500 (zdarłem dokładnie resztki gumy), później 2000 i 2500. Następnie pasta Tempo, którą długo wcierałem. Później dokładnie wypucowałem jakąś ścierką do szyb i popsiukałem spreyem - czarny mat - jakiś za 11 zł, podobno też do plastików.

Samo lakierowanie jest banalnie proste, nawet laik da radę osiągnąć ładny efekt.

Jeszcze tylko muszę ładnie wyczyścić tą rączkę małą co się zdejmuje aby zdjąć uchwyt do góry.

 

Jak będzie rączka wyglądała za jakiś czas? Zobaczymy.

 

 

 

Kolego, powiedz jak ten lakier sie trzyma?:) bo jestem po zabiegu czyszczenia i w planie mam zrobic to tak jak ty (tyle ze szary mat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier się szybko ściera ,robi się błyszczący .Kup lepiej nowy element koszt koło 70 zł .Nowe elementy nie mają już tej gumki ale struktura w dotyku jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wyczyszczeniu rączek papierem, nie malowałem ich, tylko wypolerowałem filcem .

Efekt super, i na lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, powiedz jak ten lakier sie trzyma?:) bo jestem po zabiegu czyszczenia i w planie mam zrobic to tak jak ty (tyle ze szary mat)

Bardzo dobrze się trzyma. Nic nie schodzi, nie łuszczy się, nie porysował się.

Jestem bardzo zadowolony. Jeżeli wypolerujesz rączkę i będzie ładnie wyglądała to nie lakieruj, u mnie była taka 'poplamiona' i malowanie było niezbędne.

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

 

Lakier się szybko ściera ,robi się błyszczący .Kup lepiej nowy element koszt koło 70 zł .Nowe elementy nie mają już tej gumki ale struktura w dotyku jest taka sama.

Nie zauważyłem, żeby się ścierał, wycierał itp. Jaki był po malowaniu to i taki jest.

 

No fakt, można wydać 70 zł na nowy element lub wydać 15 zł na spray, papier wodny i odnowić tą rączkę i rączki z reszty drzwi w tej kwocie.

 

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

 

Ja po wyczyszczeniu rączek papierem, nie malowałem ich, tylko wypolerowałem filcem .

Efekt super, i na lata .

Zgadza się. Jeżeli rączka po zdarciu gumy jest w miarę jednolita to nie ma sensu jej malować. Dobrze wypolerować filcem i też będzie ładnie. Tak jak pisałem powyżej, u mnie była taka 'poplamiona' i malowanie było konieczne.

 

 

 

Dodam, że na zdjęciu rączka wygląda zdecydowanie gorzej niż w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie też jest miejscami przebarwiona ;) czyli trzeba będzie przemalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poowiedz mi, malowales to takim zwykly sprayem do aut czy jakim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a poowiedz mi, malowales to takim zwykly sprayem do aut czy jakim?

 

To chyba się nazywało: lakier akrylowy czarny mat.

I to było zarówno do metalu, jak i plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pomalowalem (3 podejscia mialem, bo wiecznie zaciek sie robil) no i w ostatecznosci zostalo z malym zaciekiem - powod? -> zbyt sliski jest ten plastik:) - mimo faktu ze grubszym papierem go potraktowalem zeby zmatowic... ale mysle ze na wiosne zrobie sobie hydrografike na 4 raczkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności