Skocz do zawartości
Danek75

ODRADZAM transakcje z Nigeryjczykami na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam prosbę, by ktos, kto przebywa w UK - powiedział mi, czy są tam stosowane ponizsze procedury oraz, czy tak faktycznie powinien wyglądać kwit potwierdzajacy dokonanie przelewu.

Sprawa dotyczy tego, iż pewien osobnik z UK (podobno) kupił ode mnie COŚ poza aukcją na Allegro. Po prstu aukcje zamknałem i mam mu to opchnac "poza konkursem" - że tak to nazwę. No i kwestia jest taka, że gość przysłał mi maila z danymi, że niby dokonał przelewu na wskazane konto. Dodatkowo dostałem (niby) maila z HSBC BANK OF UNITED KINGDOM spod takiego adresu mailowego <[email protected]>. No i teraz haczyk: transakcja jest niby zabezpieczona - tak twierdzi kupujący. Ja mam wysłać towar pod wskazany adres i przesłać mu skan potwierdzenia nadania paczki. Wtedy jego bank odblokuje pieniadze i wpłyną mi na konto. Byłem w swoim banku i nie ma takiej opcji, żeby potwierdzic wiarygodnośc, że taki przelew w ogóle miał miejsce. Tak więc poprosiłem o skan dokumentu, potwierdzajacy wykonanie przelewu. Dzis takowy skan otrzymałem, ale mam co do niego obiekcje. Przelew wykonany był w dolarach a na dokumencie nie widzę takiej jednostki płatniczej. Poza tym nie ma kwoty przelewu, nie ma pieczatki banku, podpis pracownika banku wyglada tak, jakby ktos miał chorobę Parkinsona no i ogólnie to mi to wygląda na jakis chachmęt. :kwasny:

Tak więc - czy jest coś takiego jak odblokowanie środków i przelew na konto - dopiero po okazaniu potwierdzenia nadania wysyłki towaru? No i co to za kwit w ogóle - co jest niby potwierdzeniem dokonania przelewu, skoro nie ma tam chyba wszystkiego, co powinno byc. Częśc danych, które tu wrzuciłem - oczywiscie poukrywałem - z wiadomych wzgledów :D

 

Takie coś dostałem (niby) z banku:

beztytuutih.jpg

 

Dear XXXXXXXX

We received your E-mail address and bank account details from your buyer Mr Artur Borowski, which you have a wire transfer sent to your bank account for the payment of the item (XXXXXXXXXXXXXX) purchased from you listed below:

 

 

TRANSACTION DETAILS:

Transaction Code: M07030718076UK.

Auction Item: XXXXXXXXXXXXX

Auction Site: Allegro.pl

Item Amount: $ 250 USD

Shipment Charges: $ 50 USD

Total Amount: $ 300 USD

 

spacer.gif

SENDER'S INFORMATIONS

Account Holder's: Artur Borowski

Account Number: 374569343

Routing Number: HSBCT19UK

Sort-Code: 72-62-22

Bank Name: HSBC Bank

Town: Kingston upon Hull

Country: United Kingdom

Zip-Code: HU3 6PA

E-mail: [email protected]

ml_addressmgmt.jpg

Beneficiary's Name: XXXXXX

Account Number: PL 571XXXXXXXXXXXXXXXXX

Swift Code: WBKPPLPP

Country: Poland

E-mail: XXXXXXXXXX

spacer.gif

 

BUYER'S SHIPPING ADDRESS DETAILS

Name:Jamal Bashiru

Address: # 16 Atobaje Street

City: Agege

State: Lagos

Country: Nigeria

Zip-Code: 23401

If the above account information are incorrect please E-mail us and send the correct information as soon as possible so that we can correct error immediately.

spacer.gif

 

 

 

Since this transfer has been sent for the purchase of an auction item our duty is to secure our client interest and safeguard his or her online internet business transaction. And we like to confirm the shipment of the item purchased from you by the client before transferring the payment deducted from the buyer's account into your bank account. So we are going to need the item shipment receipt scanned copy from you for proper shipment verification before accredition of the payment into your bank account.

We look forward serving your online payment needs in the future.sm_head2.gif

spacer.gif

 

 

 

 

APPRECIATION:

Thank you for your support, We look forward serving your online payment needs in the future.

 

Sincerely,

HSBC Bank Online Payment.

VERIFIED SIGNATURE.

 

barker-clive-signature-4.jpg

C. Kesray.

 

 

 

If you have any question,You are free to contact our customer service centre through the link below.

 

 

A to jest skan tego niby potwierdzenia dokonania przelewu na moje konto:

skan.gif

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to na jakąś ściemę wygląda. Co prawda z usług HSBC nie korzystam, ale miałem okazję być kiedyś przy wysyłaniu pieniędzy i trochę inaczej wyglądało potwierdzenie przelewu. Poza tym ten świstek na końcu służy tylko do wpłaty kasiory na swoje własne konto :D

No i ta kwota w $$ i nawet nie wspomnę o adresie odbiorcy w Nigerii.

A tak na koniec to nigdy nie słyszałem żeby była jakaś opcja wstrzymania kasy zanim towar będzie wysłany, tutaj jest tak że najpierw płacisz, a jak kasa dotrze na konto to wtedy wysyłają ci towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o pieniądzach i poczytaj o "nigerian scam" ;-)

 

A tak na koniec to nigdy nie słyszałem żeby była jakaś opcja wstrzymania kasy zanim towar będzie wysłany,

 

Jest coś takiego - nazywa się escrow :)

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie tlumaczyc, ale w skrocie to jest lewizna!!! :D

 

nigeryjczycy szaleja...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko - ja wiem jak powinno być. Najpierw powinienem mieć kasę na koncie. A dopiero potem można coś wysyłać. A tak to nie będę miał ani kasy ani towaru. :D

Dlatego też pytam - czy ktoś w ogóle słyszał o takich transakcjach, że kasa niby jest przelana i bank ją odblokuje, gdy dostanie potwierdzenie nadania paczki. No i ten zeskanowany świstek, to jak dla mnie to do wiarygodności sporo mu brakuje.

EDIT//

A ma ktoś może świstek - jak powinno wyglądać potwierdzenie takiego przelewu? No i czekam na dalsze komentarze :D

Co prawda sądzę, ze to na 80% ściema, ale moze za mało widziałem i słyszałem jeszcze, więc.....

 

ps: ao tych NIGERIAN SCAM, to masz jakis artykuł po "polskiemu" ?bo niedosc juz mam "anglikańskiego" - a tyle tekstu co tam mi w google wyswietliło, to za bardzo tłumaczyc się nie chce :)

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też pytam - czy ktoś w ogóle słyszał o takich transakcjach, że kasa niby jest przelana i bank ją odblokuje, gdy dostanie potwierdzenie nadania paczki.

 

Są takie - wcześniej już napisałem jak to się nazywa.

 

A co do tego niby maila, którego dostałeś ... popatrz jakie są adresu obrazków i pomyśl czy poważny bank jakim jest HSBC hotlinkowałby pliki z innych niż własny serwer ;-)

 

Tak mi przyszło na myśl ... masz okazję pobawić się z nimi ... zrób im skan nadania paczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ten zeskanowany świstek, to jak dla mnie to do wiarygodności sporo mu brakuje.
Przecież pisałem co to jest ;)
Poza tym ten świstek na końcu służy tylko do wpłaty kasiory na swoje własne konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież pisałem co to jest ;)

No tak - czytałem :D Ale myślałem, że może są takie same na przelew .

 

---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

 

A co do tego niby maila, którego dostałeś ... popatrz jakie są adresu obrazków i pomyśl czy poważny bank jakim jest HSBC hotlinkowałby pliki z innych niż własny serwer ;-)

masz okazję pobawić się z nimi ... zrób im skan nadania paczki :D

No wiem - dlatego wrzuciłem tu takowy problem, by jeszcze to potwierdzić :D

A co do dowodu nadania paczki, to też już nad tym myślałem :D Tylko nie wiem jak to wygląda? Bo chyba to nie jest takie same, jak blankiet na nadanie listu poleconego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem jak to wygląda? Bo chyba to nie jest takie same, jak blankiet na nadanie listu poleconego

 

Idź na pocztę i weź druczek, wypełnij, stempelek zrób w paincie i git ;-)

 

Tutaj masz chyba najsłynniejszy wkręt - Jeff's P-P-P-Powerbook : http://www.zug.com/pranks/powerbook/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idź na pocztę i weź druczek, wypełnij, stempelek zrób w paincie i git ;-)

 

Druczek z pocztexu juz sobie w GOOGLE znalazłem i wydrukowałem :D Wypełniłem długopisem, no i jeszcze kwestia pieczatki. nie mam kurde żadnego listu ani żadnego potwierdzenia nawet o nadaniu listu poleconego. Ma ktoś może pieczątkę na podobnym dokumencie i by ją tu wrzucił? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy natknąłem się na aukcje allegro z dopiskami "nie wysyłam do Nigerii" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka razy natknąłem się na aukcje allegro z dopiskami "nie wysyłam do Nigerii" ;)

No ja takiego czegos to nie widziałem. Ale skoro chca się bawic, to się pobawimy :hyhy:

 

No ma ktoś pieczątke z poczty na jakimś liście, potwierdzeniu czy czymś podobnym? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian :

 

 

google peel

 

-&gt; grafika

 

i wpisz pieczątka poczty :D

po robocie

resztę zrobisz sobie w paincie lub czymś innym

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&source=hp&q=ypiecz%C4%85tka+poczt&gbv=2&aq=f&oq=

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepnij pieczątkę z Torunia od ojca... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym serwisie aukcyjnym jest wysyp tego typu walców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w każdym serwisie aukcyjnym jest wysyp tego typu walców

Zrobię tym pier.....ym "Nigerom" wałek :D Będą żyć świadomoscią, że coś do nich przyjdzie :D

 

Tylko mam problem z tą pieczątką. Te z neta są do D..... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danek;

po pierwsze:

swiwt code wyglada calkowicie inaczej :D

 

po drugie:

nie ma takiego miasta: Kingston upon Hull (Jest Kingston Upon Thames - 5 min. ode mnie)

 

po trzecie:

Zip-Code: (czyli Post Code - kod pocztowy) HU3 6PA (powinien zaczynac sie od liter KT) a ten co jest wpisany znajduje sie od Kingston ponad 230mil (okolo370km) dalej

 

i tak moglbym wymieniac.

 

po krotkiemu - mozesz gosciowi napisac maila FUCK OFF!! i dopisac ze sprawa zostala podana na policje - sam sie od ciebie odczepi

 

Po krotkiemu - jedna wielka sciema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobię tym pier.....ym "Nigerom" wałek Będą żyć świadomoscią, że coś do nich przyjdzie

 

Zapewne nie tylko Ty na to wpadłeś :) Olej sprawę, wiadomość oznacz jako spam co by Cie nie katowali śmieciami...i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności