Skocz do zawartości
Gość aleks2008

czujnik g-62

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aleks2008

moi drodzy mam male pytanko. posiadam passata b5 19tdi 90km , czy czujnik g-62 wplywa na ogrzewanie w srodku samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik czujnikiem myślę, że ważniejszy jest tu termostat. Jeśli on szwankuje to nie będziesz miał ciepło w samochodzie. Poczytaj sobie inne posty na ten temat jest ich bardzo dużo.

 

Mam pytanie gdzie znajduje się czujnik g2/g62 tzn. proszę o obraz z etki jeśli można ( wiem, ze gdzieś z tyłu przy głowicy, ale nie mogę namierzyć).

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

ps. mam nadz., że nie będzie ten wątek jeszcze dziś w śmietniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superrysiek

 

czujka G 62zaznaczona.;)

 

czujniktempgky1.png

czujniktempgky1.929cedc1da.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aleks2008

niezsadze aby to byl termostat bo mimo iz samochod jest nagrzany i wezne temperature na maxa to on tak jakby jeszcze schladzal to powietrze a nie nagrzewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że odgrzewam temat ale kurcze nie mogę znaleźć czujnika G62 w AWX. Znalazłem za głowicą jakiś czujnik o numerze 06A 919 501A (2 pinowy). We wszystkich tematach jest on 4 pinowy(zielony 059 919 501A) i taki kupiłem ale z nic w świecie nie mogę go znaleźć. Proszę o pomoc bo mi błąd wali a czujnik kupiłem i leży nieużywany a mógłby elegancko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorka, że odgrzewam temat ale kurcze nie mogę znaleźć czujnika G62 w AWX. Znalazłem za głowicą jakiś czujnik o numerze 06A 919 501A (2 pinowy). We wszystkich tematach jest on 4 pinowy(zielony 059 919 501A) i taki kupiłem ale z nic w świecie nie mogę go znaleźć. Proszę o pomoc bo mi błąd wali a czujnik kupiłem i leży nieużywany a mógłby elegancko działać.

 

:D i dwupinowy trzeba będzie kupić :D ja dla odmiany kupiłem zielony czteropinowy, a mam niebieski czteropinowy z kwadratową wtyczką - skonczyło się na ponownym zakupie właściwego czujnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znaleziony:!:

Dla potomnych :D w AWX czujnik jest tu :D

 

DSCI4122.JPG DSCI4123.JPG

U mnie był czarny 078 919 501 C

Teraz jest zielony 059 919 501 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, mam nadzieję ze i ktoś mi łopatologicznie pokażę gdzie znajde ten czujnik w silniku AFN 110PS 81KW bo juz zaczynam myślec o zbadaniu wzroku na daltonizm :)

 

Prosze o schemat bądź foto lub opis jak go niego trafic. Dziekuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Mam pytanie do blackpirate. Z opisu widzę, że masz dokładnie ten sam silnik co ja 1,9tdi AHH. W którym dokładnie miejscu jest ten czujnik? Wczoraj przez długi czas go szukałem i nie mogłem namierzyć. Jedyne co znalazłem to jakiś 4-pinowy czujnik ale był w dolnej rurze gumowej wychodzącej z chłodnicy i miał niebieską końcówkę. W serwisie dobrali mi czujnik po numerze VIN i on ma zieloną końcówkę. Po wyjęciu go z tej dolnej rury i podgrzewaniu z daleka zapalniczką temperatura na VAG-u wogóle się nie zmieniała. W głowicy silnika od strony kabiny pasażerskiej namierzyłem tylko krócieć w który wkręcone są trzy świece żarowe do podgrzewania cieczy chłodzącej. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super, mam nadzieję ze i ktoś mi łopatologicznie pokażę gdzie znajde ten czujnik w silniku afn 110ps 81kw bo juz zaczynam myślec o zbadaniu wzroku na daltonizm :)

 

prosze o schemat bądź foto lub opis jak go niego trafic. Dziekuję z góry.

[attach]46573[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibo Patrz post kolegi JurekW

czujniktempgky1.png

czujniktempgky1.929cedc1da.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moi drodzy mam male pytanko. posiadam passata b5 19tdi 90km , czy czujnik g-62 wplywa na ogrzewanie w srodku samochodu

 

czujnik nie bedzie wpływał na ogrzewanie w aucie, a słabe ogrzewanie moze wynikac z zasyfiałej nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mielke. Z tego co zrozumiałem wyżej to kolega JurekW dał obrazek z ETKI dotyczący silnika 1,8 ADR a z tego co czytałem w każdym silniku z grupy VW znajduje się on w trochę innym miejscu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

 

Mielke. Z tego co zrozumiałem wyżej to kolega JurekW dał obrazek z ETKI dotyczący silnika 1,8 ADR a z tego co czytałem w każdym silniku z grupy VW znajduje się on w trochę innym miejscu.

 

Pozdrawiam

niestety ETKA nie rozgranicza tego czujnika na modele silnika podaje ogół j/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,jeżeli na vag-u są wskazania temperatury 94-97 stopni na rozgrzanym silniku oczywiście a na wskaźniku stoi równe 90 to czy oznacza to jakiś problem z czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko,jeżeli na vag-u są wskazania temperatury 94-97 stopni na rozgrzanym silniku oczywiście a na wskaźniku stoi równe 90 to czy oznacza to jakiś problem z czujnikiem?

Nie, jest to całkiem normalne. Wskaźnik cały czas pokazuje 90* w pewnym zakresie temperatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dziękuję za odpowiedź,Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega lukisio ladne zdjecia zrobił a ja dodam że dziś wymieniłem czujnik cieczy na nowy i poszło nawet sprawnie. Najlepiej zdjąć sobie tą rurę od turbo i lepiej widać jak co sie robi. Rękę trzeba włożyć przy filtrze powietrza pod tą rura aż do tyłu bloku silnika i wszystko da sie jedną ręka zrobić. W moim silniku ten czujnik jest od sciany grodziowej. Tylko pewnie czeka mnie wymiana termostatu bo jak komp pokazuje 75 stopni to juz czuje ze woda plynie na chlodnice ale nie wczesniej. dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja podepne sie w temacie

jak odpale auto rano i mam podlaczonego vaga to wskazania na vagu i na liczniku pokrywaja sie do okolo 60 stopni pozniej wskazania na vagu ida powolutku i gdy juz na liczniku jest 90 to na vagu pokazuje okolo 70 , w miare jak silnik chodzi to na vagu dochodzi powoli do 90 i wtedy pokrywa sie ze wskazaniem licznika, czy to aby normalne i czy ma wplyw na spalanie wyzsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja podepne sie w temacie

jak odpale auto rano i mam podlaczonego vaga to wskazania na vagu i na liczniku pokrywaja sie do okolo 60 stopni pozniej wskazania na vagu ida powolutku i gdy juz na liczniku jest 90 to na vagu pokazuje okolo 70 , w miare jak silnik chodzi to na vagu dochodzi powoli do 90 i wtedy pokrywa sie ze wskazaniem licznika, czy to aby normalne i czy ma wplyw na spalanie wyzsze?

Ten typ tak ma niestety,licznik analogowy ma taki zakres wskazań,jeśli na VAG-u temp.wskazuje 90 stopni,jest wszystko o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności