Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poprzedniego passata miałem z komisu z Berlina i chyba najmniej w niego inwestowałem, tylko to co wychodzi z eksloatacji. Także nie ma reguły trzeba auto obejrzeć fokładnie i wyedy podejmować decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że do końca sierpnia jest zakaz jeżdżenia ciężarówkami w weekend w dzień. Tak więc jechać najazdem lub LKW z lawetą odpada.
Ale autolaweta jest zarejestrowana jako osobowa na kat.B można jechać więc w weekendy można jechać normalnie :) chyba że chcesz jeszcze to niej przyczepę podczepić to wtedy już nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laweta nic nie zalatwilem. W takim razie pojade najwczesniej 29.08 swoim autem, jesli tamto jeszcze bedzie na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty taka cisza grobowa :-)
Bo wszyscy umierają. Noc u mnie była jakby odbywał się nalot na moją wieś. Pioruny napitalały dookoła mojego domu. Myślałem że rano zobaczę krajobraz po bitwie. Ale na szczęście oprócz braku prądu nic się nie stało. Do popołudnia byłem bez prądu. Jutro jadę po młodzież do Zdbic. I już po ciszy grobowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzedniego passata miałem z komisu z Berlina i chyba najmniej w niego inwestowałem, tylko to co wychodzi z eksloatacji. Także nie ma reguły trzeba auto obejrzeć fokładnie i wyedy podejmować decyzję.

potwierdzam , nie ma reguły ludzie kombinują po jednej i po drugiej stronie granicy i handlarze i prywatni, trzeba mieć troszkę szczęścia, jak i wiedzy i nosa przy kupnie auta.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak wracając do Sprintera to diagnoza po rozebraniu motora wypalony tłok, wypalona głowica i blok silnika. Naprawa nieopłacalna, szukam drugiego motora.
,,,dzisiaj miałem tez okazje zobaczyć jak w mercu po zdjeciu ,czapy dziury w tłokach , toc z czego one są zrobione ze tak sie szybko wypalają
A tak to u mnie wygląda Bus bez motora

 

dafota.3.6pe1313779337d.jpg.smObraz 12265.jpg&th=9602

 

Głowica silnika

 

dafota.3.jb71313779336u.jpg.sm&th=2478

 

Wypalona tuleja w bloku (w tle tłok)

 

dafota.3.3td1313779335y.jpg.smObraz 12267.jpg&th=5519

 

Dziura w głowicy mieści małego palca

 

dafota.3.s3n1313779335y.jpg.smObraz 12268.jpg&th=1378

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak to u mnie wygląda Bus bez motora
no tak ... za ciezka noga drivera - zawiodl lacznik miedzy pedalami a kierownica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam wpadło do środka i tak nabałaganiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak to u mnie wygląda Bus bez motora

 

No ja tam poza druga twarza szoguna nic nie widze ;)

Swoja droga mam nadzieje, ze passaty nie obrazaja sie za to, ze sie nimi nie jezdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co tam wpadło do środka i tak nabałaganiło?
Marku najprawdopodobniej lejący wtrysk.
no tak ... za ciezka noga drivera - zawiodl lacznik miedzy pedalami a kierownica
Jacku sam możesz obejrzeć sobie ten motor i auto. Stoi na Żeliwnej, to gdzieś koło ciebie. Zresztą właściciel warsztatu pytał o możliwość chipsowania auta, ale nie byłem mu w stanie podać na ciebie namiarów.
No ja tam poza druga twarza szoguna nic nie widze

Swoja droga mam nadzieje, ze passaty nie obrazaja sie za to, ze sie nimi nie jezdzi...

Passat jest zmuszony aby nim pomykać jak widziałeś w Goleniowie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej lejący wtrysk.
Tez mi sie tak wydawało ze jeden wtrysk niedomagał i była wyższa temp. spalania i wyszło to co wyszło,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cqu własnie cos na podobie jak u ciebie , tylko ze w tym u mnie były jeszcze tłoki wytopione po krawedziach , i miedzy trzecim a czwartym tez takie samo wypalenie , no i sprawdzałem jeszcze panewy , kompletny złom brak ich ,(wytopiona kompozycja) i wał ruszony , jednym słowem posmarowac szmalcem i za psami zucić , komletny złom szukamy drugiego ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukamy drugiego
Też szukałem ale ceny rzucają na kolana najtwardszych. Na razie przesiadam się do nissana osobowego, firmę mającą miesięczny budżet na wydatki gotówkowe ok. 20 tys nie stać teraz na taki wydatek (zaczęty remont kuchni, uwalony piec - idzie zima, niezapłacony Zus) kwalifikuje do zamknięcia firmy. A cena silnika o kodzie 646 zaczyna się od 6 tys za sam słupek. Dogadałem się z mechanikiem że odłożymy remont lub kupno na lepsze czasy czyli na za 3 - 4 miesiące. Nic będę walczył z rozpadającym się nissanem. U mnie o tyle dobrze że wał jeszcze zdrowy. Wprawdzie mamy motor od Vito właśnie z uwalonym wałem ale z dobrą głowicą może jeśli będzie wszystko pasowało odważymy się reanimować ale to na razie za dużo powiedziane. Stasio jest motor o kodzie 646 z przebiegiem 40 tys ale cena 12 tys to jak dla nas mocno zaporowa. Nic ja muszę czekać na lepsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz Niemiec musi auto wyrejestrować w piątek i to do 12 bo tylko do tej godziny są otwarte urzędy.
NIemiec napisal, ze jak wezme auto w sobote, to on musi z rana w poniedzialek udac sie do urzedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie byłem mu w stanie podać na ciebie namiarów.
no nie mow ze kom fona do mnie nie masz ... dziadu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie mow ze kom fona do mnie nie masz ... dziadu
Jacenty jak wyjepał mi się fon straciłem wszystkie namiary.

BTW. już mam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacenty jak wyjepał mi się fon straciłem wszystkie namiary.

BTW. już mam.

 

Jacenty ty normalnie weź się w garść bo cię jaka pechoza prześladuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności