bono
-
Liczba zawartości
6 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O bono
- Urodziny 05/18/1977
Informacje osobiste
-
Imię
Maciej
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Wągrowiec
Samochód
-
Silnik
B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
-
Rok produkcji
1996
-
bono obserwuje zawartość → Turbina ciągle pełna sadzy
-
Czyszczenie EGR i dolotu AFN Manual + foto
bono odpowiedział _chris_ → na temat → Poradniki i instrukcje
Rewelacyjny manual. -
Zamarzające wycieraczki - pomysły, sposoby na rozmrażanie
bono odpowiedział Tomcio → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
witam wszystkich. ja mam taki oto sposób na zamarzające wycieraczki podczas jazdy, a mianowicie leje na jeden zbiornik płynu do spryskiwaczy litr denaturatu. trochę nie tak pachnie ale u mnie się sprawdza. jak w czasie jazdy nazbiera mi się lodu i syfu śniegowego to daje tą moja miksturą po szybie i jak narazie jest ok. bałagan sam odpada. pozdrawiam -
"Do kolegi, który często czyści- zobacz jak uszczelnienia turbawki bo to często powód. Załóż oil catch tank - to też zminimalizuje problem nawet jak turbawka podcieka. " Witam Stern, o jakie uszczelnienia chodzi. Jeżeli chodzi o to czy turbina sucha, to tak, sucha. i drugie pytanie co to jest oil catch tank? pozdrawiam
-
Dzięki marecek, tak właśnie mi się wydawało,że ten bajzel w mojej gwizdawce to niekoniecznie lub nie do końca jest spowodowany moim stylem jazdy. Pewnie to tez , ale jednak zastanowię się nad sercem mojego paszczura . tylko piszesz o uszczelniaczach zawor. a ja od zmiany do zmiany dolewam tylko 6-7 setek oleju. a to jak na uszczelniacze chyba troche mało,nie? możliwe też , że mogę już prawie nie mieć pierścieni i wtedy ropka leci sobie pod tłoczki i miesza się z olejem i stąd takie małe dolewki. No nic, na razie turbina wysprzątana i deczko podpiłowane łopatki żeby miały więcej miejsca . Zobaczymy co dalej. Pozdrawiam wszystkich którzy poświecili swój cenny czas na pomoc i odpisanie.
-
No wydawało mi się,że umiem jeździć dieslem. Zawsze myślałem ,że klekot nie za bardzo lubi wysokie obroty. styl jazdy mam raczej na emeryta,do 2 tys obrotów i zmiana biegu, jak rozgrzany to może ze 2.5 tys.Ponieważ nigdzie mi się nigdy nie spieszyło a do ostrzejszej jazdy mam motocykl. to fakt , nie robię dużo km dziennie dom-praca-dom (razem całe 15km) po prostu nie mam go gdzie rozgrzać żeby trochę mu wstawić w p**e. a moja żona ? to prawda że jak wraca do domu to się pytam czy dolewała paliwka bo nic nie ubyło. Naprawdę myślicie,że to jest powód częstego sprzątania mojej gwizdawki? Mam zaślepiony EGR ,a może to to ?
-
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z turbinką. Wiem wiem, jest dużo wątków na ten temat w naszym forum , ale nikt nie pisze że ten problem z bałaganem w turbinie wraca . Oto moja historia: turbinka zawiesiła się (standard,brak mocy powyżej 120 km/h) pierwszy raz na wiosnę tego roku. Mój mechanik ją wyczyścił( ja mu wierzę , że zrobił to dobrze) ,ale to pomogło na około 1 tys.km po czym znowu poleciała na stół z takim samym syfem w środku. Przy drugim czyszczeniu pozbyliśmy się katalizatora,sądząc, że może jest przytkany i to powoduje wieszanie się turbo. Druga ingerencja w trzewia turbinki pomogły do teraz czyli po przejechaniu może 7tys.km problem powrócił jak bumerang. Mechanik się poddaje a ja nie bardzo wiem co dalej zrobić. czy to możliwe żeby tak często trzeba było czyścić to ustrojstwo ? prosze o pomoc:help
