admacha
-
Liczba zawartości
5 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O admacha
- Urodziny 04/26/1980
Informacje osobiste
-
Imię
Adam
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Łódź
Samochód
-
Silnik
B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
-
Rok produkcji
2003
-
Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)
admacha odpowiedział robertAVF → na temat → Poradniki i instrukcje
W takim razie u mnie nie ma chłodnicy spalin.Co do kolanka to ok-trzeba je odkręcic.Bardzo Wam dziękuje za szybkie i konkretne odpowiedzi.Pozdrawiam. -
Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)
admacha odpowiedział robertAVF → na temat → Poradniki i instrukcje
Ok.Ale jak obetne od spodu za "katem" to wyjdzie górą bez odkręcania kolektora?Gdzie się znajduje "ta"chłodnica spalin i jak wygląda? -
Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)
admacha odpowiedział robertAVF → na temat → Poradniki i instrukcje
Witam.Mam auto z takim samym silnikiem"AVF" i chciałem dokonac takiego samego "zabiegu" lecz po ostatnich ogledzinach u tłumikarza wyjechałem rozczarowany ponieważ stwierdził że aby wyjąc katalizator to trzeba odkręcac kolektor a on sie tego nie podejmie ponieważ boi się ze szpilka sie urwie itd.A dołem podobno nie wyjdzie.Osobiście podsuwałem jemu takie samo rozwiązanie jak Ty u siebie zastosowałeś -wjęcie calego filtra powietrza i odkręcenie tego kolanka pod "egr" ale szedł w zaparte ze "kat" tędy nie wyjdzie.Po przeczytaniu Twoich wskazówek zadzwoniłem do gościa jeszcze raz i jestem umówiony wstępnie na wtorek i w związku z tym chciałbym sie upewnic w 100% czy "kat"wyjdzie górą bez odkręcania kolektora?Jeszcze jedno u mnie jest mocowanie na śruby tylko przy turbinie za złączem elastycznym a z drugiej strony "kata" jest po całosci rura łaczaca się z drugą częścią tłumika-nie mam tego drugiego mocowania na trzy śruby.Bardzo prosze o odp.Pozdrawiam. -
hałas,buczenie w rurze turbo-filtr powietrza, dymi na siwo na postoju
admacha odpowiedział Damianowski → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam ponownie.Sczerze powiem ze miałem nadzieje że to jednak turbina ale po ostatniej wypowiedzi Radzia to już sam nie wiem co myśleć...Moc mocą ale właśnie to buczenie i w moim przypadku lekkie drżenie -nie sądze żeby każdemu z nas tylko się wydawało że kiedyś było dobrze a teraz jest źle-jakaś przyczyna musi być tego buczenia tylko jaka...? -
hałas,buczenie w rurze turbo-filtr powietrza, dymi na siwo na postoju
admacha odpowiedział Damianowski → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam wszystkich.Śledze od pewnego czasu wasze problemy związane z buczeniem w pewnym zakresie obrotów+dymienie na wolnych obr i postanowiłem się włączyć do dyskusji, ponieważ sam mam identyczny problem.Walcze już z nim od października 2009 tzn jeździlem do różnych mechaników i każdy mówi co innego:"dwumasa,złacze elastyczne,wtryski,poduszki silnika" z tym że złącze wymienilem,poduszki wymieniłem i bez zmian-caly czas buczenie+ lekkie drżenie auta w przedziale obr 1400-2000,wtryski sprawdzałem na kompie i podobno ok,z tego co wiem to jakby była walnięta dwumasa to by szarpało przy ruszaniu a jest ok.Powiem szczerze, że czekam z niecierpliwością na odp.Radzia czy czyszczenie turbiny pomogło ponieważ jeden z ostanich mechaników u którego byłem właśnie postawił na turbine-że to ona jest uszkodzona-zapieczone łopatki i stąd to buczenie i drżenie.Dodam że mój silnik to też 1.9tdi 131KM AVF przebieg 210 tys. i WAG nie wykazuje żadnych błędów. Pozdrawiam.
