Skocz do zawartości

JAFO

  • Liczba zawartości

    2 639
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez JAFO


  1. Najprościej jest odczytywać temperaturę w VAGu. Na zimnym i podczas rozgrzewania silnika. Jeśli będą skoki temperatury, bądź jeśli wskazania będą odbiegały od logiki (np 500st.C lub 0st.C) to wskazywać to będzie na zwarcie bądź też przerwę na przewodzie biegnącym od czujnika. Jeśli ECU nie widzi czujnika to od razu ustawia dawkę paliwa dla silnika rozgrzanego. U Ciebie przerwa albo zwarcie do masy.


  2. Instrukcja

     

    - ustawiamy pierwszy tłok w GMP

    - dobrze byłoby sprawdzić, czy tym samym oba popychacze zaworów pierwszego tłoka są w górze (muszą być w górze)

    - zdejmujemy kopułkę by stwierdzić, że palec rozdzielacza jest skierowany w styk WN pierwszego cylindra (będzie!)

     

    Teraz już tylko dokładna minimalna korekcja na znaki i gotowe. Jak masz czym blokować, to blokuj rozrząd.

    Następuje wymiana paska.


  3. Niestety, cewka WN, jak każde urządzenie, nie lubi być przeciążana. Zbytnim obciążeniem dla niej jest kiepska izolacja przewodów WN, kopułki. Cewkę uwalić mogą zużyte świece. Poza tym brak dobrej masy również może być przyczyną padnięcia cewki.

    Wszystko jest ok, jeśli dochodzą impulsy do cewki. Jeśli nie dochodzą, to warto jest przyjrzeć się czujnikowi, czy z niego wychodzą impulsy i czy dochodzą do cewki. W wielu przypadkach impuls z czujnika do cewki wędruje przez sterownik silnika. Wtedy sprawa zaczyna się komplikować.

    Jeśli świece są już przejeżdżone lub pracują na gazie, to warto jest pokusić się o ich wymianę. Najlepiej na jednoelektrodowe.


  4. Tak naprawdę da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki. Odkręcasz dwie śruby imbusowe odczepiasz cięgno i gotowe. A jeśli boisz się "stracić" cięgno, to nie odczepiasz go, lecz tylko odchylasz zamek i masz wszystko na wierzchu. Najpierw rozgrzewasz i suszysz wnętrze zamka suszarką a potem smarujesz wnętrze jakimś niezamarzającym olejem w sprayu (bo w sprayu jest łatwiej).


  5. Przeciek znajduje się pod obudową filtra przeciwpyłkowego. Uszczelka, którą zmęczył czas nie spełnia już swojej roli. Z powodzeniem naprawić to można wykorzystując silikon.

    Zdemontować obudowę

    odtłuścić obie przylgnie

    zaaplikować silikon

    ostrożnie złożyć

    voila.....


  6. Jeśli chcesz sprawdzić, czy masz iskrę, to przy włączonym zapłonie podawaj napięcie +12V na pin, do którego przychodzą impulsy z czujnika. Proste. A dokładnie to te +12V podawaj kilkukrotnie z pinu, na którym jest stałe +12V (obok).

    Będzie dobra iskra, to jest ok. Nie będzie iskry to sprawdź LEDem,czy kręcąc rozrusznikiem wychodzą impulsy z czujnika.

    No i sprawdź, czy moduł zapłonowy ma DOBRĄ MASĘ.


  7. Ale jeśli delikatnie odchylić podsufitkę i polać dach wodą to po pewnym czasie będzie widać, w którym miejscu kapie.... I to niekoniecznie z wężyków.

    Można zamknąć szyber, schować tę przesuwną zasłonę i polewać dach. Być może będzie widać, jak kapie woda w tylnej części szybra. Być może woda zacieka szybrem dalej, niż powinna i zamiast skapywać do tej plastikowej rynienki, kapie obok niej....


  8. Na zdjęciu z pierwszego posta widać wyraźnie

    HP 32 kg (/cm.kw.) czyli 32 bar

    Oznacza to, że takie maksymalne ciśnienie może panować w układzie klimy ale nowej. W starszych sprężarkach ładuje się nieco mniej czynnika, by maksymalne ciśnienie było niższe, co przekłada się na wydłużenie jej żywotności...

     

     

    A tam było znacznie wyższe ciśnienie :]


  9. Oj, tak będzie, jeśli czynnik nie skropli się w skraplaczu. Tak dzieje się przy małej wydajności chłodnicy klimy a powodem tego jest brak jej chłodzenia:

    -spalony silnik wentylatora chłodnicy,

    -przepalony jego bezpiecznik, jak w tym przypadku,

    -zanieczyszczenia między lamelami chłodnicy klimy,

    -załamane lamele -utrudniony bądź niemożliwy przepływ powietrza chłodzącego...

     

    Rośnie ciśnienie w układzie a sprawnie działające zabezpieczenia zdejmują napięcie z elektrosprzęgła sprężarki wyłączając ją...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności