Skocz do zawartości

JAFO

  • Liczba zawartości

    2 639
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez JAFO

  1. Najprościej jest odczytywać temperaturę w VAGu. Na zimnym i podczas rozgrzewania silnika. Jeśli będą skoki temperatury, bądź jeśli wskazania będą odbiegały od logiki (np 500st.C lub 0st.C) to wskazywać to będzie na zwarcie bądź też przerwę na przewodzie biegnącym od czujnika. Jeśli ECU nie widzi czujnika to od razu ustawia dawkę paliwa dla silnika rozgrzanego. U Ciebie przerwa albo zwarcie do masy.
  2. Jeśli strzał, to raczej łożysko kolumny. Ja wymieniałbym już oba. Sprawdź też dwie poduszki stabilizatora. Przykręcone do ławy. Dostęp do wymiany jest trudny, ale jeśli jest luz, to da się go zlokalizować.
  3. Fajna rzecz, bo mikroskopijna, ale cóż, kiedy sieje... Mam coś takiego: przykręcone do: W radiator wciśnięte jest gniazdo usb... Działa jedwabiście. Zwłaszcza, kiedy setki kilometrów jedzie się z włączonymi CB i nawigacją
  4. Marcin, parę postów wyżej... Niestety, tylko stabilizator zapewni zasilanie 5V bez jakiegokolwiek siania. Sam mam taką ładowarkę-samoróbkę już kilka lat i sprawuje się ona doskonale. W ogóle nie zakłóca CB Jedyny mankament to jedno gniazdo usb, bo nie miałem podwójnego
  5. Obstawiam uszkodzoną cewkę. Świece długo latane? Bo jeśli długo a przerwa na świecach była już duża, to cewka długo takiego eksperymentu nie wytrzyma.
  6. A może gwint jest przeciągnięty, luźny, może rolka poobijała blok do tego stopnia, że któraś z powierzchni jest gładka, jak lustro a wtedy powierzchnia jest nierówna a tarcie znikome....
  7. Instrukcja - ustawiamy pierwszy tłok w GMP - dobrze byłoby sprawdzić, czy tym samym oba popychacze zaworów pierwszego tłoka są w górze (muszą być w górze) - zdejmujemy kopułkę by stwierdzić, że palec rozdzielacza jest skierowany w styk WN pierwszego cylindra (będzie!) Teraz już tylko dokładna minimalna korekcja na znaki i gotowe. Jak masz czym blokować, to blokuj rozrząd. Następuje wymiana paska.
  8. Nie jest do końca jasne a może to przeoczyłem. Rozumiem, że samoistne zwiększanie obrotów silnika ma miejsce tylko w autach z instalacją LPG i tylko podczas jazdy na LPG. W moim przypadku problem ów zaistniał w kilka miesięcy po założeniu instalacji LPG. Do tego czasu takich objawów nie było. Instalacja to Bingo-M
  9. Biało czerwony wychodzący z pinu nr 2 przełącznika idzie bezpośrednio do silniczka, do pinu nr 11 jego złącza. Z pinu tego wychodzi napięcie zasilające styk otwierania/zamykania lewej szyby. Tylko dlaczego to rozłączałeś? Przecież tam są gotowe wiązki i wtyczki.
  10. JAFO

    Cewka zapłonowa

    Niestety, cewka WN, jak każde urządzenie, nie lubi być przeciążana. Zbytnim obciążeniem dla niej jest kiepska izolacja przewodów WN, kopułki. Cewkę uwalić mogą zużyte świece. Poza tym brak dobrej masy również może być przyczyną padnięcia cewki. Wszystko jest ok, jeśli dochodzą impulsy do cewki. Jeśli nie dochodzą, to warto jest przyjrzeć się czujnikowi, czy z niego wychodzą impulsy i czy dochodzą do cewki. W wielu przypadkach impuls z czujnika do cewki wędruje przez sterownik silnika. Wtedy sprawa zaczyna się komplikować. Jeśli świece są już przejeżdżone lub pracują na gazie, to warto jest pokusić się o ich wymianę. Najlepiej na jednoelektrodowe.
  11. Tak naprawdę da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki. Odkręcasz dwie śruby imbusowe odczepiasz cięgno i gotowe. A jeśli boisz się "stracić" cięgno, to nie odczepiasz go, lecz tylko odchylasz zamek i masz wszystko na wierzchu. Najpierw rozgrzewasz i suszysz wnętrze zamka suszarką a potem smarujesz wnętrze jakimś niezamarzającym olejem w sprayu (bo w sprayu jest łatwiej).
  12. Na pewno zamarza siłownik? A może przymarza rygiel wewnątrz zamka a siłownik nie da rady go odkleić....
  13. A wystarczy podać na niego zasilanie, pobudzać go kawałkiem metalu i sprawdzić LEDem, czy w czasie pobudzania zapala się LED. Przecież jest to najzwyklejszy czujnik indukcyjny.
  14. Bezpiecznik wywala, bo przynajmniej jedna ze świec pobiera zbyt wiele prądu. Ni mniej, ni więcej, tylko jest uszkodzona i wymaga wymiany. A jak jedna to wszystkie.
  15. Gdyby wywaliło się korektor to z tyłu będzie hamowanko na max, ponieważ nie będzie dławienia prześwitu. Korektor ma na celu osłabienie i stopniowe zwiększanie siły hamowania wraz z obniżaniem tyłu, dlatego też wywalenie korektora spowoduje, j.w.
  16. Wydaje mi się, że są to objawy uszkodzonej opony. Wystarczy zamienić koła lub pożyczyć je z pewnego źródła.
  17. A dokładnie chodzi o filtr Filtrona OP 526/1, zamiast którego wkręcono przez omyłkę OP 526. Niby tylko brak tej JEDYNKI, ale ten brak powoduje tyle niedogodności.
  18. JAFO

    Woda w srodku

    Przeciek znajduje się pod obudową filtra przeciwpyłkowego. Uszczelka, którą zmęczył czas nie spełnia już swojej roli. Z powodzeniem naprawić to można wykorzystując silikon. Zdemontować obudowę odtłuścić obie przylgnie zaaplikować silikon ostrożnie złożyć voila.....
  19. Jeśli chcesz sprawdzić, czy masz iskrę, to przy włączonym zapłonie podawaj napięcie +12V na pin, do którego przychodzą impulsy z czujnika. Proste. A dokładnie to te +12V podawaj kilkukrotnie z pinu, na którym jest stałe +12V (obok). Będzie dobra iskra, to jest ok. Nie będzie iskry to sprawdź LEDem,czy kręcąc rozrusznikiem wychodzą impulsy z czujnika. No i sprawdź, czy moduł zapłonowy ma DOBRĄ MASĘ.
  20. Ale jeśli delikatnie odchylić podsufitkę i polać dach wodą to po pewnym czasie będzie widać, w którym miejscu kapie.... I to niekoniecznie z wężyków. Można zamknąć szyber, schować tę przesuwną zasłonę i polewać dach. Być może będzie widać, jak kapie woda w tylnej części szybra. Być może woda zacieka szybrem dalej, niż powinna i zamiast skapywać do tej plastikowej rynienki, kapie obok niej....
  21. Na zdjęciu z pierwszego posta widać wyraźnie HP 32 kg (/cm.kw.) czyli 32 bar Oznacza to, że takie maksymalne ciśnienie może panować w układzie klimy ale nowej. W starszych sprężarkach ładuje się nieco mniej czynnika, by maksymalne ciśnienie było niższe, co przekłada się na wydłużenie jej żywotności... A tam było znacznie wyższe ciśnienie
  22. Oj, tak będzie, jeśli czynnik nie skropli się w skraplaczu. Tak dzieje się przy małej wydajności chłodnicy klimy a powodem tego jest brak jej chłodzenia: -spalony silnik wentylatora chłodnicy, -przepalony jego bezpiecznik, jak w tym przypadku, -zanieczyszczenia między lamelami chłodnicy klimy, -załamane lamele -utrudniony bądź niemożliwy przepływ powietrza chłodzącego... Rośnie ciśnienie w układzie a sprawnie działające zabezpieczenia zdejmują napięcie z elektrosprzęgła sprężarki wyłączając ją...
  23. A może było zbyt wysokie ciśnienie z powodu małej wydajności skraplacza czyli chłodnicy klimy będącej przed chłodnicą silnika. Po napełnieniu wszystko powinno wyjść na manometrach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności