Skocz do zawartości

pawelekk

  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pawelekk

  1. Jak dodaje gazu to nic nie dymi... Ale czemu po zdjęciu wężyka który idzie do gruszki (pod którą jest sztanga) nie słychać tego świstu ?
  2. A gdzie dokładnie jest ten elektrozawór ?
  3. Świst słychać tylko podczas obciążenia auta, czyli podczas jazdy. Gazowanie na postoju nic nie daje - nie słychać żadnego świstu @radek77 Te gumowe łaczniki o których mówiłeś sprawdzone - nie ma żadnych nieszczelności
  4. Panowie, może opisze bliżej "problem"... Otóż podczas dodawania gazu słuchać "świst" i tylko podczas dodawania gazu. Noga z pedału i świst ucicha. Jak depnę mocniej to jest świst i fura przechodzi w awaryjny. Czasami jednak jak jade i deptam jest "świst" choć zdarza się też tak, że za chwile raptownie ucicha i wtedy mam pewność, że jak depne to nie będzie awaryjnego i go nie ma. NIe wiem o co chodzi. A co najlepsze. Jak zdjąłem wężyk, który idzie do tej gruszki (pod którą jest sztanga) to oczywiście auto nie miało mocy ale ŚWISTU NIE SŁYCHAĆ !! Dodam, że wężyk jest wymieniony na nowy i nie ma dziur... Co jest nie tak ????
  5. Witam. Mam passata 1.9 tdi AFN. Powiedzcie mi, czy ten gruby, gumowy przewód który wychodzi z turbo i idzie do intercoolera może mieć wpływ na tryb awaryjny ? Bo słychać u mnie dziwne świszczenie przy dodawaniu gazu i wskakuje mi tryb awaryjny. A czasami świstu nie słychać i notlaufa też nie ma. Szukałem nieszczelności na wszystkich przewadach ale są ok. Został mi jeszcze ten właście gumowy przewód ale nie wiem czy on może mnieć z tym coś wspólnego. A może wiecie co innego może być problemem który siedzi w moim pasku już od kilku tygodni ?
  6. Panowie, a ja mam tylko jedno pytanie - mam 1.9 tdi AFN 1997 r...Przy dodawaniu gazu słychać u mnie dziwne świszczenie. I często wskakuje mi tryb awaryjny. Czasami tego świstu nie ma i nie ma trybu awaryjnego. Czy może mieć to coś wspólnego z EGR ? Bo już mnie krew zalewa...
  7. Ja kupiłem do swojego AFN 2 poduszki - zamienniki. Straciłem 140 zł. Całą budą trzęsie. szarpnął bym się na nówki ale nie stać mnie na taki wydatek. Mam w planie zakup poduszek do AFNa na allegro, używanych, gdzie gościu daje gwarancję rozruchową. Mam nadzieję, że nie wpadnę ponownie w koszty...
  8. Dajcie mi namiary na jakiś sklep, etc. gdzie moge kupić oryginalne poduchy do passka. Bo na allegro nic nie ma. SPRAWA PILNA
  9. Zakupiłem poduszki do spwojego passka 1.9 tdi 110 km AFN. Na jednej gwint był maźnięty niebieską farbą, na drugiej zieloną farbą. Kupując dowiedziałem się że są to poduszki - lewa i prawa. Wyglądają identycznie ale mają pewnie inną twardość. Skąd mam wiedziec na którą stronę jaki kolor założyć ? Na starych poduszkach nic nie ma.. Mechanik założył mi nowe tak na oko i niestety ale drży po wymianie cała buda. Nie było tego wcześniej. Jest szansa, że założył poduszki po niewłaściwych stronach?
  10. A poduszka pod silnikiem może być tego przyczyną ?
  11. Witam Wymieniłem ostatnio zawieszenie przednie w swoim pasku B5 1.9 tdi 1997 r. - kompet wahaczy, gumy od drążka stabilizatora, końcówki drążków, wymieniłem nawet przednie amortyzatory. I wszystko ładnie i pięknie gdyby nie fakt, że od strony pasażera nadal słychać jakieś PUKI. Nie jest to głos metaliczny, tylko takie dziwne krótkie puknięcie. Jak podjeżdżam np. pod niski krawężnik to na skręconych kołach słuchać puknięcie tylko z prawej strony. Tak sam słychać jak jadę po bruku. Co to może być ? Skąd się mogą brać te stuki ? Przed wymianą zawieszenia też tak pukało, jednakże myślałem, że to przez zawiechę albo amorki. Jednak to nie to. Poradźcie coś...
  12. Wymontowałem to spod drzwi kierowcy. Po tej gumie woda mi wcieka do środka jak mocniej popada deszcz. Czy jej wymontowanie pogorszy fakt, i woda będzie się do środka bardziej lała ?
  13. Odłączenie aku nic nie dało. Przypomne - silniczek sprawia wrażenia jakby nie dawał rady podciągać szybę. Ciągnie ją do góry, zwalnia a za chwile szyba sama zjeżdża na dół
  14. Witam. Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Mam problem z szybą od strony kierowcy. Otóż ciężko chodzi (silniczek jakby wolniej ją opuszcza). Jak już zejdzie ponad połowę to jak chcę ponownie ją zamknąć to idzie tylko do określonego czasu i sama się obsuwa na dół. Żaby ją zamknąć muszę zamykać ją 2-sekundowymi seriami, po kawałeczku, lub po prostu pomóc sobie ręką i ją pchać do góry. Dodam jeszcze, że niedawno wymianiłem ślizgi, wszystko jest ok bo sprawdzałem. Nadto nic w środku nie zawadza, nie haczy. NIe wiem gdzie szukać przyczyny. Poradźcie coś. Trzy razy już boczek rozbierałem. Za każdym razem jest dobrze przez kilka dni a potem znowu problem opisany wyżej.
  15. Ehhh. Człowiek kupuje nową rzecz i już na starcie jest problem i teraz wymontować, zapakować, odesłać.... aż się nie chce ponownie wszystkiego rozgrzebywać...
  16. Czyli przez to parowanie lampki do wymiany ?
  17. Witam. Wstawiłem do swojego passka nowe lampki - Angel Eyes Black. NIe wiem tylko gdzie się podłączyć, żeby ringi również świeciły. Pytanie do tych co mają światełka z ringami - jak macie to u siebie rozwiązane. Od każdego ringa wychodzi przewód czarny i czerwony. Czy mogę się np. wpiąć w światła pozycyjne (kabelek żółty i czarny) ?? I jeszcze jedno pytanko. Lampy są nowe, po 10 min świecenia już pojawiła się na nich para od wewnątrz... Czy to jest normalny efekt czy raczej defekt lamp ?? Z czasem para schodzi ale jak auto troche postoi to po zapaleniu świteł na nowo się pojawia
  18. Może głupie pytanie ale jak wyciąć odpowiedni kształt z blachy ? ma ktoś może jakiś rysunek na kompie oryginalnych rozmiarów ? Bo ja mam polamane uchwyty i nie wiem jak to oryginalnie wyglądało
  19. Zrobione. Mój mechanik zrobił to w 10 min ale nie chce powiedzieć jak Powiedział, że potrzebowal około 2 m kabelka
  20. Witam Panowie. Kupiłem sobie ostatnio sterownik centralnego zamka z pilotem do swojego Passka 1.9 tdi AFN. Miałem uszkodzoną wkładkę zamka kierowcy i musiałem otwierać drzwi kluczykiem od strony pasażera. Dlatgo zaopatrzyłem się w pilota. Wczoraj mi mechanik podłączył. Wszystko ładnie pięknie chodziło aż do dzisiaj. Przepalil się bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek (był założony za słaby wczoraj na próbę, zapomniałem go zmienić i dzisiaj nie dał rady i padł) i niestety nie moge otworzyć drzwi z pilota. Otwieram kluczykiem od strony pasażera ale tylko te jedne drzwi. Reszta zamków stoi w bezruchu (z pilota otwiera się tylko nadal klapa bagażnika). A wiecie gdzie są bezpieczniki - koło drzwi kierowcy - a tych nie mogę otworzyć. Powiedzcie mi jak mogę otworzyć choćby jakimś impulsem centralny zamek aby otworzyć te cholerne drzwi od kierowcy i dostać się do skrzynki od bezpieczników ?? Czy jest na to wogóle jakaś szansa? Jestem załamany...
  21. Witam Panowie. Przeleciałem VAGiem swojego passka i wyskoczyło mi kilka błędów które mnie niepokoją Silnik: 17978 - moduł sterujący zablokowany. Brak osprzętu/nie związany ze sprzętem. O CO TU CHODZI ? Moduł komfortu: 1330 - sterownik centralny funkcji komfort. Magistrala CAN - brak sygnału 769 - czujnik temperatury cieczy chłodzącej G82 - zwarcie do masy GDZIE SZUKAĆ W TYM WYPADKU USTERKI Liczę na waszą pomoc
  22. Witam Zakupiłem niedawno na allegro cos takiego: http://www.allegro.pl/item725485277_masz_auto_z_centralnym_ale_bez_pilota_pilot_metal.html Mam u siebie uszkodzoną wkładkę zamka i żeby się nie męczyć z centralnym i otwierać kluczykiem postanowiłem zaopatrzyć się w pilota uniwersalnego. Pojechałem do elektronika samochodowego, oddałem mu auto na CAŁY dzień, a on do mnie dzwoni i mówi, ze jest problem. Pojechałem do niego i dowiaduje się ze ten sterownik który zakupiłem jest uszkodzony bo on jak wszystko zamontował to przy otwieraniu drzwi z pilota opuszczają mu się wszystkie szyby i on nie wie jak to ominąć. Zwala winę na sterownik choć mi się wydaje że z niewgo jest po prostu słaby elektronik. Mówi coś o ciągłym prądzie a powinien być tylko krótki impuls który by otwierał zamki. Nie wiem o co mu chodzi. Jak wyślicie, faktycznie może być uszkodzona nowo zakupiona rzecz czy raczej elektryk źle się wpina i trzeba szukać innego ? Każe mi inny steronik kupić a ja nie mam zamiaru kolejny raz usłyszeć że "ten też nie działa"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności