Skocz do zawartości

pawelekk

  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pawelekk

  1. Moje klosze od lamp są już w tragicznym stanie i w związku z tym noszę się z zamiarem kupna całych lamp. Zastanawiam się nad takimi http://www.allegro.pl/item726656623_..._ring_p40.html Co o tym myślicie? Czy będa dobrze świeciły ? Bo powiem szczerze - mam dość osobnych reklektorów i kierunków, które z czasem zmieniają barwę i wyglądają bardzo nieestetycznie, nie stwarzając efektu "spójności". Te czarne lampy które chcę kupić mają dobrze świecić. To jest dla mnie ważne. Nie chcę wydać 500 zł na coś, co będzie świeciło na 3m. Czekam na wasze opinie. A może coś innego, lepszego byście zaproponowali ?
  2. Ja tylko dokręcałem. Ale faktycznie ktoś mógł wcześniej za mocno wykręcić
  3. Przykręcałem ją. Jest dokręcona maksymalnie a zamek nadal "lata"
  4. Chodzi o zamek w drzwiach kierowcy. Jak można go przykręcić? czy trzeba demontować cały panel drzwiowy? Obluzowany jest ten fragment wskazany na zdjęciu...
  5. Od jakiegos czasu ma problem ze swoim klimatronikiem. Otóż jak jest włączona klima to słuchać takie dziwne "cykanie" gdzieś w okolicy kierownicy. Dochodzi to najprowdopodobniej z rejonu tych czaujników które są po lewej stronie kokpitu (tam gdzie jest uchwyt od otwierania klapy). Takie "cykanie" kojarzy mi się raczej z przełączaniem gdyż auto potrafi na chwile słabnąć a za jakiś czas znowu jest "cyknięcie" i znowu fura dobrze idzie. Błędy sprawdzałem na VAGu i nic nie wykazał. Martwi mnie to powoli. Co może być nie tak?
  6. Logi wrzuciłem i była tylko jedna odp. Zapewne miałeś błdy 65535 i/lub 575 GRUPA 003 - masa zasysanego powietrza jest znacznie wyższa niż wymagana - Za mała recyrkulacja spalin – silnik pracuje od 3 min. na obrotach jałowego biegu, wcisnąć pedał przyspieszenia i jeszcze raz zrób testy. Uszkodzony przepływomierz G70 masy powietrza – sprawdzić działanie układów recyrkulacji i pomiaru masy powietrza. Nie zrobiłeś dynamicznych logów z grupy 010 - wielkości powietrza. Przydałoby się. GRUPA 011 - regulacja ciśnienia doładowania. Tutaj ewidentnie ciśnienie doładowania rzeczywiste przekracza 2200 bar. Oznacza to jednoznacznie, że uszkodzona może być turbosprężarka – sprawdzić trzeba układ regulacji ciśnienia doładowania, układ doładowania powietrza z turbosprężarką. Moja rada - miałem to samo - zmień filtr powietrza, przeczyść przepływomierz powietrza, podociskaj wszytskie zaciski na przewodach do turbiny. Sprawdź małe wężyki ciśnieniowe czy nie mają przetarć, podociskaj. Weź klucz - żabkę (albo jakieś inne ustrojstwo, którym złapiesz sztangę i poruszaj sztangą pod gruszką przy turbince żwawo góra dół. Użyj WD-40. To że sztanga chodzi, nie znaczy, że prawidłowo. Może się podpiekła i klapki na turbinie nie domykają się do końca - z tąd to przeładowanie. Prawdopodobnie syndrom PSJ jak u mnie. Moja żona jeździła jakiś czas Passiem. Efekt widać. Ona twierdzi, że producent musiał przewidzieć to, że autkiem będzie jeździć kobieta delikatnie, bez gazowania mocnego haha. Zrobiłem tak jak wyżej wspomniano i nadal to samo. Być może zapieczone kierownice w turbo. Ae czasami sie zdarza że jest przeładowanie, za chwile znowu puści i potem znowu przeładowanie. jakby sie kierownice zapiekly to bylo by czaly czas przeładowanie. Sam już nie wiem..
  7. Witam. Czy zawalony katalizator może mieć też jakiś w pływ na to, że auto przechodzi w tryb awaryjny ? Bo już wszystkich przyczyn szukam przed rozkręceniem turbiny. N75 wymieniony na nowy, przepływomierz wymieniony na nowy i dalej auto przechodzi w tryb awaryjny
  8. Problem jak w temacie. Sztanga chodzi tylko jakieś 0,5-1 cm a zatem za krótko (podobno ma chodzić jakieś 2-2,5 cm). Domniemam że jest zapieczona i dlatego auto (passat B5 1997, 110 km, silnik AFN) przełącza mi się nadal w tryb awaryjny (pomimo wymiany N75 na nówkę). Tylko mam problem z dostaniem się do tej sztangi. Czy jest możliwość "zozruszania" jej i nasmarowania bez demontarzu turbo? Jakie macie na to sposoby ?
  9. wrzucam LOGI: 17978 - engine start blocked by immobilizer P1570 - 35 - 10 Intermittent 00575 - intake manifold Pressure 17 - 10 control difference - intermittent
  10. Witam. Jak w temacie. Mam passata 1.9 tdi, 1997, 110 km, włączał mi się tryb awaryjny więc poczytałem i wyszło że przyczyną jest zawór regulacji turbo N75 (błędy wyrzucił komputer). Kupiłem nowy zawór, PIERBURGA, odpowiedni do mojego Passata, pojeździłem z miesiąc czasu i było ok. A potem znowu to samo, przełącza się znowu w tryb awaryjny. Czy jest możliwe że nowa część tak szybko by wysiadła ? Nowy zawór to koszt 250 zł a nie chce znowu kupować i tylko miesiąc pojeździć. MOże przewody trzeba jakoś przeczyścić bo coś w nich siedzi? Co o tym sądzicie, proszę o jakieś porady. Z góry bardzo dziękuje.
  11. Witam. Odczuwam dziwny spadek mocy auta jak jeżdżę na włączonej klimatyzacji. Tzn. auto dobrze idzie ale "zbiera sie" z lekkim opóźnieniem. Czy to może być wina klimatyzacji, która jak wiadomo troche "mocy" czerpie czy należy szukać usterki gdzie indziej. Czy też tak macie ? Moj passat - B5 1.9 tdi 110 km
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności