Skocz do zawartości

mik3nedu

  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O mik3nedu

  • Urodziny 12/19/1989

Informacje osobiste

  • Imię
    Maciej
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Toruń

Samochód

  • Generacja
    B5
  • Silnik
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
  • Rok produkcji
    2004
  1. Tak, niebieskie, tylko trzeba było do zamówienia ten dopisek dodać. Jak mam mokre lusterka od deszczu to woda odparowuje z całej powierzchniz, ale jak je kupiłem to mrozu już nie było, także na sto procent nie wiem. Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
  2. Witam! Ja kupowalem, robione na zamówienie, sklep "sylgab" na allegro. Bardzo dobry kontakt, dobra cena bo ok. 70zł za komplet, grzeją dobrze, tyle że troszkę uchwyt słabo wycentrowany, na styk można było ustawić lusterko lewe. Musiałem kupić białe (bo niebieskich wkładów nie było oryginalnie w lusterkach z kierokunkami) i w dopisku do sprzedającego dopisać "model po FL 2004+ I026" Email do sekretariatu: [email protected] Pierwsze zdjęcie przedstawia lusterka założone lusterko nowe, które na styk jest przy górnej krawędzi, a drugie stare, które miało zupełnie odwrotnie (kwestia 1 do 2 mm) Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
  3. A nie włożyłeś przypadkiem zamka od Anglika który jest w nich zamkiem głównym i przez to szaleje? Ile miał mikroprzelaczników w sobie? To taki luźny pomysł, może ma to znaczenie. Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
  4. Sprawdzę dokładnie ten rozgałęźnik szybka jednak już hula mimo brak uuu bo odświeżenia przełącznika na czerwono. Zrobilem jak kolega 1robert, jak wsiadly 4 osoby poczekałem chwilkę aż zaparuja szyby i włączyłem ogrzewanie i było wyraźnie widać gdzie jest szyba podgrzewana. Przekaźnik jest w ścianie grodziowen. A jeszcze co do przełącznika, to działa on z zegarkiem w ręku 3 i pół minuty, co sugerowałoby że faktycznie może jest troszkę inny Dzięki i za zainteresowanie Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
  5. Witam ! Właśnie w stu procentach nie stwierdziłem, bo po ostatnim grzebaniu nie zamarzła mi szyba ani nie zaparowała na tyle, żebym mógł jednoznacznie to stwierdzić. Ostatnio sprawdzałem organoleptycznie, czy chociaz minimalnie cieplejsza szyba jest, ręką od wewnątrz. Muszę zostawic auto na noc na dworzu i pozwolić jej zamarznąć, wtedy rankiem sprawdzić Moze faktycznie grzeje tylko nie tak mocno jakbym się spodziewał wiem że na pewno przełącznik nie robi się czerwony. Możliwe że bezpiecznik jest przykręcony do drugiego plusowego przewodu, gdzieś przy szynie plusowej i przekaźnikach? Bo w podszybiu na pewno go nie ma, jest coś takiego jak na tym zdjeciu http://www.passatplus.de/umbauten/frontscheibe/sicherungshalter.jpg ale tam jest tylko rozgałęzienie, bez bezpiecznika Może jednak instalacja dołożona była przez poprzedniego użytownika, nie mam auta od nowości więc zgadywałem po tym że jest taka wiązka jak w tym niemieckim temacie Zrobię konkretny test i jakby nie grzało to sprawdzę jeszcze napięcie na wejściu szyby z masą wziętą z tej taśmy, oraz zmierzę z zegarkiem w ręku po jakim czasie ten przełącznik się wyłącza (może jest jakiś inny i nie zaświeci się na czerwono). Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi Po weekendzie dam znać co i jak:)
  6. Witam! Mam pytanie odnośnie tej szyby. Mam taką w aucie które kupiłem, ale mam problem z jej uruchomieniem. Z linków tych niemieckich wnioskuje że mam oryginalna instalacje w passacie b5fl. Włączając przełącznik włączania ogrzewania świeci się na pomarańczowo, a z tego co przeczytałem w tym wątku powinien się świecić na czerwono. Sprawdziłem napięcie na wtyczkach które idzie do szyby biorąc masę z silnika i po włączeniu ogrzewania pojawia się 14v napięcia. We wtyczce która idzie do przekaźnika jest też napięcie na pinach 3 i 5 12v a na którymś małym 10v. Przekaźnik sprawdziłem podłączając do głównych pinów napięcie i sprawdzajac opór na tych pozostałych nóżkach. Cyka i wygląda na sprawny. Opór obu części szyb nie przełącza 2 ohmow, a jednak szyba nie grzeje. Poza tym przy akumulatorze nie znalazłem bezpiecznika 70a ani tego s3 5a. Są to sprawdziłem wszystkie dostępne bezpieczniki w płycie przekaźników o były ok. Moje pytania, skąd szyba bierze masę ? Jak wyjąć ten przełącznik od grzania szyby z konsoli środkowej? Co jeszcze mogę sprawdzić? I gdzie powinny być te bezpieczniki ? Czy jakieś warunki powinnny być spełnione żeby grzanie szyby się włączyło? Jak włączę ogrzewanie i zapala się w przełączniki ta pomarańczowa dioda to słychać że alternator ciężej pracuje, czy to znaczy że grzeje, tylko np tak słabo że nie widać efektów? Dodam że po 5 minutach przełącznik gaśnie. Pozdrawiam
  7. Moja opinia jest subiektywna więc jak najbardziej możesz się nie zgadzać
  8. Czujnik pokazuje 90 stopni nawet jak silnik jest niedogrzany i ma 80%, to po to zeby niepotrzebnie nie rozpraszał swoimi wachaniami. Niedogrzany silnik też powoduje zwiększone spalanie także termostat do wymiany, jak nie oryginał to polecam Wahler, albo Vernet. Sprawdź go przed montażem we wrzątku i z termometrem czy się otwiera i zamyka w odpowiednim momencie. Miałem termostat taki który się otwierał w 83stopniach ale zamykał dopiero przy 73 a silnik pokazywał i tak zazwyczaj 90stopni. Sprawdź wskazania czujników temperatury w grupie 007 engine rano, po nocnym postoju, porównaj to z grupą 003 w instruments, wartość w pierwszym bloku, jak temperatura będzie wszędzie podobna (plus minus 5 stopni) to czujniki są dobre (dokładniej opisane to sprawdzanie znajdziesz bez problemu na forum). Zaślepiony EGR też lekko podwyższa spalanie i spowalnia rozgrzewanie silnika (chociaż bardziej w zimę), także to też ma wpływ. Log grupy 11 wygląda w porządku jak na AVF, Ciśnienie doładowania ok, dwie i pół sekundy do osiągnięcia zadanego ciśnienia doładowania. Jak byś chciał autko zrywniejsze to można przestawić kąt synchronizacji lekko na minus, ale będzie więcej spalał Ogarnij termostat i wtedy można myśleć dalej.
  9. Witam. Sprawdził bym na początek szczelność dolotu. Do tego przydałyby się logi grupy 008 i 011 i każdy z osobna, a najlepiej komplet. Pozdrawiam
  10. Witam. Co do oleju to nie wiem, poczytaj gdzieś, może jest zbyt lepki. Na początek wyczyść EGR i kolektor dolotowy pod nim, tylko pamiętaj o wymianie uszczelek. Do tego spróbuj zanim to zrobisz pojezdzić z odpiętym i zaślepionym wężykiem "vac" od n18, zwróć uwagę czy dynamika auta się poprawiła i czy nie leci dymek z rury. Co do oleju w dolocie, jak masz chęci to żeby wykluczyc puszczanie oleju z tubawki zrobił bym coś takiego: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245424 po czym wyczyścił rurę od powietrza (która łączy przepływomierz z turbiną i odmą) i po jakimś czasie sprawdził czy nie ma w niej oleju. Są też opcje z prefabrykowanymi OCT z jakiegoś Renuault, albo na aukcji allego. Mnie zrobienie wyszło ok 35zł. powodzenia
  11. Sprawdź najpierw to podciśnienie i akutator, bez tego nie można nic powiedzieć. Turbo nawet jak zaczyna puszczać olej to powinno się krecić, a stać w miejscu. Zacznij od początku.
  12. Witam Podpisuj prosze przy opisie który link to log jakiej grupy, przyśpieszy i ułatwi to pomoc Po drugie logi dynamiczne były robione w trybie awaryjnym, czy przed kazdym logiem kasowałeś błąd? Jak nie to są bezwartościowe, jak tak, to turbo nic nie pompuje albo czujnik ciśnienia doładowania nic nie pokazuje . N75 pokazuje ciągle tą samą wartość - maksymalne otwarcie, sprawdz czy dochodzi do niego podciśnienie i czy nie spadł jakiś wężyk podciśnieniowy.
  13. Po pierwsze to kup strzykawkę 100ml w aptece, podłącz akutator do węża i styrzykawki i sprawdź czy jak stworzysz podciśnienie na gruche to czy sztanga opada - jak tak to masz winowajce. Może być jak kolega wyzej pisał n75 po przedmuchaniu uszkodziła się membrana i ona może pierdzieć/rzęzić (posłuchaj czy to z tamtąd nie dochodzi odgłos) Na logach bs 011 widać że coś nie tak ze sterowaniem podciśnieniem zawodzi ale przede wszystkim po stronie turbiny, bo EGR się zamyka i owiera (ale do tego potrzeba stosunkowo mało podciśnienia). Później można myśleć o diagnozowaniu turbo, najpierw porządek z podciśnieniem, to podstawa.
  14. Witam. Melduję dla potomnych co zrobiłem i co się zmieniło. Najpierw wyczyściłem przepływomierz bo było w obudowie troche mgły olejowej, stwierdziłem ze obcina dawki w dolnych zakresach. Nic to nie dało więc wymieniłem wkład na nowy boscha. Ma troszke lepsze odczyty w BS003 ale nic to nie zmieniło. Następnie podpiąłem vacuometr za zaworkiem zwrotnym w miejscu gdzie podciśnienie steruję turbiną i tak pojezdziłem troche i zauwazyłem że jak zdejmę noge z gazu to podciśnienie troszkę spada. Wymieniłem wszystkie wężyki które powinny mieć 3.5 mm na 3.2 przewód paliwowy Gatesa - gumowy ze zbrojeniem w środku, i najwazniejsze wymieniłem przewód do tłumika podciśnienia (wczesniej wymieniłem wszystkie przewody bez tego, bo on jest niewymiarowy, 3,5 nie wciśniesz a 5mm spada). Podciśnienie w układzie zaczeło szybciej się pompować. Turbina zaczeła pompować od samego dołu, i teraz zostaje wyczyścić turbinę bo prawdopodobnie łopatki się lekko zacinają, i będe musiał jeszcze powalczyć ze spalaniem i twardszą pracą po wymianie rozrządu. Dodam że czyściłem pompowtryski domowym Jet Tronickiem - Liqui Moly - sposobem opisanym z na forum Audi a4 (wrzucę link z logami jutro) i nie poprawiło to korekcji na pompowtryskach (pierwszy mocno na minusie reszta na plusie). Pozdrawiam.
  15. Witam. Mam problem z nowym autem jakim jest passat 1.9tdi AVF 130km Mianowicie turbina późno wstaje, i jest wysokie spalanie tj ok 7 litrów w cyklu 80% trasa 20% miasto, w mieście ok 10.5 litra. Miałem przez tydzien auto kuzyna (audi a6, 1.9tdi AVF 130km) które chodzi tak jak powinno, ze spalaniem też nie ma problemu. Podmieniałem w autkach przepływomierz i map sensor, na moich częściach autko kuzyna jezdziło bez zarzutu, a moje na jego, bez zmian, mułowate w dolnym zakresie obrotów. W autku zostało zrobione: - kompletny rozrząd - INA (mam wrażenie że po nim autko zaczeło twardziej chodzić) - wymienione wszystkie filtry na FILTRON (zamówiłem filtr paliwa Knecht i zmieniam jak tylko przyjdzie) - sprawdzona szczelność układu dolotowego (od rury powietrza w turbinie do rurki wchodzącej do EGR) - wyczyszczony EGR i wymienione uszczelki, grucha na EGR podnosi przy podciśnieniu 25mmHg - wymienione wszystkie wężyki podciśnienia i sprawdzone plastikowe wężyki na szczelność - na wyjściu z n75 jest 0,7bara podciśnienia, gruszka turbiny podnosi sztange, według mnie w pełnym zakresie, - tandem pompa trzyma podciśnienie 0.9 bara (uzyskanie takiego podcisnienia trwa ok 3 sekundy po rozruchu - po zgaszeniu auta zaworek n18 puszcza 0,2 bara podciśnienia na minutę - wymieniony termostat na Wahler - w dolocie jest sporo mgły olejowej, jeśli dobrze pamiętam to w przepływomierzu od strony przewodu powietrza tez było troszke - probowałem "wypalić" katalizator poprzez jazde 15 minut w zakresie obrotów powyżej 3tys. Dodatkowo: - zaślepiony egr w wężyku podcisnienia, miałem wrażenie jakby było trochę lepiej - rozszczelniłem ok 1cm rurę wydechową za turbiną i pojezdziłem tak chwile nie przekraczając 2,8tys obrotów - ustawiłem synchronizację wałka na +3 i przejechałem tak 40km, miałem wrażenie wiekszej mułowatości i wzroslo spalanie wedlug fisa, przestawiłem spowrotem na zero; - podpiałem wężyk z tandem pompy pod turbinę, chyba tez nie było poprawy, w tych czterech ostatnich rzeczach nie miałem komputera z kablem zeby zlogować, także zostały moje odczucia. Ponadto właściciel twierdzi że: -4 lata temu wymieniana była turbina - rok temu przepływomierz (jest na nim naklejka "exchanged") - przy ostatnim sprawdzaniu auto w trasie spala ok 4,5-5l (wiem że bajka, ale jakby było 6 to by było ok) Po wymianie i sprawdzeniu tych rzeczy jest lekka poprawa jeżeli chodzi o wstawanie turbiny, czuje ze ciagnie troche szybciej (od ok 1.8 obr) ale nadal to nie jest to co powino być. Dodatkowo był przed kupnem w historii błąd z przeładowaniem i raz przed wymiana rozrzadu i sprawdzaniem tych rzeczy które opisałem przy logowaniu wyskoczył mi notlauf, później już ani razu. Proszę o porady co jeszczę mogę zrobić? Myślałem o przeczyszczeniu jakimś środkiem przepływomierza, ale opinie są takie że może to pogorszyć sprawe w Boshach, a jest możliwość że jest ona jeszcze na gwarancji (właściciel ma poszukać papierka) także nie chcę bez potrzeby grzebać. Zamieszczam komplet logów. Basic setting: 003 http://vaglog.pl/log_271060.html 011 http://vaglog.pl/log_271061.html Logi statyczne: 000 http://vaglog.pl/log_271054.html 001 http://vaglog.pl/log_271057.html 003 http://vaglog.pl/log_271056.html 004 http://vaglog.pl/log_271058.html 007 http://vaglog.pl/log_271055.html 013 018 023 http://vaglog.pl/log_271059.html Logi dynamiczne 008 011 http://vaglog.pl/log_271069.html 000 http://vaglog.pl/log_271063.html 001 http://vaglog.pl/log_271066.html 003 http://vaglog.pl/log_271067.html 004 http://vaglog.pl/log_271068.html 008 http://vaglog.pl/log_271065.html 010 http://vaglog.pl/log_271064.html 011 http://vaglog.pl/log_271070.html Próbowałem rozwiązać problem sam, ale za mało jeszcze wiem Dlatego proszę o pomoc fachowców. Pozdrawiam !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności