piotreklhc
-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O piotreklhc
- Urodziny 01/01/1982
Informacje osobiste
-
Imię
piotr
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
kraków
Samochód
-
Silnik
B5(3B) 1.8 20V 125KM (APT)
-
Rok produkcji
2000
-
ponieważ u ciebir zespół nawiewów jest dzielony na dwie części obeszło sie bez rozszczelniania klimy, jednak w moim przypadku zespół nawiewów jest zespolony i tu nie ma innej możliwości i trzeba odkręcać przewody o klimy pod maską. tyle moich uwag, reszta OK, i szacun że ci sie chciało to wszystko dokumentować
-
Wahacze DENCKERMANN- Wasze opinie.
piotreklhc odpowiedział tomazo72 → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Ja na jesień 2008 wymieniłem cały zawias na danckermanna, teraz sprawa wygląda tak , dwa tygodnie temu padła końcówka drążka, tydzień temu druga strona, dwa dni temu dwa dolne wahacze z prawej strony, domyślam sie ze do tygodnia padnie lewa strona, ogólnie TANDETA JAK NIE WIEM, a ja dodam że jeżdze po trasie gdzie droga jest prawie jak stół. Już nigdy nie kupie części tej firmy, jakby rzezbili z drewna pewnie by dłuzej wytrzymało. -
dołączam sie do pytania, czy tam ma być ten czujnik temperatury czy nie, bo u mnie nie ma a przecież jakby sie oderwał to powinno zassać do komory spalania a wtedy to były by większe kłopoty a takowych niezauwarzyłem. WIEC PROSZE O ODPOWIEDZ
-
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ja sie poddaje bo juz nie wiem, wyczyściłem chyba wszystko przy silniku, powynieniałem kupe rzeczy i nic, tylko chyba porządny servis, powodzenia wszystkim -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
posprawdzam te przewody i zobaczymy, moze sie uda. jedno mnie dziwi że takie falowanie jest przez pierwsze sekundy pracy i potem ustają. pogrzebie w tym, bo takie żeczy działają mi na nerwy i musze to wyjaśnić. -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
jednak pozostała jedna wada a mianowicie po odpaleniu szarpie silnikiem ale nie zawsze(skaczą obroty 500-1200) ale po chwili przestaj i jest OK i co teraz? brak pomysłów:confused: -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ha ha, zwycięstwo!!!! Już wszystko działa perfect wszystkie dolegliwości ustały A oto co zrobiłem, w ramach desperackiego czynu mając na uwadze poprzednie uwagi że tego sie nie rozbiera, ująłem w dłoń płaski śrubokręt i zabrałem sie za podważanie tego okrągłego dekielka i udało sie, puściło na zatrzasku i moim oczom ukazała sie sprężyna i gumowa membrana, i tu zonk- guma pękła:) Nie mając czasu na jazde do serwisu po nowe zastosowałem na pękniecie silikon i narazie trzyma, a dzwiginka po dodaniu gazu macha aż miło:) lecz i tak kupie nową bo ten środek zapobiegliwy nie sprawdzi sie na długo. Pozdrawiam Wszystkich -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
kontynuując temat, dostałem nowe informacje od znajomego który ma taki silnik w pasku i u niego na postoju tez sie ta dzwignia nie rusza, rozmawiał z jakims mechanikiem i powiedział mu ze to działa dopiero podczas jazdy przy obciążeniu, jezeli to prawda to nie jestem w stanie tego sprawdzić bo to grozi wypadkiem:634:. wiec teraz juz nie wiem jak to naprawde jest, czy to jest zalezne od obrotów czy od obciążenia silnika:( chyba tylko servis mi pozostał. no chyba ze ktos jeszcze ma jakąś teorie na ten temat??? -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
jak tym ruszam to słuchać szum powietrza, ale mam dziwne wrazenie ze ucieka na zewnątrz a powinno chyba tylko tym wężykiem???? ale dzieki, jutro z samego rana potestuje ten zawór, i jak tylko czegos sie dowiem napewno napisze. narazie dziekuje za podpowiedzi, jutro ciąg dalszy -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ręcznie moge przesuwać dzwignie i słysze jak w kolektorze obraca sie bęben, nawet go wysunołem i jest raczej cały. nic nie wygląda na polamane. a pod spodem tego ustrojstwa jest jakis zawór do którego dochodzi kostka dwa piny i dwa wężyki ciśnieniowe, z czego jeden idzie nie wiem skąd a drugi idzie od zaworu do tej puszki wyzej. Zauwazyłem że w tej puszce jest gumowa membrana i nie wiem czy ona nie pękła. wiec tu pytanie czy da sie to rozebrać, znaczy ściągnąć ten okrągły dekiel z góry???? -
Passat 1.8l 20v 2000r. Co to jest i jak działa??
piotreklhc odpowiedział piotreklhc → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
czyli rozumien ze przy dodawaniu gazu powinno sie ta dzwignia w srodku ruszyć, a u mnie stoi cały czas w miejscu. Wiec prosze o rade czy to nalezy wymienic na nowe czy jakoś innaczej sprubowac naprawiać??????? i dziekuje za powyzsze opisanie części:) -
Witam serdecznie. mam pewien kłopot, a mianowicie zauważyłem ze auto jakby zrobilo sie slabsze, podczas przyspieszania czasem szarpnie i a przy odpalaniu na chwilke ma ok 500ob/m. zaczolem szukac i wymienilem przepływomierz bo to wydawalo sie najbardziej prawdopodobną usterką ale to nic nie zmieniło. dalej jest żle. nie wiem co teraz zrobić. A teraz druga rzecz a mianowicie co to jest i jak to działa:confused:(zaznaczone na fotce w załączniku). to chyba powinno poruszać tym wałkiem co jest w kolektorze ssącym ale u mnie ani drgnie a gazowałem go na luzie do 5tys obrotów. moze to jest wina braku mocy:633:???? pomóżcie
-
Zgrzytanie w okolicach lewego przedniego koła
piotreklhc odpowiedział kapka1a → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
jeżeli to może w czymś pomóc to ja stawiam na łożysko amortyzatora w kielichu, bo miałem tak w toyocie, do 60 nic, a powyżej przy skrecaniu lub bujaniu na muldach miałem takie chrobotanie. przestało gdy przy wymianie amortyzatorów wymieniłem właśnie te łożyska. Ale to było w toyocie wiec nie wiem jak to sie odnosi do passata.
