Witam kolegów
posiadam Paska 1,9 tdi B5 FL 130km 2001 rok. auto ma przejechane 164 tys km z czego 100 tys po miescie. Mam problem który polega na tym ze jesli wrzucam jakiś bieg przy duzych obciążeniach na sprzegle przy puszczaniu sprzegła pojawia mi sie chwilowy zgrzyt !! Wystepuje to tylko wtedy gdy daje w palnik pasatowi przynajmniej 2.5 tys obrotów. najczeście przy szybkiej redukcji, ostrym przyspieszaniu czy wyprzedzaniu. przy spokojnej jeździe nic sie nie dzieje nic nie zgrzyta. Dodam ze sprzegło się nie slizga. na biegu jałowym kierownica sie nie trzesie wszystko chodzi jak nalezy. Jeszcze jedno jak już puszcze sprzegło i nie zazgrzyta albo nawet jak zazgrzyta to w momencie gdy sprzegło jest już puszczone moge mu dawać w palnik nawet do 4 tys obrotu i nic sie nie dzieje. Owe zgrzytanie powstanie tylko przy mocnej redukcji biegów w góre lub w dół i tylko w momencie gdy puszczam sprzegło jednoczesnie czesto dajac mu gazu. Co to moze być? sprzegło przeskakuje czy docisk za słabo dociska czy moze dwumas? naczytałem sie na forum i takiego wątku nie znalazłem. Pomózcie koledzy