Skocz do zawartości

1robert

  • Liczba zawartości

    859
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez 1robert


  1. Jak to jest diesel to coś tam ma .. napisałbyś co to za auto było by prościej coś stwierdzić. Że sterownik ma wyjście aktywne to jeszcze nic nie znaczy.

    Jak to jest diesel to coś tam ma .. napisałbyś co to za auto było by prościej coś stwierdzić. Że sterownik ma wyjście aktywne to jeszcze nic nie znaczy.

    W twoim info jest b5 z 2002 roku

     Moj z 2002 miał tzw farelkę czyli nagrzewnicę ptc przy nagrzewnicy w aucie. Dwa przekazniki po lewej stronie pod licznikiem na wzmocnieniu kokpitu to zasilają.


  2. Przyjrzyj się czy nie dudni Ci z filtra powietrza. Potrafi generować niskie częstotliwości które przenoszą się na całe auto.

    U mnie dudniło i cały dolot rezonował mocno. Szukałem długo co jest nie tak. Wymieniłem wałek i szklanki było jeszcze gorzej. Problem praktycznie rozwiązałem 3 tygodnie przed sprzedażą auta.. ;)

    Nabywca pewnie się cieszy.

    • Like 1

  3. Albo masz cos nie tak z klapą ciepło zimno albo przesadzasz.

    Jak jest zimno to sterownik dąży do osiągnięcia temperatury zadanej i tak to już jest i nie zależy to od grzałki a od ogólnie klimatronika. W b4 nie było grzałki a tak samo działał climatronic

    Ja w swoim aucie zmieniłem w klimatroniku wskazania temeratury wewnętrznaej dla komputera i to częściowo ogarnia temat buchania gorącym powietrzem ale wymaga drobnej ingerencji w panel. 

    Mam ustawione tak ze zamiast do 18 grzwje do 13 i takie przesunięcie spokojnie załatwia sprawę jak dla mnie.

    Jezdziłem tak kilka lat i działało


  4. witam

    mam problem z przednimi amortyzatorami prawy powoli cieknie i coś tam stuka mimo braku innych luzów.

    Szukam coś nowego ale na oryginalnych amortyzatorach naklejka odeszła w nieznane a innego numeru z tego co się orientuję chyba nie ma.

    Zależy mi żeby było miękko i komfortowo.  Auto ma silnik 1,9 TDi BLS i jest to kombi.

    0YE         klasa obciążenia 5

    L02          Zakres zawieszenia 02

    G07         Amortyzacja przednia (cokolwiek to znaczy)

    sprężyny mam wg katalogu  3C0 411 105B (pomarańcz zielony żółty)

    Jak wejść w katalog to teoretycznie amortyzatory powinny być 3C0 413 031  literki AT, A albo AE

    i teraz wisienka na torcie - w katalogach zamienników wszystko zamienia się na wszystko czyli literki zamieniają się wszystkie na wszystkie.

    Oryginały 600 zł sztuka i mają te numerki co mają być... aż tak uparty nie jestem.

    Do b4 kupiłem jakieś monroe nie pamiętam modelu - chyba były jednak olejowe- ale huśtało strasznie  nie chciałbym do tego wracać., w innym aucie miałem nowe tanie 

    - musiałem zmienić na stare bo nie dało się normalnie jeździć.

    Po tych doświadczeniach wolałbym wsadzić stare używane  oryginalne niż nowe które okażą się np bardzo twarde...

    z tego co doczytałem KYB twardszy od Sachs.

    Może ktoś się wypowiedzieć co dało by się jeszcze do rzucić do tej wiedzy?

     

     

     

     


  5. po 2002 było stosowane rozwiązanie z nagrzewnicą elektryczną jest dużo szybsze w działaniu dla np szyb ale nie dogrzewa silnika.

    W dniu 13.12.2018 o 21:02, maclato89 napisał:

    Cześć.

    Jestem posiadaczem AWX z tym dogrzewaczem. Zgadzam się z przedmówcami, że grzałką jest ciężkim krzyżem. który musi nosić akumulator i alternator. Napiszcie jakie macie napięcie ładowania na załączonych grzałkach i po ich wyłączeniu (wystarczy włączyć klimę na LO).

    Ja mam alternator 120A i napięcie z grzałkami 13,8V oraz 14,14V po wyłączeniu. Do pracy dojeżdżam 15km. I co jakiś czas doładowuje aku bo czuje, że ma ciężko. Jak to u was wygląda??

    nie ma takiej możliwości żeby aku był obciążany dodatkowo bo po to producent wymyślił monitorowanie obciążenia alternatora po kablu podłączonym do komputera silnika żeby nie włączać grzałki jak alternator nie ma rezerwy mocy.

    Jeśli masz problemy z doładowywaniem aku to albo masz uszkodzony termostat i grzałka grzeje cały czas bo silnik nie osiąga 80 stC przy których układ się samoczynnie wyłącza albo twój układ ładowania jest uszkodzony - np alternator albo akumulator. Trzeba by po mierzyć prądy, sprawdzić w komputerze jakie obciążenie alternatora widzi komputer.

    Uikład działał dobrze już w passatach b4 z 94 roku.

    U mnie układ wyłącza się po  około 7 km bo silnik ma już 80 stC. Napięcie ładowania nie spada poniżej 13 V - dokładniej musiałbym sprawdzić. Po to układ ma 3 biegi żeby grzać różnie w zależności od obciażenia alternatora.

    Np jak włączysz silnik przez około1 minutę ( w zależności od temperatury zewnętrznej) grzeją świece żarowe w głowicy i dopiero jako one się wyłącza załącza się układ dogrzewania kabiny bo wcześniej alternator jest zajęty czym innym i nie ma rezerwy mocy.


  6. czy któryś z kolegów może doszedł do źródła problemu?

    mam ten sam problem od dłuższego czasu. Na początku problem był czasem i delikatnie a teraz się nasila coraz bardziej.

    w trakcie poszukiwań po wymieniałem już prawie cały osprzęt na inny - nie nowy zakładając że przynajmniej coś powinno się zmienić.

    Jedno co zauważyłem to fakt ze jest gorzej jak jest ciepło ale poza tym nie doszedłem do jakichś sensownych wniosków.

    ostatnio czasem silnik jest znacznie mocniejszy niż normalnie ale nie potrafię tego do niczego odnieść.

    nie podmieniłem tylko turbiny, pedału gazu (na tempomacie jest tak samo) i pompy tandemowej paliwa .

    Trochę zmiany było jak zmieniłem czujnik obrotów wału

    (mam wrażenie że komputer widzi że te obroty nie są stałe ale się zmieniają delikatnie mimo że wysterowanie pedału gazu się nie zmienia  (np 20%)

    ale skończyło się wymianą czujnika na inny a silnik chodzi jak chodził

    już mi od dawna ręce opadają a usterka nie jest permamentna i jak widzi innego mechanika to nie występuje praktycznie niestety co wkurza jeszcze bardziej


  7. A czy koledzy mieli jakieś błędy w sterowniku jeśli doginanie styków pomogło to musiały by być. ..

    Dnia 24.08.2017 o 22:52, dariusz198012 napisał:

     

    Witaj,

    U mnie pomogło dogiecie pinów w wtyczkach pompowtrysków.

     

    Pozdro

     


  8. ja miałem piec z mercedesa gdzie był właśnie przy kole. śrub nie można było ruszyć bo od wody i syfu byly zapieczone. Stwierdziłem ze nie będę więcej z gwintami się meczyl. 

    pompki chodzą w pionie i w poziomie

    Ibiza była z 90 lat. zbiorniczek jeszcze gdzieś mam.

    jaki masz dokładniej piecyk?


  9. w moim b4 webasto trafiło w miejsce zbiornika od spryskiwaczy i było mu tam bardzo dobrze. było to thermo top c.

    hydronic wchodzi jakoś wzdłuż podłużnicy bo jest około 1 cm węższe. 

    mam gdzieś jeszcze haki do niego jak się nie mylę. zbiornik wsadziłem mniejszy od Ibizy. 

    za silnikiem moim zdaniem lipa bo jak ci przyjdzie coś tam zrobić to będziesz sam siebie przeklinać. tam jest bardzo ciepło i sterownik w piecu będzie tam w kiepskich warunkach.. 

    z boku silnika jest blisko do wyjścia wody z głowicy. tam poszła pompa i jakoś wszystko się po mieściło. w razie czego piec na wierzchu do jakiejkolwiek roboty. pod zderzaki em wg mnie całkowita lipa. za nisko tez nie dobrze bo powietrze do pieca lepiej jak jest suche a nie mieszanka powietrzne solna zimą. miałem taki pięć co zasysał powietrze spod auta to wewnątrz niego korozja zjadła wszystko.


  10. jak znajdziesz coś konkretnego to daj znać

    Moje jedyne udane doświadczenia to wsadzenie mocniejszych sprężyn do lżejszego auta - np kyb od tdi 4 motnion do golfa4 1,4 z klimą

    Ojciec zadowolony na maxa. Poprzednio były tam sprężyny wg katalogu i szorował po ziemi. Okazało się ze w zaktualizowanym katalogu określono te sprężyny jako do wersji bez klimy.

    W starym pasku wsadziłem sprężyny lesjoforce wg katalogu i siedział jak siedział.. może trochę mniej sie huśtał choć powinna to być wina amortyzatorów..

    Jak bym wiedział co jest dobre sam bym wymienił. Ja mam z przodu żółtą i brązową kropkę na sprężynie czyli teoretycznie zawieszenie na gorsze drogi a auto siedzi już dość nisko.  Mam koncepcję żeby wsadzić sprężyny z 2,5v6 to się może podniesie i będzie jak terenówka - widziałem takiego paska i podobał mi się

    zastanawia mnie tylko czy oznaczenia kolorowe to wszystko czy jeszcze np numer częsci może być inny mimo pasujących kolorów


  11. Dodał byś zdjęcie o który przewód dokładnie ci chodzi.

    Blisko masz węże od IC wiec to z nich gdzieś może Ci olej kąpać delikatnie. Jak byś dołączył przewód podciśnienia od serwa i leci Ci z niego olej to coś jest grubo nie tak. Może coś padło w pompę vacu i paliwo z drugiej sekcji pompy sączy się do podcisnienia albo olej by się cofa z samej pompy. Raczej jakieś nietypowe by to było uszkodzenie co nie znaczy że nie możliwe 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności