ArturrO
-
Liczba zawartości
149 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez ArturrO
-
Kto powiedział że noname? Cewki były właśnie Beru zresztą cały komplet zapłonowy mam beru no może poza świecami NGK. Gdyby to było jakieś cudo to nawet bym się nie pokusił o jakiekolwiek pytania i wątpliwości w tym temacie.
-
Tak tym razem to była cewka. Przy okazji częściowo odpowiedziałeś na moje kolejne pytanie a mianowicie co może być przyczyną że cewki padają jak muchy? To już chyba trzecia w stosunkowo krótkim czasie. Poprzednia padła prawdopodobnie z powodu słabej masy bo jej nie przykręciłem jak należy. Teraz padła kolejna ale to raczej nie świece bo staram się ich nie trzymać przez milion kilometrów. Jeszcze jakieś pomysły? Odnośnie TPS-a to go rozmontowałem wyczyściłem styki. Ścieżki nawet nie wyglądały na zbytnio wytarte. Po tych operacjach błąd tps-a się nie pojawia i samochód nie szarpie. Ciekawe ile wytrzyma po takiej renowacji.
-
Tak pompę słychać. Niestety obawiam się, że to cewka zdechła bo halla wymieniałem nie tak dawno. Chociaż z drugiej strony z tymi częściami teraz to nic nie wiadomo. Trudno będę musiał poszukać... Dzięki za podpowiedź. Artur
-
Witam Jedno szybkie pytanie. Pasek od jakiegoś czasu zaczął mi szarpać w trakcie jazdy na benzynie. Na VAGu znalazłem błąd 00518 czyli TPS ale zanim cokolwiek sprawdziłem w tym temacie przestał mi odpalać - brak iskry. I teraz pytanie czy TPS może powodować brak iskry czy to tylko przypadek i uwaliło się dodatkowo coś jeszcze? Pozdro Artur
-
Pasiasty ciągle zapala i gaśnie w trakcie jazdy
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja akurat czujnika halla bym o to nie podejrzewał. Owszem jak straci z niego sygnał to zgaśnie ale czy by po powrocie sygnału zachowywał się jak po przekręceniu kluczyka (zapalał kontrolki i pompował na chwilę paliwo) to już bym nie był taki pewien? Wymontowałem na razie ten przekaźnik 30. Wprawdzie luty nie wyglądały na popękane ale dla pewności zalałem je nową cyną i zobaczymy co się będzie działo na razie jeździ i odpala normalnie ale mszę mu dać trochę czasu bo to się potrafiło pojawić raz na kilka dni. Dzięki za podpowiedzi. -
Pasiasty ciągle zapala i gaśnie w trakcie jazdy
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Podpowiedział byś jakiś numer tego przekaźnika i gdzie go znajdę? Te które namierzyłem w skrzynce z bezpiecznikami to cos mi nie podchodzą do Twojego opisu. Ja mam po kolei od lewej: 133 - klima 72 - wycieraczki z tyłu 30 - to chyba zasilanie kompa 18 - odcinający przy rozruchu 21 - kierunkowskazy drugi rząd: 99 - wycieraczki 53 - klakson 80 - pompa paliwa I to na tyle Jeszcze znalazłem jakiś duży w komorze silnika ale po numerze mi wyszło że to od wentylatorów. -
Witam Dawno się nie odzywałem bo jak przystało na porządną niemiecką maszynę wszystko działało ok... do czasu. Objaw mam taki. Podczas jazdy gaśnie ale za chwile odpali ponownie więc jeżeli tylko jest na biegu to mogę jechać coś na wzór kangura co ciekawsze dzieje się tak w miarę w równych odstępach czasu około 1 sek. Obstawiałem w pierwszej kolejności cewkę ale wymiana nie pomogła. Ostatnio udało mi się taki efekt zaobserwować po jakimś czasie postoju. Pasek nie chciał odpalić. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik normalnie kręcił natomiast gdy puściłem kluczyk pojawił się ten objaw o którym pisałem wcześniej czyli słychać było cykanie przekaźników, pompę paliwa a kontrolki zapalały się i gasły w 1 sekundowych odstępach. Po jakimś czasie odpalił normalnie. Wymieniłem jeszcze kostkę stacyjki co też nie dało efektów może to coś z przekaźnikami? Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam
-
Za wysoka stała temperatura silnika. Hydrozagadka!
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Też tak coś czuję że trzeba by założyć kolejny....Niedługo będe częściej zmieniał termostat niż dolewał paliwa Raczej nie będzie to sprawa chłodnicy bo wymieniałem ją już wcześniej i całe lato przelatałem z dobrą temperaturą. Ale faktycznie różnica w budowie chłodnic jest spora. Stara miała dużo więcej rurek które w przekroju były "spłaszczone" natomiast nowa ma mniej ale okrągłych i z większym przekrojem. -
Za wysoka stała temperatura silnika. Hydrozagadka!
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Cóż za wspaniała porada. Może w pierwszej kolejności przeczytasz ze zrozumienie to co napisałem a dopiero później będziesz się mądrzyć! ---------- Dodano o 22:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:18 ---------- Nagrzewnicę wymieniłem w zeszłym roku bo sobie pękła. Raczej z nią się nic nie dzieje bo na ogrzewanie narzekać nie mogę. Możesz jakoś rozwinąć temat chłodnicy oleju? -
Za wysoka stała temperatura silnika. Hydrozagadka!
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Sęk w tym że wentylator chłodnicy włącza się tuż zaraz po nagrzaniu się obu węży chłodnicy czyli w jakiś 96-98st. a jeżeli miało by być tak jak mówisz to powinien się zgodnie z "przesunięciem" załączyć dopiero powyżej 100. Poza tym tak jak pisałem czujnik (EPS) licznik i termometr są ze sobą zgodne więc to raczej nie jest "błaą wyświetlacza" -
Witam Od jakiegoś czasu walczę z tematem temperatury w pasku. Problem polega na tym że podczas jazdy temperatura utrzymuje się stale na poziomie 100st. Oczywiście jak stoję w korku to trochę wzrasta włącza się wentylator i spada znowu do 100. Generalnie wygląda to tak jakby cały układ "przesunął" się z temperaturą o 10st. do góry. Początek problemu kojarzę z faktem że ubyło mi płynu do takiego poziomu że zapaliła się kontrolka. Nie było to raczej gwałtownie bo wcześniej płyn sobie powoli ubywał i po prostu go nie przypilnowałem. Gdy brakowało płynu pojawiła się wysoka temperatura. Dolałem tyle co potrzeba ale nie odeszło. Porównałem wskaźniki z termometrem - wszystko się zgadza jak wskazują 90 jest 90. Czujnik temperatury tez ma prawidłową rezystancję. Pomyślałem sobie że może to termostat się za późno otwiera wiec wymieniłem na nowy (Wahler) nie pomogło. Chłodnica nie wchodzi w grę bo wymieniłem ją w lato ja miałem problemy z temperaturą na klimie. Chłodnica była tak zarąbana (nawbijanie kamieni śmiecia innego dziadostwa) że nie byłem w stanie jej przeczyścić. W środku rurki były drożne ale po prostu nie było przez nią przepływu powietrza. Kolejnym podejrzanym była pompa wody - wymieniłem. Oczywiście bez zmian wiec jeszcze raz wróciłem do termostatu (zdarza się ze nowy jest walnięty) Sprawdzałem jak się zachowują przewody podczas nagrzewania się silnika. Do około 90st. górny waż i ta strona chłodnicy na której są przyłącza stopniowo się ogrzewały dolny waż był chłodny. przy około 93st dony zrobił się trochę cieplejszy i przy ~96st był już na tyle gorący, że ciężko go było trzymać. Mając do porównania seat-a z takim samym silnikiem który przy 89st już miał oba węże gorące stwierdziłem, ze to musi być termostat wiec passat dostał kolejny. Niestety objawy były takie same. W międzyczasie jeszcze miałem pomysł na uszczelkę pod głowicą ale do tego nie ma innych przesłanek. Olej czysty płyn też samochód nie kopci na biało i pracuje normalnie. Jedyne czego by się można przyczepić to brak hokeja na dole zderzaka ale całe lato tak jeździłem i nie było problemów więc nie sądzę, że akurat teraz gdy jest chłodno ma to jakiekolwiek znaczenie. Zapomniałem dodać że wymieniłem jeszcze korek zbiorniczka wyrównawczego i miałem już nadzieję że to będzie to bo po wymianie było wszystko ok przez jeden dzień ale niestety następnego dnia 100st. powróciło. Może macie jakiś pomysł co to może być bo ja już zgłupiałem. Przerobione już chyba wszystkie możliwości z wątku o temperaturze passata (ciężko się już przebić przez te ponad 1k wypowiedzi )Passat ma cały nowiutki układ chłodzący no może poza wężami i trzyma złą temperaturę. I jeszcze jedna uwaga wężyk odpowietrzający drożny. Nawet ma większy niż fabrycznie prześwit bo kiedyś ułamałem króciec i dorobiłem własny. PozdrO
-
To już sprawdzałem. Nic podejrzanego kable ładnie zawinięte bez przebić do masy i zwarć. Jeszcze muszę spróbować wyczyścić złączki przy samym silniku bo są na maksa zaśniedziałe. Jeżeli mówisz że sterownik analizuje oporność na kablach od silnika może to mieć to znaczenie. ---------- Dodano o 18:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:49 ---------- Chyba w tym modelu nie ma w podnośniku żadnego modułu tylko sam silnik ale mogę się mylić.
-
Jesteś mi w stanie powiedzieć na jakiej podstawie sterownik "wie" że szyba dojechała do końca? Już wcześniej zaglądałem do tego sterownika i nie wyglądał na jakiś "zmęczony". Prowadziłem poszukiwania w związku z tym że w pewnym momencie wszystkie szyby przestały działać ale okazało się, że to bezpiecznik poleciał. Co ciekawsze po odłączeniu akumulatora przez kilka dni był z tematem spokój ale dzisiaj znowu powrócił
-
Witam Trochę odgrzeję temat. Mam u siebie bardzo podobną sytuację. Szyba otwiera się sama zupełnie losowo. Jak już zjedzie na dół można ją podnieść do góry ale przychodzi to jej z trudem. Rozebrałem drzwi sprawdziłem kable - nigdzie nie ma przetarć ani zwarcia do masy. Zauważyłem za to ze jak już szyba zjedzie na dół prawdopodobnie nie wyłącza się zasilanie na silniku i próbuje on opuszczać szybę dalej (kable zasilające grzeją się a w ekstremalnym przypadku przepala się bezpiecznik). Coś mi się obiło o uszy, że jest jakiś czujnik, który sprawdza czy szyba już otworzyła się całkowicie. Może to to się uszkodziło, tylko gdzie go znajdę i jak go sprawdzić ewentualnie naprawić?
-
Zwarcie gdzieś - wskaźnik temperatury idzie na max po przekręceniu kluczyka
ArturrO odpowiedział piotrek.sz7 → na temat → Elektryka, oświetlenie
U mnie winę za taki efekt (wskaźnik na max-a za raz po przekręceniu kluczyka i migająca diodka od temperatury) ponosił czujnik temperatury, ten zamontowany w króćcu górnego przewodu idącego do chłodnicy. PozdrO -
Chłodzenie - przegrzewa się na mrozie :(
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja znowu mam "ale" Jak by to byl termostat to by raczej ogrzewanie w kabinie działało. Może cholera jeszcze do tego dojdzie pompa wody? Jest jakis prosty sposób na sprawdzenie poprawności jej działania? -
Chłodzenie - przegrzewa się na mrozie :(
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Widzisz tylko kwestia jest taka że problemy pojawiły się w temperaturze około -20. Do tej pory zero problemów ani z ogrzewaniem ani z przegrzewaniem sie silnika. -
Witam Podobno jak jest zima to musi być zimno... ale do rzeczy. Dziwny objaw mi się pojawił. Wczoraj mróz wiadomo jaki samochód odpalił nawet bez problemów ale pojawił się problem z chłodzeniem. Po przejechaniu kilku kilometrów temperatura silnika dużo ponad normę a z nawiewów powietrze jak z dobrze nabitej klimy Chłodnica cała zimna górny przewód gorący aż do samego przyłącza chłodnicy. Dolny na chłodnicy też zimny. Postałem chwilę chłodnica zrobiła się ciepła na górze potem na dole i pojawiło się ciepłe powietrze w nawiewach. Wpadłem na pomysł, że to może płyn gdzieś przymarzł w lato dolało się trochę wody a wymieniałem go już nie wiem kiedy. Zalałem nowy płyn weszło prawie 6l wiec zapewne większość. Odpaliłem przegoniłem go zagrzałem coby się odpowietrzył wszystko było OK. Dzisiaj z rana ta sama sytuacja Teraz pytanie czy to może być problem z termostatem? Wymieniałem go przed zeszłą zimą i nie miałem przez cały ten czas najmniejszych problemów. Ewentualnie czy może to być kwestia zapchanej chłodnicy która gdzieś w jakimś wąskim punkcie mimo wszystko przymarza?
-
Hej. Od 5 lat nic się w hamulcach nie zepsuło w związku z tymi prowadnikami (z jednej strony mam odwrotnie niż z drugiej) więc wydaje mi się że można problem spokojnie zignorować. Pozdawiam ArturrO
-
Cześć Przerabiałem kiedyś podobny temat w Seacie Toledo. Nie chcąc Cię martwić niestety nic nie pomogło żadne płukanie czy przepychanie pod ciśnieniem więc nie pozostało nic innego jak wymiana. Dzień spokojnej roboty i po sprawie a koszty niewielkie bo nową nagrzewnicę kupisz za około 40 zł. Po wymianie wentylatory parzą a w aucie gorąco Można jeszcze ewentualnie sprawdzić termostat ale skoro twierdzisz, że się dogrzewa to raczej nie będzie to. Co do podłączenia to raczej jest tak jak opisałeś jak ustalę na 100% to dam znać ale z drugiej strony wydaje mi się, że to nie powinno mieć znaczenia w którą stronę woda płynie w tej nagrzewnicy . Pozdrawiam ArturrO
-
Wolne obroty a wspomaganie hamulców.
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Hamulce, felgi, opony
Jest dokładnie tak jak mówisz. Wyresetowałem kompa pojeździłem trochę i wrócił do normy. Dopóki tego nie zrobiłem przygasał mi przy hamowaniu na wolnych obrotach ale to pewnie na skutek przylewania go paliwem. Tak czy inaczej problem rozwiązany dzięki za podpowiedzi. PozdrO -
Wolne obroty a wspomaganie hamulców.
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Hamulce, felgi, opony
No dobra zrobiłem kilka testów. Wymontowałem całaa rurkę i okazalo się ze trochę Was oszykałem bo na zaworku były jednak dwa wyprowadzenie (drugie też obłamane więc go nie zauważyłem). Zamontowałem drugi zaworek i innego samochodu i zaślepiłem oba wyprowadzenia. Problem nie opadających obrotów zniknął ale jak się nim przejechałem to wydaje mi się ze jakoś stracił na mocy (nie wiem może to tylko takie wrażenie). Zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie powinno być tak że tylko jedno z tych wyprowadzeń jest zatkane? Powiem szczerze że już trochę się zagubiłem w temacie Zapomniałem jeszcze dodać że hamulce już też nie wpływają na obroty co najwyżej je trochę zmniejszają ale chyba tak właśnie powinno być jak napisał "lebow" -
Wolne obroty a wspomaganie hamulców.
ArturrO odpowiedział ArturrO → na temat → Hamulce, felgi, opony
AD 1. Tu właśnie bym szukał przyczyny ale tak jak pisałem w pasku połączenia tego zaworka wyglądają zupełnie inaczej. W seacie na ten króciec było założone może 4cm wężyka i tyle czyli on musiał tam łapać jakieś powietrze (no chyba że nie powinien w ogóle a wężyk to patent poprzedniego właściciela na coś). Generalnie przy zaworku słychać jak syczy zasysane powietrze jak zatkam to połamane cudo paluchem to obroty spadają aż za bardzo bo silnik zaczyna nierówno pracować. AD2. Tego nie sprawdzałem. AD3. Silniczek krokowy czyściłem nie zmieniło to nic. Przekładałem ten z paska i również nic więc raczej nie to. -
Hej. Ja jak zwykle z tematem z seata toledo Problem mam z nim taki że bardzo powoli spadają w nim obroty. Do poziomu 1,5tys spadną normalnie natomiast zejście do wolnych zajmuje mu czasami prawie minutę Co jest w tym wszystkim ciekawsze dopóki silnik nie zejdzie do wolnych obrotów mogę sobie je regulować naciskając na hamulec Jak wcisnę mocniej albo kilka razy gwałtowniej to obroty od razu lecą do prawie 2 tys. Obstawiam że może przez podciśnienie serwa łapie mi jakieś lewe powietrze i silnik podnosi obroty. Skojarzyłem że jak coś dłubałem udało mi się ułamać taki malutki króciec przy zaworku zwrotnym na przewodzie który idzie od serwa do silnika. Jak obstawiacie czy może być to przyczyna tych dziwnych akcji. Chciałem porównać jak to wygląda w moim pasku też z silnikiem 2e ale tam jest zupełnie inaczej: na zaworku są dwa wyprowadzenia jeden zaślepiony (ten mi się w seacie oberwał) i drugi do którego jest podłączony wężyk który idzie gdzieś nie wiem w jakim celu (tego w seacie nie ma w ogóle) Może mi ktoś mądrzejszy wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam ArturrO
-
pompa paliwa b3 - b4 2.0 - jak poskładać ?
ArturrO odpowiedział Miszogun → na temat → Układ paliwowy, wydechowy
Jak masz jakieś zdjęcie tego bałaganu to je jakoś wstaw to może coś pomogę jeżeli masz taką samą pompkę jak ja. Mam gdzieś fotki z rozbiórki to będzie można porównać. Pozdrawiam ArturrO
