Skocz do zawartości

Vadero

  • Liczba zawartości

    166
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Vadero

  1. W B6 i B7 to była zmora - szybki co chwile sie kurzyły ,trzeba było rozbierać zaślepki, czyścic szybki, przez co się okrutnie rysowały. Widzę że B8 trzyma poziom...
  2. Jak mi w B5 w salonie wymienili przednią szybę, to już nigdy czujnik deszczu nie działał jak należy...
  3. A wiesz gdzie ja mam to co o mnie myśli jakiś mosiek w salonie? Salony sobie ciężko zapracowały na podłą opinię jaką mają - odbierasz samochód i nie chcesz wypaść źle przed "panem w garniaku", tylko dlatego że się do ciebie zwraca kulturalnym językiem i zaoferował ci kawę na dzień dobry, a w tym samym momencie masz około 25% szans odebrać auto malowane, albo po innej naprawie lakierniczej o czym nikt cię oczywiście nie ma zamiaru poinformować. A jak przyjedziesz za miesiąc się poskarżyć bo to odkryjesz to ten sam pan z salonu tak samo po zaproponowaniu kawy i po odpowiednich zwrotach grzecznościowych wskaże ci najbliższe drzewo i powie że na pewno sam dupłeś gdzieś samochodem, a teraz przyjeżdżasz ich oszukać (mimo że doksonale wie o tym że było jak mówisz). Napisane na podstawie doświadczeń własnych po zakupie volvo w salonie...
  4. Ja się nie zgodziłem i nic mi nie przysłali. Podpisałem jakieś papierki w ASO, że nie chcę i niech spadają
  5. źle skalibrowany czujnik, albo auto powtórnie lakierowane w fabryce - jak nie przejdzie kontroli jakości to malują jeszcze raz.
  6. pisze na nim. jak masz start stop to masz AGM
  7. Temat jest do ogarnięcia, ALE - musisz mieć VCDSa który wspiera ten moduł - trzeba zakodować odpowiednio Bajt 18 w Central electronics - ten bajt koduje sie inaczej niż sasiednie, bo odpowiada za całe oświetlenie zewnętrzne samochodu - jak masz starszą wersję VCDS i sobie cokolwiek ruszysz przy tym bajcie, to jest masakra i nie dasz rady nawet cofnąć tego co narobiłeś
  8. Mój B7 miał takie objawy - okazało się, że sprzęgło tarło o obudowę sprzęgła - wymiana sprzęgła i obudowy przez ASO za friko - podobno znana wada fabryczna.
  9. Większość passków B7 jest po 2008 roku Czyli gość pisząc o kodowaniu miał na myśli po prostu zimną diagnozę, mówisz?
  10. Sprzedawca na allegro upiera się, że trzeba albo kodować, albo dokupić przejściówkę z opornikiem
  11. OK podbijam własny temat. B6 dawno sprzedana, kilka aut dalej jest B7 No i oczywiście diabli człowieka biorą od zwykłego podświetlenia tablicy, więc kupiłem na alledrogo 3AF 943 021 A - czyli oryginalne lampki pod B7. upload gifs Żeby to zagrało trzeba zakodować w VCDS, że teraz będą diody a nie żarówki. Podpowiecie, gdzie dokładnie kodować?
  12. Pewnie jakaś blacha wpada w rezonans... :bezzebow
  13. ale co ci opada? Ja mam kilka miejsc w które przestawiam auto, a żeby nim wyjechać z domu na drogę czasami muszę z niego 3 razy wsiąśc, przejechać kawałek, wysiąść, znowu przejechać i tak dalej - za każdym razem mi bimba ostrzeżenie o pasach. Wolę sobie to wyłączyć - wyjeżdżam na drogę publiczną to pasy zapinam, ale po prywatnej drodze zapinanie ich i przejeżdżanie paruset m jest bez sensu.
  14. Klamka jak i keyless entry w B6 i B7 jest taka sama. free image uploader Poznasz ją po wybrzuszeniu pod czujnik w tylnej części klamki.
  15. Nie mogę ani otworzyć ani zamknąć tylnych drzwi lewych... W kompie stały błąd VAG00192: Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki tylnych lewych drzwi, brak sygnału. Znany problem? Szykować się na wymianę klamki, czy padało coś we wiązce, albo module?:hmm Pzdr.
  16. Miałem coś takiego w B6 - od nowości schodzil mmu płyn na min, ale niżej nie ;] Na początku bawiłem sie w dolewki, potem chcialem zobaczyć czy dalej będzie spadac, ale zszedł sobie do min i tam został przez 4 lata
  17. A ja mojego oddałem na pełen detailing lakieru - tutaj relacja
  18. Dobry manual, rzeczywiście wymiana czujnika to 10 minut. Chciałem tylko powiedzieć że pod koniec produkcji B6 nie ma żadnych trytek - same zatrzaski wymieniałem wczoraj w paśniki 2010 jeden chromowany czujnik (koncowka AD)
  19. to ja troche niestandardowo - potrzebuję chromowany czujnik parktronika w grill do B6 - 3C0919275AD 2ZZ
  20. kontroli nie miałem nigdy, w stacji kontroli nikt sie nie czepiał
  21. Dużo zależy od tego ktory raz twój licznik pokazuje przebieg 165kkm
  22. No dobra - mały update Kupiłem diodki z tej aukcji - http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Golf-5-Passat-CC-License-Number-Plate-LED-Light-Bulb-/270782695045?ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160 Przyszły - na pierwszy rzut oka wyglądają ok Dopiero jak się ma w ręce oryginalne gniazdo lampek i to diodowe zauważa się różnice w jakości. Przy montażu okazało się, że jednak mają mały luz... Musiałem dołożyć trochę misiowej taśmy izolacyjnej żeby skasować luz i żeby ładnie siedziały w gniazdach... Świecą super. Jak z trwałością to się okaże po czasie
  23. http://allegro.pl/swiatla-led-drl-dzienne-halogen-vw-passat-b6-jafra-i3031057345.html Na taką aukcję się natknąłem - niezła alternatywa teoretycznie, jeśli ktoś chce pozostać "legalny" i nie kodować sobie trybu skandynawskiego tylko cena dośc wysoka, a firma może być kogucik...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności