-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O Garek
- Urodziny 01/08/1979
Informacje osobiste
-
Imię
Szymon
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Elbląg
Samochód
-
Silnik
B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR) DSG
-
Rok produkcji
2007
-
Chłopaki pozbyłem się Upierdliwego skrzypienia z okolic zegarów, deski rozdzielczej itd. okazało się, że to skrzypi plastik przy lusterku( taka obudowa tego czujnika deszczu i zarazem mocowania lusterka). Skrzypienie wkurzało mnie już od dawna, myślałem, ze to z okolic deski rozdzielczej a to przy lusterku wstecznym te plastiki. Tylko tak sie przenosiło, że nie moglem zlokalizować tego skrzypienia. teraz jak ręką odjął. Jaka wielka ulga, nastała cisza. Taka błachostka a doprowadzała mnie do szału, już kokpit chciałem rozbierać Sprawdźcie u siebie może to też to samo trzeszczy co u mnie. pozdr
-
Misobol mechatronika była nowa olej i filtr też przy niej wymieniłem. Gdzieś kiedys wyczytałem, że to mogą być przeguby wewnętrzne. Pod obciążeniem może tak być. Koleś po ich wymianie mówił że wszystko ustało. I że teraz rusza jak masełko.
-
Koledzy mam to samo co tu opisujecie. Wymieniona dwumasa, mechatronika i zrobione nastawy i dalej to samo.W Aso już nie mają pomysłów. Tylko rano na zimnym jest ok przez chwile, potem już szarpie przy ruszaniu i czuć jak z 3 na 2 redukuje. Mało przyjemne uczucie. Nie wiem co dalej robić, żeby się tego pozbyć.
-
Z tego co kolego tu pisze wynika, że nie potrzeba nic zapisywać w komputerze. Przestawił i okazuje się, że ustawienia zapamiętane i jest ok.
-
Nie wiem, ale działa. Sam sprawdzałem, spróbujcie u siebie.
-
Potencjometr oświetlenia deski rozdzielczej na minimum, na maximum pomrugać długimi i Gotowe. Mam tak nie raz jak źle ustawie potencjometr od deski rozdzielczej. Wada fabryczna, nie trzeba nic wymieniać:mlask
-
170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki
Garek odpowiedział bartolini1978 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Kurde gdzie jest ten wykresik, bo nie mogę znaleźć ? -
170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki
Garek odpowiedział bartolini1978 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Johny x nie wiem dokładnie jaki wynik wyskoczył po naprawie sterownika w serii, bo nie byłem na hamowni, ale różnice było czuć odrazu. Reakcja na pedał gazu, przyśpieszenie. poprostu nie to auto. Nie kopci wogóle no i mniej zaczoł palić, także polecam. -
170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki
Garek odpowiedział bartolini1978 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Słuchajcie okazało się, że to nie wina Pompo wtrysków, ani żadnych innych czujników tylko czy zaworów i tp. Tylko wina sterownika silnika Simensa. Elektryk "Dominik" z Elbląga po Diagnozie zadzwonił do mnie i powiedział, że to wada fabryczna. Załamałem się, bo myślałem, że nie da sie już z tym nic zrobić, ale Dominik powiedział, że to zrobi -szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się wierzyć. Zrobił i w dodatku podkręcił mi paska do około 195 km i 450 nm. Powiem wam, że teraz to lata konkretnie. Różnica przed i po Jego naprawie i podkręceniu - PRZEPASĆ. -
Koledzy mam ten sam problem co Mazziii i nie wiem co zrobić żeby go zlikwidować. Jeździ ,super ma moc wszystko OK. Tylko pali z rana ciężko, nie wiem co to może być- mechanik sprawdzał grzanie świec temperatury i wszystko jest ok,a auto dalej ciężko pali po nocy boje się, że jak bedzie poniżej -15 to mogę już nie odpalić. Nie wiem co dalej robić żeby się z tym uporać Ps. Mazziii jka sobie z ty poradzisz to daj znać pozd.
-
Dziś zauważyłem u siebie dokładnie to samo. Na zewnątrz -11c. Kolego "mielke" a jak koduje się lusterka?
-
Zgadza się koledzy miałem ten sam problem, kontrolka od światał się zapaliła. Światła drogowe gasły po chwili. Okazało się pomocne pokręcenie potencjometrem i zapalenie drogowych. Błędu juz nie ma. Także potwierdzam działa na 100%.
-
170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki
Garek odpowiedział bartolini1978 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dobry artykuł tylko piszą tam "Przyczyną problemów okazał się czujnik (T3). Dostarczenie ulepszonego nie było proste. Dlatego w testowanym aucie podczas pierwszej naprawy zainstalowano element z pierwszej serii. Niestety, także ten czujnik się zepsuł. W egzemplarzach oferowanych od 2007 roku problem został wyeliminowany." Także to raczej odpada, ale sprawdzę i wydrukuję ten artykuł jak będe jechał do ASO, albo do innego mechanika, dziękuję. Ps. Może jeszcze jakieś pomysły? -
170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki
Garek odpowiedział bartolini1978 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Koledzy jak kupowałem ten samochód to wykupiłem odrazu gwarancję w osobnej firmie na niego. Także te wszystkie zabiegi zrobiono mi wcześniej w ramach gwarancji. Zrobiłbym też pompowtryski na gwarancji tylko jak udowodnić, że są walnięte skoro wszystkie badania i podłączenia do komputera nic nie wykazują. Tzn. wykazują, że wszystko niby jest ok:) . Nawet gość z Aso nie ma jak udowodnić rzeczoznawcy jakby takiego przysłała firma ubezpieczeniowa, że pompki są walnięte. Jeżeli było by to możliwe to pewnie już bym miał wymienione albo zregenerowane. Chociaż żeby któraś pompka padł to by było wiadomo, co było przyczyna utraty koni, gwarancja i po sprawie. A tak pozostaje mi jeździć - aż pompka padnie, bo wątpię żeby to były odrazu wszystkie. A i jeszcze wiem, że jedna była wymieniana w serwisie z historii Autka. -
170 = 161 km ktoś mi ukradł koniki
Garek odpowiedział bartolini1978 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Koledzy mam ten sam problem, byłem na Hamowni V-tech w Gdyni i wyszło, że mam niecałe 150 km i 330nm, a powinno być 170 km i 350 nm. Tuner powiedział, że w takim wypadku oczywiste, że nie zrobimy chipa, bo Autko nie jest sprawne. Umówiłem się w serwisie Vw. Według wskazań komputera wszystko było ok. Serwis zdecydował, że może być to wina, pompowtrysków, które zapychają się, co jakiś czas zanieczyszczonym paliwem i zasugerowano mi ich wyczyszczenie ultradźwiękami. Ponadto został też wymieniony zawór EGR, który mieścił się w normie błędu jednak na jej końcu, dlatego mógł lekko nie domykać, czy coś takiego. Po tych zabiegach wsiadłem w Auto i popędziłem na Hamownie, nie czułem żadnej różnicy, no może troszkę "szybciej zaczynał ciągnąć" udało mi się go rozbujać do około 203 km/h. Czyli tak jak przed zabiegami. Na Hamowni poprawa ze 150km na 151.6km moment 330nm trochę ładniejsza krzywa momentu. Tuner powiedział, że z braku koni prędkość maksymalna spadła to Autko sprawne powinno około 220km/h spokojnie pojechać. Przyspieszenie jest dobre od 0-120km/h, natomiast przy większych prędkościach potrzebne są koniki, których brak i samochód robi się "mułowaty" słabo przyśpiesza. Diagnoza Tunera taka, że to najprawdopodobniej pompowtryski. Udałem się, więc znowu do serwisu VW pokazałem wykres z Hamowni i tak naprawdę nie wiedzą, co dalej komputer pokazuje, że wszystko ok testowali też podczas jazdy wszystko ok ciśnienia, turbina i td.. Nie wiedzą, co to może być, wszystko skłania sie ku pompowtryskom, ale teraz nie wiadomo przecież, który no, bo chyba nie wszystkie. Nie wiem, co dalej robić wszystko chodzi elegancko tylko mocy trochę przy wyższych prędkościach brak. Ps. A i jeszcze jedno spaliny z mojego Autka strasznie śmierdzą, taki gryzący dym. Pomóżcie Słuchajcie okazało się, że to nie wina Pompo wtrysków, ani żadnych innych czujników tylko czy zaworów i tp. Tylko wina sterownika silnika Simensa. Elektryk "Dominik" z Elbląga po Diagnozie zadzwonił do mnie i powiedział, że to wada fabryczna. Załamałem się, bo myślałem, że nie da sie już z tym nic zrobić, ale Dominik powiedział, że to zrobi -szczerze mówiąc nie bardzo chciało mi się wierzyć. Zrobił i w dodatku podkręcił mi paska do około 195 km i 450 nm. Powiem wam, że teraz to lata konkretnie
