Skocz do zawartości
irek30

Jaki EGR?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że już trochę było o tym na forum ale konkretów nie znalazłem. Chodzi mi o to czy zawór EGR z B5(3BG) 1.9TDI-PD 130KM (AVF) różni się od zaworu z mojego paska? Czy mogę egra z AVF bez problemu włożyć do AVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie nie wie jak to jest z tym EGRem? Chcę go wymienić ale większość używanych, które są w sprzedaży to zawory od AVF. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek30, jeśli chodzi Ci o sterowanie podciśnieniem (przetwornik ciśnienia)to jest ten sam co AVF (N 75- 1J0 906 627 A , N18-1J0 906 627)

a zawór recyrkulacji spalin różni się literką końcową(AVF-038 131 501 AA , AVB-038 131 501 G ) niestety jak to się przekłada w praktyce to :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zawór recylkulacji spalin. I właśnie jestem ciekaw jak to wygląda od strony technicznej. Wiadomo, że różnią sie numerem a w zasadzie tylko symbolem literowym i czy to wyklucza stosowanie ich bez względu na silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb

podepnę się pod ten temat, też mam AVB, mam pytanie jakie EGR idą pod pierwszy montaż w passatach, jakiej firmy, co kupić??????

Edytowane przez passat_avb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mechanice za bardzo się nie znam, też miałem problem z EGR, cały czas "pocił się" i brudny oleju. najlepszym rozwiązaniem była wymiana na nowy. Znajomy polecił mi towar chyba z najwyższej półki firmy WAHLER. od czasu wymiany zero problemów z jakimkolwiek wyciekiem czy poceniem sie. Sam zawór kosztował mnie prawie 500zł, dokładnie nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawory różnią się przyłączem dolotu AVF ma szybkozłączce, AVB króciec na rurę z opaską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb
Na mechanice za bardzo się nie znam, też miałem problem z EGR, cały czas "pocił się" i brudny oleju. najlepszym rozwiązaniem była wymiana na nowy. Znajomy polecił mi towar chyba z najwyższej półki firmy WAHLER. od czasu wymiany zero problemów z jakimkolwiek wyciekiem czy poceniem sie. Sam zawór kosztował mnie prawie 500zł, dokładnie nie pamiętam

 

czyli WAHLER to wysoka półka? , na allegro są po 450 zł, chyba to nie będą podróbki

 

---------- Dodano o 21:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:57 ----------

 

Zawory różnią się przyłączem dolotu AVF ma szybkozłączce, AVB króciec na rurę z opaską

 

dzięki za PROFES odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to Wahler był wkładany na pierwszy montaż, sczytaj numer fabryczny swojego EGR jest na tym "grzybku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb

Dzięki. Nie chcę zaslepiać egr, a to pocenie się olejem już mnie trochę denerwuje. Zatem wymienię na nowy. Czy po wymianie muszę podłączyć kompa i zaadaptować nowy egr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegor

Nic się nie adaptuje, wystarczy wymienić.

 

Od siebie napiszę że aby do AVB/ATJ/AJM zamontować EGR od AVF/AWX trzeba to zrobić razem z kolektorem ssącym, rurką spalin do kolektora wydechowego i kolankiem na szybkozłączke - kolanko da się nasunąć na rurę plastikową mimo że stara jest trochę dłuższa i inaczej wyprofilowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować skoro oba zawory można kupić w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb

Ciekawe jak wymienię egr jak długo wytrzyma bez pocenia się olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności