Skocz do zawartości
kubass

Cieknąca pompa paliwa - wymiana - jak się do niej przygotować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam mały problem . Cieknie mi paliwo spod pompy wtryskowej . Problem nie jest straszny ponieważ nic poza mokrym od ropy silnikiem się nie dzieje .

 

Chciałbym to usunąć. byłem u mechanika i sprawa wygląda następująco:

 

-Wyciągnięcie pompy 100 zl

-regeneracja pompy 200 zl (u jakiegoś specjalisty od pomp)

-wsadzenie pompy 100 zl

 

lecz mechanik zaproponował mi ze sam to wszystko zrobi za 250 zl łącznie z nastawieniem poprzez komputer tej pompy .

 

1.powiedzcie mi czy da się jakoś przed wymiana sprawdzić parametry/ustawienia żeby sprawdzić czy po wymianie są takie same jak przed wymiana ?

 

2.czy jak się np złe ustawi ta pompę to będzie więcej palił lub będzie słabszy ?

 

3. na co powinienem zwrócić jeszcze uwagę bo powiem szczerze ze nie mam zaufania jak już ktoś mi mówi ze sam to wszystko zrobi i opowiada różne dziwne historie o pompiarzach ze parciaże itp ale pomijając fakt na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

MAM VAGA!!!

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam mały problem . Cieknie mi paliwo spod pompy wtryskowej . Problem nie jest straszny ponieważ nic poza mokrym od ropy silnikiem się nie dzieje .

 

Chciałbym to usunąć. byłem u mechanika i sprawa wygląda następująco:

 

-Wyciągnięcie pompy 100 zl

-regeneracja pompy 200 zl (u jakiegoś specjalisty od pomp)

-wsadzenie pompy 100 zl

 

lecz mechanik zaproponował mi ze sam to wszystko zrobi za 250 zl łącznie z nastawieniem poprzez komputer tej pompy .

 

1.powiedzcie mi czy da się jakoś przed wymiana sprawdzić parametry/ustawienia żeby sprawdzić czy po wymianie są takie same jak przed wymiana ?

 

2.czy jak się np złe ustawi ta pompę to będzie więcej palił lub będzie słabszy ?

 

3. na co powinienem zwrócić jeszcze uwagę bo powiem szczerze ze nie mam zaufania jak już ktoś mi mówi ze sam to wszystko zrobi i opowiada różne dziwne historie o pompiarzach ze parciaże itp ale pomijając fakt na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

MAM VAGA!!!

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam Kuba

skoro masz VAG to sprwadź dawkę startową i kąt wtrysku zapisz sobie to i porównasz obecny ze stanem po naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi powiedziec gdzie w vagu znajde te parametry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem ostatnio. Pompa w bdb stanie. Sprawdzony mechanik uszczelnił za 200 z robocizną. Pamiętaj że pod pompą masz wąż wodny, który pod wpływem ropy parcieje i niszczeje. Może być tak że pużniej ci puści więc wymień od razu.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie jak masz chociaż troszkę umiejętności manualnych to sam sobie uszczelnisz tą pompę, zależy z czego cieknie...

natomiast wyciągnięcie pompy wtryskowej to chyba nie jest 100 zł... jak trzeba cały przód w passacie ściągać... rozpiąć rozrząd... mi za taką usługę wyciągnięcia pompy i wsadzenia mechanik powiedział 500 zł... także cena wysoka,

 

ja sobie pompę uszczelniłem sam... zdiagnozuj sobie z kąd kapie... są 4 możliwości

albo z pod głowiczki (tłokorozdzielacz), następnie z tego okrągłego co wkręca się do głowiczki, jest jeszcze taka śrubka co wkręca się do tego okrągłego... i jeszcze taki zawór z zamkiem do którego wchodzi jakiś kabelek...

ja na początku myślałem że cieknie z pod głowiczki to wymieniłem oringa i to na aucie bez wyciągania pompy :)) da się jest na to pewien sposób, i to w sumie jedna z cięższych rzeczy ale do zrobienia... zlokalizuj skąd kapie, użyj do tego lusterka i napisz to spróbuje Ci pomoc :))

 

 

i kolega wyżej napisał odnośnie tego węża - to prawda ja go musiałem wymienić, tam są tak jakby trzy węże na trójniku, i jeszcze odma od silnika... i to wszystko było sparciałe... także jeśli kapie Ci na to ropa, to na 90% będziesz miał to jeszcze do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem takie cos w swojej starej audi a4 z silnikiem 90 km

 

koles na pomorzu w sztumie zorbil mi taka usluge za 150 zl z robota, wyciagnieciem pompy uszczelnieniem ustawieniem kata , btw zmienil mi wszystkie uszczelki wiec pompa znowu starczy na 250 tys

 

jezeli chcesz to koles robi to tez na wysylke moge dac namiary , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe że za 150 zł pompę Ci wyciągał... chyba że powiedział że wyciągnie a wymienił to na aucie bez wyciągania... :/

 

a ile u was płaci się za wymiane rozrządu w passacie ? bo u mnie w krakowie nawet patracz mechanik który ma zakład w stodole nie chwyci się za taniej niż 250 zł... normalnie to biorą 300 zł...

 

to jakim cudem pompę u was za 150 zł sie robi... wyciągnie uszczelni założy ? ciekawe :))

 

a apropo audi kolegi z postu wyżej, tam silnik chyba jest inaczej ustawiony niż w passacie, i tam dojście do pompy jest jak w niebie, a w passacie to cięższa sprawa...

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie możliwe że za 150 zł pompę Ci wyciągał... chyba że powiedział że wyciągnie a wymienił to na aucie bez wyciągania... :/

 

a ile u was płaci się za wymiane rozrządu w passacie ? bo u mnie w krakowie nawet patracz mechanik który ma zakład w stodole nie chwyci się za taniej niż 250 zł... normalnie to biorą 300 zł...

 

to jakim cudem pompę u was za 150 zł sie robi... wyciągnie uszczelni założy ? ciekawe

 

a apropo audi kolegi z postu wyżej, tam silnik chyba jest inaczej ustawiony niż w passacie, i tam dojście do pompy jest jak w niebie, a w passacie to cięższa sprawa...

 

mowie ile zaplacilem , z niby wyjmowal pompe i uwstawial dawke . za wyjecie pompy liczyl 50 zl uszczelnienie 50 zl i regulacja dawki 50 zl . Co do silnika w a4 jest ulozony tak samo czyli wzdloz , tylko w borach i golfach sa w poprzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowie ile zaplacilem , z niby wyjmowal pompe i uwstawial dawke . za wyjecie pompy liczyl 50 zl uszczelnienie 50 zl i regulacja dawki 50 zl . Co do silnika w a4 jest ulozony tak samo czyli wzdloz , tylko w borach i golfach sa w poprzek

 

no to w A4 jest to możliwe, rozrząd łatwo się rozpina i wyciąga pompę :)

natomiast w passacie będzie to cięższa sprawa, ale 90% uszczelek można na pompie afrykańskim sposobem wymienić, co nie jest wprawdzie łatwe, ale do wykonania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymieni za tą kasę uszczelki pod nastawnikiem co się robi bez wyciągania pompy a skasuje za montaż/demontaż pompy heh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja trochę z innej beczki mam pytanie

jak wyciągnąć pompę paliwa w moim aucie z baku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pompą paliwa nie mam pojęcia, ale myślę że prawdopodobnie w bagażniku tam gdzie koło zapasowe masz taki właz aby dostać się do baku... i pewnie z tamtąd można dostać się do pompy paliwa, bo raczej w baku się znajduje... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam mały problem . Cieknie mi paliwo spod pompy wtryskowej . Problem nie jest straszny ponieważ nic poza mokrym od ropy silnikiem się nie dzieje .

 

Chciałbym to usunąć.

 

Witam. W moim Passiu wygląda podobnie, porobiłem fotki skąd cieknie.100_3649 - Kopie.jpg

 

Czy da się to jakoś uszczelnić? np. odkręcając zaznaczone śruby. Pozdrawiam

100_3652 - Kopie.jpg

100_3653 - Kopie1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy wyciek pod nastawnikiem. Do wymiany potrzebny jest vag, można to zrobić bez problemu na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowy wyciek pod nastawnikiem. Do wymiany potrzebny jest vag, można to zrobić bez problemu na aucie.

 

Witam. Proszę o trochę więcej szczegółów jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupić 2 uszczelki, pod dekiel i nastawnik do pompy VP 37, na allegro lub w sklepie, zaopatrzyć się v Vag aby przed demontażem sprawdzić parametry ustawienia nastawnika, robienie znaków piaskiem nic nie da. Do demontażu pokrywy nastawnika jest specialny klucz ale można nabić zwykłą nasadke. Na YouTube jest ogrom filmów jak to ugryźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wielkie dzięki za wskazówki, będę walczył z problemem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nacinam położenie nastawnika tapeciakiem,wtedy można trafić praktycznie idealnie i poprawka jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nacinam położenie nastawnika tapeciakiem,wtedy można trafić praktycznie idealnie i poprawka jest minimalna.

 

Witam ponownie. Można naciąć lub jakiś inny stały punkt znaleźć.

Uszczelki pod deklem i pod nastawnikiem wymienione, pompa suchutka aż miło. Dawka paliwa przed wymianą wynosiła 2,2 po wymianie 4,0. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności