Skocz do zawartości
juraszczy

ABS, ESP + Check Engine. Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram się krótko i na temat.

 

Po włączeniu zapłonu wyskakuje CHECK ENGINE i zaczyna migać kontrolka świec żarowych. Przy pierwszym mocniejszym hamowaniu wyskakuje ESP+ABS i juz nie gasnie. Nie działają światła stopu. Oddałem dziś do mechanika ale na razie nic nie wymyślili. Komputer pokazuje niewłaściwy sygnał z czujnika stop pod hamulcem, wymienili czujnik ale nie pomogło. Bezpieczniki Ok, żadnych dodatkowych objawów, moc OK, etc.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł??

Z góry dzieki za odpowiedź.

Passat 2003r 1.9TDI 130/96kw silnik awx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tylko przy mocniejszym hamowaniu, czy przy zwyklym tez ?

sprawdz jeszcze zarowki w tylnych lampach, mialem podobnie po malym bum w lampe, zarowka byla uszkodzona i robila mi jakies zwarcie na obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, najpierw wyjmij jedna żarówkę i sprawdź czy kontrolki zgasły, jak nie pomoże to druga i będziesz wiedział czy to któraś żarówka nie jest uwalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że problem dalej leży w czujniku stopu mimo że mamy nowy to przy zakładaniu łatwo go uszkodzić i tak sie stało w twoim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to są dwa czujniki stopu jeden pod hamulcem drugi przy abs.

moze to ten drugi?

abs + esp raczej przy pierwszym mocniejszym hamowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to są dwa czujniki stopu jeden pod hamulcem drugi przy abs.

moze to ten drugi?

:hmm Szczerze mówiąc nie słyszałem o tym. No ale może nie wiem wszystkiego. :)

 

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

 

BTW

Wyciągałeś żarówki żeby je wyeliminować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mechanik się pomylił i wymienił czujnik od tempomatu. Łatwo się pomylić są położone bardzo blisko siebie. Ten od tempomatu jak się nie mylę jest czarno-niebieski a od hamulca cały czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Kup czujnik świateł stopu - ten pod pedałem hamulca. Jeśli masz do tej pory nie wymieniany to pewnie jest to:

3B0 945 511A.

Ja miałem podobne objawy w moim pasku w 2009 roku i za 38 zł kupiłem w ASO VW czujnik o numerze:

1K2 945 511 RDW - nowsza wersja jak najbardziej pasująca do naszych pasków.

Po banalnie prostej, samodzielnej wymianie wszystko wróciło do normy :)

Nawet jeśli to nie będzie to ryzykujesz jedynie 38 zł, bez wydawania na mechaników itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wywalilo błąd:

 

16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal

P0571 - 35-00 - -

zapalił się engine workshop i kontrolka świec żarowych a po mocniejszym hamowaniu zapala się ABS+ESP

 

więc sprawdziłem żarówki i podłączenie świateł z tyłu i wszystko ok więc padło na czujnik, który zakupiłem.

Czujnik 30 parę złotych ale po wymianie d.pa i dalej żaden stop się nie świeci i okazało się że padł bezpiecznik dla potomnych szukających numerów i pdf'ów może się przyda więc załączam to może po numerze błędu ktoś sobie znajdzie.

4A0 945 515 A - numer czujnika do aut produkowanych do 05-2002

1K2 945 511 RDW - numer czujnika do aut produkowanych po 05-2002

 

pdf'y zebrane tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1325370#post1325370

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem spalonych dwóch żarówek z tyłu ?

jak są dwie spalone to ponoć są takie objawy

masz tutaj :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic996440.html

 

aha i jak kupisz nowe to zwróć uwagę na rozstaw tych "bolców" nie ma to być napewno kąt 180*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to temat powielony, bo takowy juz istnieje na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak swiecilo jak byl uszkodzony sterownik ABS/ESP, swiecil sie check engine, migaly swiece zarowe oraz esp abs i kontrolka recznego - normalnie choinka :) komputer wskazywal na czujnik stopu ktory zosta wymieniony jednak nie pomoglo bledy te same, dopiero wymiana sterownika na pompie abs i adaptacja pomogly:) koszt 200 zł za cała pompe ze sterownikiem plus wlasna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności