Skocz do zawartości
lolek

porysowany zderzak - passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj niestety miała dla mnie miejsce nie mila sytuacja :( passacik przez poranną ślizgawicę na pewnym osiedlu zsunąl się na murek :/

 

I oto tego wyniki:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7217a30589fc2a04.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0f63315b47953e30.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2371d0259e76d3a6.html

 

 

Moje pytanie do was... Czym można te białe rysy przynajmniej zakryć, żeby się nie rzucały tak w oczy? na rynku mnóstwo jest produktow typu kredki do lakieru, pasty itp. Co według was jest najlepsze ?

 

Niestety malowanie całego zderzaka jak na razie nie wchodzi w rachubę ponieważ, jak podejrzewam są to duże koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że te rysy są dość głębokie i w niektorych miejscach napewno do podkładu. Ja proponowałbym kupić papier ścierny 2500 i delikatnie z wodą je wyrównać. A następnie zakup taką pastę jak Farecla G3 - około 25zł i z delikatną ilością wody spróbuj wypolerować. Napewno to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie uszkodzenia o betonowe elementy kończą się głębokimi rysami.

Ja płacę za lakiernika 250,- za element.

Za pasty i inne cuda wydasz pewnie 100,- a w pełni zadowolony i tak nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym podjechał z kodem lakieru to mieszalni. zrobią ci lakier do takiego małego pojemnika jak lakier do paznokci i tym pędzelkiem ładnie je zamaskujesz. widać będzie dopiero z bliska. Jak zaschnie pasta tempo lekkościerna(TEMPO) i delikatnie ładnie to wypolerujesz. Cena: ok 25pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi... W poniedziałek podjadę do jakiegoś lakiernika i się spytam też co i jak...

 

Zobaczymy ile by wziął za zdemontowanie i pomalowanie na nowo...

 

Wieczorem wyszedłem zobaczyć jeszcze raz jak to wygląda i qrwa mać szczena opada :((:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam jak kolega napisal zero kombinacji jedz do lakiernika on sie zna i poleci co zrobic bo sam moze uznac ze zrobi to bez malowania elementu a wlasnie wypoleruje wybiezesz opcje po rozmowie z nim i bedziesz zadowolony :) co moge ci polecic to poczekaj do konca zimy odpukac mozesz gdzies poprawic jeszcze lub ktos do ciebie czego szczerze ci nie zycze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak zdemontować możesz sam - max 30 min roboty, a kilka złotych w portfelu...

Na forum jest dokładny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co oczekujesz po naprawie. Jeżeli chcesz aby śladu w ogóle nie było to tylko czeka cię wizyta w zakładzie lakierniczym i pomalowanie zderzaka. Ale i tutaj też trzeba się wykazać dużą znajomością roboty. Byle lakiernik weźmie za polakierowanie całego elementu 200 zł.Gorzej będzie jak z nie z kolorem , ale z odcieniem nie trafi i bedzie udowadniał "panie z czasem zciemnieje , lub rozjaśnieje , ale na pewno dojdzie". Średnia cena za element waha się około 300 zł.Z montażem i demontażem. Fachowiec ( czytaj dobry lakiernik) skoncentruje się na kolorze w uszkodzonym miejscu ,a reszte pociagnie lakierem bezbarwnym, tak aby do minimum zniwelowac różnice zaznaczam w odcieniu , a nie w kolorze. Rysy są głębokie i na pewno ,a przynajmniej powinien zastosowac szpachle do plastiku,ale są to pobożne życzenia. Wracając do tematu jeżeli oczekujesz i nie przywiązujesz wagi do szczegółów to możesz sobie kupić lakier zaprawkowy i pędzelkiem zamalować ,ale nie łudź się że nie będzie tego widać ,nawet z 5 metrów to zobaczysz ,a polerowanie pastami polerskimi i szlifowanie papierem ściernym o przeróżnej gradacji nie da żadnego efektu. Nie wierz w bajki typu "panie ładną łateczkę się zrobi i po sprawie" Jestem szczególarzem, a na tym znam się najlepiej i staram Ci się przedstawic sprawę jasno. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże kotlecika troche. Miałem ostatnio spotkanie z lisem na drodze i troche mi poszarpal zderzak, a mianowicie zderzak wyszedl z zatrzaskow po obu stronach i jest wgnieciony. Planuje wymienic na dniach i teraz pytanie. Czy warto kupic na allegro pomalowany zamiennik w moim kolorze(http://allegro.pl/passat-b6-zderzak-przedni-nowy-wszystkie-kolory-i3875993735.html - np.tutaj) czy kupic oryg w kolorze, co wiaze sie z dlugim oczekiwaniem bo ciezko dostac w tym kolorze. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zero zamienników, zawsze coś do końca nie pasuje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wlasnie w podobnej sytuacji tyle ze ja szukam blotnika prawe i lewego na przod i tez mysle and zamiennikem gotowym .

 

Ktos juz moze montowal taki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego zero zamienników, zawsze coś do końca nie pasuje itp.

 

 

Tylko skąd tu wziąć oryginal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo a w sumie wciaz mam (jeszcze nie robilem) bo na parkingu przetarl mi tyl auta ktos innym autem > bylem w car-detailingu studio ( nie podaj tutaj jakim bo nie ma to sensu wszedzie pewnie taka usluga istnieje) > za 99 pln chlopaki sa w stanie wypolerowac i taka szkoda usunac u mnie wyglada to podobnie, dodatkowo powiem ze za okolo 50 pln w ASO mozna kupic lakier do kazdego auta (podajesz VIN) ale to jak masz robic sam to nie wiem czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności