Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie odnosnie świateł soczewkowych,kupiłem do pasata lampy firmy"DEPO" i wsadziłem do nich zestaw HID. Przedewszystkim chodzi mi o to czy idzie jakoś ustawić te lampy zeby to swieciło tak jak powinno czy te soczewki są do du.py. Dodam ze wcześniej też miałem soczewki i świeciły o wiele wiele ładniej tylko niestety rozwaliłem. Z gór dziekuje za odp.

29122010339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest nie tak odciecie swiatla niewyrazne czy jak?ustawiales sam czy na diagnostyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest dobrze, masz soczewki D2S przystosowane do hid, czyli swiaca plasko, jedyne co widze za zdjecja to chyba masz za nisko deczko i za bardo ''zeza'' zrobionego, powinienes sie na regulacje do serwisu udac.

Chcialbys pewnie zeby ci swiecilo z takim ptaszkiem do gory i oswietlalo znaki prawda?

Znakow nie zobaczysz z bliska.

Jezeli to depo to masz tez fajny bajerek ze zmiana przeslony(za pomoca drutu wewn.) na lewostronny i prawostronny ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest dobrze, masz soczewki D2S przystosowane do hid, czyli swiaca plasko, jedyne co widze za zdjecja to chyba masz za nisko deczko i za bardo ''zeza'' zrobionego, powinienes sie na regulacje do serwisu udac.

Chcialbys pewnie zeby ci swiecilo z takim ptaszkiem do gory i oswietlalo znaki prawda?

Znakow nie zobaczysz z bliska.

Jezeli to depo to masz tez fajny bajerek ze zmiana przeslony(za pomoca drutu wewn.) na lewostronny i prawostronny ruch.

Właśnie ta lewa soczewka świeci z takim uskokiem gdzie na innych soczewkach tego nie było tylko linia prosta a w prawym wydaje mi sie ze powinien byc ukos w góre i też go nie ma i tak dziwnie jest rozproszone światło nie równomiernie. A o co chodzi z tą z mianą przesłony jak można jaśniej.z góry dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sebastian miał na myśli że możesz światła ustawić na świecące symetrycznie czyli w linii prostej-- -- a asymetryczne czyli takie jakie masz w prawej lampie coś takiego -/ -/ regulacja jest bodajże z boku lampy a służy do tego abyś miał możliwość "przełożenia" świateł na symetryczne gdy będziesz w kraju gdzie takowe obowiązują(abyś nie oślepiał innych użytkowników drogi) Jeśli się mylę to poprawcie mnie ale gdzieś było już to opisane na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Sebastian miał na myśli że możesz światła ustawić na świecące symetrycznie czyli w linii prostej-- -- a asymetryczne czyli takie jakie masz w prawej lampie coś takiego -/ -/ regulacja jest bodajże z boku lampy a służy do tego abyś miał możliwość "przełożenia" świateł na symetryczne gdy będziesz w kraju gdzie takowe obowiązują(abyś nie oślepiał innych użytkowników drogi) Jeśli się mylę to poprawcie mnie ale gdzieś było już to opisane na forum

wlasnie depo ktore mialem nie bylo symetryczne ale w 100% lewo prawo.

 

Przeslona czyli zasloniecie czesci swaitla (wiazki) padajacej na przeciwny pas tak wiec na scianie (w polsce)masz taki jakby ptaszek od lewej linia prosta i pozniej do gory(45 stopni) do pobocza.

 

Gdy wichajsterkiem zmienisz przeslone to masz swiatla (ptaszka na scianie) w lewo tak jak w uk czyli nie razi w prawo a oswietla do gory w lewo.

 

Sumetryczna przeslona to nie zmiana a wyciecie ptaszka i zrobienie czegos takiego jak na twoim zdjeciu, linia plaska.

 

Co do tematy:

-faktycznie masz jakies zalamanie na srodku, taki uskok, ale watpie zeby on mial wplyw na widocznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te przeslone to krotko mowiac. Jesli bedziesz np w UK gdzie jest ruch lewo stronny to przestawiasz ta przeslone i nie oslepiasz innych. Te lampy sa przystosowane do ruchu lewo i prawo stronnego . Tylko zmieniasz ta przeslona jak maja swiecic.

Lewo stronny \__ \__

Prawo stronny __/ __/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna różnica w światłach niestety.Granica światło-cienia jest tu rzeczywiście słąbo widoczna chyba że kiepsko jest zrobiona fota.Tak jak napisał kolega 2-ba powinno wyglądać tak:

 

__/ __/

 

a nie do końca tak jest.

Inna sprawa-to tyczy się przesłon lamp.Owszem zmienia się jednym ruchem palucha ale-są tylko dwie możliwości ustawienia-EU i US,GB niema w tych lampach.Wygląda to tak:

 

EU

 

__/ __/

 

US

 

__ __

 

I na lewostronny możliwości ustawienia w tych lampach niema,tak samo jest w oryginalnych Hellach-nie mam zrobionych fotek rozebranego klosz ale dobrze pamiętam że przesówna jest tylko jedna blaszka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś ze swoimi lampami dość długo. I na temat Twoich mogę powiedzieć dwie rzeczy : musisz wypoziomować całe lampy (mam na myśli regulacje, które są przy uchwytach całej lampy) następnie wyreguluj "zeza" (jeden z kolegów wyżej już to ujął) . No a na koniec oczywiście regulacja granicy światło-cienia czyli wysokości świecenia. Wszystko da się zrobić. Trochę czasu i cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest pewna różnica w światłach niestety.Granica światło-cienia jest tu rzeczywiście słąbo widoczna chyba że kiepsko jest zrobiona fota.Tak jak napisał kolega 2-ba powinno wyglądać tak:

 

__/ __/

 

a nie do końca tak jest.

Inna sprawa-to tyczy się przesłon lamp.Owszem zmienia się jednym ruchem palucha ale-są tylko dwie możliwości ustawienia-EU i US,GB niema w tych lampach.Wygląda to tak:

 

EU

 

__/ __/

 

US

 

__ __

 

I na lewostronny możliwości ustawienia w tych lampach niema,tak samo jest w oryginalnych Hellach-nie mam zrobionych fotek rozebranego klosz ale dobrze pamiętam że przesówna jest tylko jedna blaszka.

 

Pozdrawiam

wlasnie u mnie patryk bylo eu i uk nie us i bede tego bronil ;) gdy pojechalem na ustawianie lamp koles mi powiedzial ze on ich nie bedzie ustawial bo to eu i wytlumaczyl te 3 rodzaje ptaszkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie u mnie patryk bylo eu i uk nie us i bede tego bronil ;) gdy pojechalem na ustawianie lamp koles mi powiedzial ze on ich nie bedzie ustawial bo to eu i wytlumaczyl te 3 rodzaje ptaszkow.

 

Dawaj foto :hyhy

 

Wierzę Ci Seba :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli soczewki depo h7+h7 nie idzie ustawic przesłony pod xenon ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli soczewki depo h7+h7 nie idzie ustawic przesłony pod xenon ??

 

Nigdy nie ustawisz dokładnie czegoś pod xenon skoro to pod xenon nie jest ;)

Było brać Depo D2S/H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawaj foto :hyhy

 

Wierzę Ci Seba :ok

nie no ja mowie tylko angel eye depo dla b5

 

jaja sobie robisz, chcesz forto a juz nie mam tego auta ;)

Zreszta, co do tych depo to sam sie zastanawialem jak technicznie zrobili to zeby sie przeslona zmieniala calkiem a nie robila symetria tak jak na usa.

Chyba 1/8 kola(taki plasterek blachy) ktora sie daja w lewo lub w prawo-nic innego mi do glowy nie przychodzi.

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

 

na upartego samemu mozna by przerobic lampy na uniwersalne (z tym rygielkiem) jezeli odblysnik swieci prosto a nie kierunkowo;)

 

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

 

Nigdy nie ustawisz dokładnie czegoś pod xenon skoro to pod xenon nie jest ;)

Było brać Depo D2S/H7

mozna druciarsko dolozyc jakas blaszke do przeslony zeby bylo na usa, ale te na usa to chyba nie to co D2S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na upartego samemu mozna by przerobic lampy na uniwersalne (z tym rygielkiem) jezeli odblysnik swieci prosto a nie kierunkowo;)

mozna druciarsko dolozyc jakas blaszke do przeslony zeby bylo na usa, ale te na usa to chyba nie to co D2S?

 

D2S to sam palnik,D1S to palnik zintegrowany z przetwornicą więc to niema nic do rzeczy.

Przerobić by sie dało-dospawać na tą ruchomą blaszkę kawałem i nnej blaszki z drugiej strony i po zabawie ;) Przykręcić się nic nie da bo poprostu niema miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAA...sie nie doczytalem i caly czas myslalem ze D2S to rodzaj przeslony.

Wiec D2S to rodzaj palnika. A czym sie rozni, jak taki rozpoznac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym sie rozni, jak taki rozpoznac?

D2S to sam palnik,przetwornica jest osobno.W D1S palnik jest razem z przetwornicą.Poniżej foto

Pierwszy to D2S drugi to D1S

D2S.jpg

D1S.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że temat na tapecie, zapytam się odnośnie soczewek przemalowanych na czarno. Zapewne są to zamienniki DEPO, ale czy ktoś wie cokolwiek na temat wykonania tego? Bo powiem że zastanawiam się nad takim zestawem...

 

Mam:

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-soczewka-lampy-typu-clear-black-i1379715249.html

Edytowane przez Koucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jestem nowy na forum. Czy jest jakaś ori soczewka do b5 3B ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
D2S to sam palnik,przetwornica jest osobno.W D1S palnik jest razem z przetwornicą.Poniżej foto

Pierwszy to D2S drugi to D1S

aha...czyli d1s to ori xenon, a d2s to te wszystkie dokladki typu made in china hid kit ;)

czy jest jakas roznica w samym palniku jako budowie szkla, kacie swiecenia czy ulozeniu zarnika, czy tylko ta przetwornica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności