Skocz do zawartości
Gość tomas

Grzanie się silnika i słabe przyszpieszanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomas

Witam

Prosiłbym o pomoc. Otóż mam taki problem silnik w moim pasku zaczął się grzać(płyn chłodniczy) Jak może być przyczyna (ma coś wspólnego z tym nie wymieniany płyn) ale i dodatkowo silnik przechodzi w tryb awaryjny brak przyspieszania.

 

I moje domyśły są takie z pytaniami:

np myślę że może coś z termostatem i chodzi tylko mały obieg i MOZE KTOS MI ODPOWIEDZIEC CZY OD PRZEKROCZENIA TEMP. CIECZY POWYZEJ 90 MOZE SILNIK PRZEZ TO PRZECHODZIC W TRYB AWARYJNY????

 

o braku przyspieszenia już się oczytałem ale co z tym grzaniem się cieczy. Jak coś sprawdzić????

 

a jakby to był np przypływomierz to mogą być takie objawy że silnik się przegrzewa???

PROSZę O POMOC.

Mam zamiar pojechać na Vaga ale może jutro bym coś podłubał sam chciaż to niedziela ale...

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś mi coś podpowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo płyn nie był wymieniany, jaki to jest płyn?

 

 

Może być tak, że termostat zaciął się i nie otwiera dużego obiegu.

Sprawdź, czy nagrzewają się węże prowadzące do chłodnicy, czy nagrzewa się chłodnica, oczywiście jeżeli temperatura cieczy chłodzącej ma 90 stopni C, bo w takiej temp ( 87 lub innej np. 92 zależy jaki był zamontowany ) powinien otwierać termostat.

 

Druga sprawa, warto sprawdzić, czy wskaźnik temperatury nie przekłamuje. Można użyć do tego termometru, zanurzając go w zbiorniku wyrównawczym i porównać temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli maly obieg tylko pracuje, to masz termostat do wymiany. jesli auto łapie notlaufy i nie ma mocy, to bylo juz o tym wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldimas

na goracym silniku sprawdz weze przy chlodnicy jesli puchna i sa twarde to termostat do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomas

Dziękuję za podpowiedzi, posprawdzam jak to jest z tymi wężami. Tak się domyślałem ale szczególnie chciałem zapytać czy ktoś wiem czy może jak ciecz się zagrzeje to czy to możliwe że SILNIK PRZECHODZI W TRYB AWARYJNY???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem podobny problem ale bez słabego przyspieszania. Sprawdź stan wirnika pompy wody! U mnie był walnięty i się grzał silnik. Żeby to sprawdzić musiałem tylko wyciągnąć termostat. A i jeszcze jedno!!!! Nie kupuj taniego termostatu tylko oryginał ok 80zł. ja założyłem jakieś badziewie i przy szybszej jeździe temp mi spadała!

Pozdro!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności