Skocz do zawartości
Tatanki

Co zrobić z akumulatorem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od tygodnia jestem uziemiony i do połowy stycznia na pewno to potrwa, auto stoi na parkingu i niewiem co zrobić z akumulatorem, zabrać do domu czy nie. Chodzi mi o jakieś konsekwencje systemowe z powodu braku prądu w instalacji, niewiem rozkodowanie się czy coś w tym stylu. Na razie wysyłam żone co drugi dzień by go przepaliła i odpala bez problemów, ale słyszałem o jakiś mrozach co mają nadejść i niewiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odłączysz aku to zakoduje się radio wyzeruje licznik zegar i fis oraz może komp pokładowy jeśli masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że wszelkie ustawienia wrócą do fabrycznych i po podłączeniu aku będzie można normalnie odjechać z tym że od nowa będzie trzeba wszystko ustawić. A pytanie mam jeszcze, jak zamknąć auto po wyjęciu aku. Wiem że trzeba użyć samego grotu z kluczyka, a jak się dostać do dziurki hi hi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moźna auto zamknąć z przymkniętą maską a jak wyciągniesz aku to zamkniesz maskę i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak później go otworze? Jednak dziurkę trza znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że wszelkie ustawienia wrócą do fabrycznych i po podłączeniu aku będzie można normalnie odjechać z tym że od nowa będzie trzeba wszystko ustawić. A pytanie mam jeszcze, jak zamknąć auto po wyjęciu aku. Wiem że trzeba użyć samego grotu z kluczyka, a jak się dostać do dziurki hi hi :)
Po ponownym podłączeniu zapali Ci się kontrolka od ABS-u i kierownicy . Należy skalibrować czujnik skrętu (max w prawo potem max w lewo kierownicą ) oraz czujniki ABS-u przejechać około100 metrów i wszystko wróci do normy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy skalibrować czujnik skrętu (max w prawo potem max w lewo kierownicą ) oraz czujniki ABS-u przejechać około100 metrów

 

obojętnie czy w lewo czy w prawo chodzi o kolejność? ABS- normalna jazda na wprost, czy może coś specyficznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób jak kolega napisał najpierw w prawo na maxa potem w lewo na maxa i przejeć się kawałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to olal bo napewno przez tydzien nic sie nie stanie uzupelnij poziom w akumulatorze i niczym sie nie przejmuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie mam jeszcze, jak zamknąć auto po wyjęciu aku. Wiem że trzeba użyć samego grotu z kluczyka, a jak się dostać do dziurki hi hi

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=677608#post677608

Edytowane przez prezess7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, tydzień tak, ale miesiąc na mrozie no nie wiem. Tym bardziej że we wtorek wyjeżdżam i wracam po nowym roku i nikt nie będzie mógł go przepalić.

 

Piotr, dzięki za namiar na dziurkę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabierz aku do domu. Po miesiącu stania rozładuje się na 100% a wtedy musisz kupić nowy aku bo nie będzie juz czego reanimować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba juz po ptokach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpalaj auta co drugi dzień!

Bez przejechania się i bez minimum 20 minut pracy silnika tylko mu szkodzisz. Odpalanie zimnego to najgorsze dla silnika w zimie. Akumulator też ppotrzebuje minimum 15 minut, żeby uzupełnić prąd po uruchomieniu diesla zimą - świece żarowe, rozrusznik itd.

Gdybym miał zostawić auto na 2 tyg to wyciągam aku i po sprawie. Nie powinno być problemów po odłączeniu prądu a na pewno nie większe niż padnięta bateria w razie zostawienia w aucie czy męczony silnik częstymi zimnymi startami.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie aku wyjąłem, jutro dopiero będę uruchamiał auto, mam nadzieje że nie będzie żadnych komplikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie aku wyjąłem, jutro dopiero będę uruchamiał auto, mam nadzieje że nie będzie żadnych komplikacji :)

 

nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplikacji żadnych nie było, nic się nie poprzestawiało. Jedyne co musiałem zrobić to ustawić stacje radiowe od nowa

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

Jak zmieniałem swoje radio to po podłączeniu były jakieś zaprogramowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności