Skocz do zawartości
piterrr20

Nie działa el. lusterko prawe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak pisałem w pewnym temacie, w którym pytałem jak wyjąć wkład lusterka w B4, nie działa mi sterowanie el. lusterka (prawe), a działało. To od strony kierowcy działa poprawnie. Rozebrałem to prawe lusterko i okazało się że wszystkie wtyczki są prawidłowo podpięte, prąd też dochodzi. A przy regulacji "joystickiem" w górę i w dół przeskakuje tylko taki "stycznik" (nie wiem jak to się nazywa). Następnie po zwarciu innym kabelkiem w różnych kombinacjach dwóch z tych przewodów od regulacji sterowanie działało w lewo i w dół. Jaka może być przyczyna takiego zachowania tego lusterka?

Ktoś tu pisał o jakimś module komfortu (podobno do każdych drzwi jest osobno w B4), czy tam mam szukać przyczyny? Jeśli tak to jak on wygląda i gdzie się znajduję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł to w B4 chyba nie obsługuje lusterek.

 

Działanie sterowania odbywa się następująco:

 

Jest jeden silniczek który kręci w prawo i w lewo. Przy ruchu w prawo prąd "+" powinien się pojawić się na jednym z przewodów, masa "-" na drugim. Przy ruchu w lewo bieguny popłyną odwrotnie, czyli tam gdzie był "+" będzie "-". Przy ruchu góra-dół dochodzi dodatkowo "+" na ten twój stycznik czyli zwykły elektromagnes napędzający przekładnię. Silniczek kręci zawsze, raz w lewo a raz w prawo.

 

Proponuję najprostszą metodę, czyli żarówkę do sprawdzenia czy pojawia się "+" na wszystkich trzech przewodach, i czy pojawia się "-" na dwóch z nich. Dalej zostaje szukanie miejsca przerwania przewodu.

 

PS. Nie pamiętam czy elektromagnes włącza się przy ruchu góra/dół czy prawo/lewo ale to akurat mało istotne. Ważne, że przy regulacji w jednej płaszczyźnie jest jeden "+" i jeden "-" a przy regulacji w drugiej płaszczyźnie są dwa "+" i jeden "-"

 

PS.2. Panie i Panowie elektrycy, proszę nie obrażać się za "+" i "-" oraz "prąd" i "masę" - zwroty te są potoczne ale szerzej rozumiane :D

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten elektromagnes włącza się przy ruchu joystickiem w górę i w dół. Tak jak poleciłeś sprawdzałem już zwykłą żarówką czy prąd dochodzi, ale nie pamiętam czy do wszystkich kabli. Postaram się to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj dokładnie to samo tylko z lewej strony. Wystarczyło poruszać wkładem góra - dół, lewo - prawo kilka razy. I jak ręką odjął. Przestało cykać, a zaczęło się ruszać..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroobelek u mnie to nie pomaga :(

 

Może ktoś inny ma jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Edytowane przez piterrr20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie podłączyć przewów zasilający el. lusterka? Na schemacie jest wskazanie na " FUSE #51" gdzie jest ten bezpiecznik #51?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, gdzie podłączyć przewów zasilający el. lusterka? Na schemacie jest wskazanie na " FUSE #51" gdzie jest ten bezpiecznik #51?.

masz ori wiązkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam tej srodkowej, do której jest podłączne zasilanie, będę sam robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności