Skocz do zawartości
pjuro

Podgrzewanie świec B4 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki: jeżdże cały czas i nie maiłem nigdy problemó z odpalanie m lecz ostatnio zgasiłem silnik poszedłem do sklepu, wracam przekręcam stacyjke i nie zapaliła mi sie lampka od podgrzewania krece i nic. Po jakimś czasie i wielu próbach przekręcania kluczykiem znowu sie pojawiła i normalnie po podgrzaniu zapalił, następnego dnia powtórka z rozrywki przekreciłem kluczyk i poruszałem ręka przy bezp. i przekaźnikach - zapaliła sie myślałem że problem rozwiązany coś nie łączyło pewnie. Nastepnego dnia to samo tylko że ruszanie owego miejsca już nic nie dało pasek sie namyślił i po jakimś czasie po przekręceniu lampka sie zapaliła podgrzało i odpalił. Jak myślicie w czym może być problem???:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to przy tych temperaturach świece nie grzeją wcale więc to nie jest problem podłącz pod kompa może wywali jakiś błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem z immobilizerem, vag prawdę powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

 

Mam podobny problem. Wczoraj zgasiłem na parę minut silnik i gdy chciałem go ponownie uruchomić, kontrolka świec nie chciała zgasnąć, rozrusznik kręcił , pasior nie zaskakiwał :dupablada

 

Wiem, że było o tym na forum, między innymi w FAQ. Jedni twierdzą, że to bezpiecznik świec (wątpię, bez bezpiecznika też odpala) inni, że alarm albo immo.

 

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jaki wpływ ma immo na nie gasnącą bądź nie zapalającą się kontrolkę świec? No i jeśli to wina immo to co mu zrobić żeby nie przeszkadzał?

 

Aha i jeszcze jedno, jeśli immo jest odłączony lub coś nie gra na stykach samochód odpala i od razu gaśnie, a w tym przypadku rozrusznik kręci jak głupi, a silnik nie załapuje.

 

Coś tu się nie zgadza, mógłby ktoś mądry mi to wyjaśnić?

Edytowane przez jerzy86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nie pozwala odpalić a kontrolka świeci bo jakiś problem zgłaszać może zauważ że jak ktoś ma sporo błędów to kontrolka świec czasem miga w czasie jazdy ja tak miałem jak był błąd czujnika hamulca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jaki wpływ ma immo na nie gasnącą bądź nie zapalającą się kontrolkę świec?

Bo w B4 kontrolka od świec to takie check engine. Jak są jakieś problemy z silnikiem, kompem czy jeszcze czymś innym to bardzo często jest to zgłaszane kierowcy właśnie za pomocą kontrolki od świec.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie problem z immobilizerem, vag prawdę powie.

Jestem jeszcze w tych tematach rzadki jak barszcz, więc spytam skąd mam wiedzieć że pasek ma immo?czy jest jakas charakterystyczna rzecz w okolicach kierownicy,stacyjki?czy poprostu jest coś w kluczyku i coś, że tak powiem schowane w okolicach kiery,stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy jak ja mają osobny do wsunięcia a niektórzy w kluczyku , jak nie chcesz rozbierać kluczyka idztak gdzie dorabiają i spytaj o cene a on sprawdzi czy masz imo bo z imo jest droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dorobienia klucza z immobiliserem licz się z dość wysokimi kosztami...

Mój kumpel za takie coś zabulił 160zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd mam wiedzieć że pasek ma immo?

Są na to dwa sposoby:

1) Wyciągasz włącznik świateł i sprawdzasz czy masz za nim (tak w głębi, poniżej) kostkę wielkości mniej więcej paczki papierosów (to jest właśnie immo).

2) Znacznie przyjemniejszy sposób ;) Kupujesz tabliczkę czekolady i zjadasz ją lub oddajesz komuś kto lubi słodycze:fajny Następnie bierzesz sreberko (które zostało po czekoladzie) i szczelnie owijasz nim plastikową część kluczyka tak aby wystawał tylko grot. Następnie wkładasz do stacyjki i odpalasz. Jak masz immo to auto odpali na ok 1 sek i zgaśnie. W kluczyku jest mała kostka od immo a sreberko nie przepuszcza sygnału z kluczyka do immo.

PozdraVWiam i smacznego:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest taki: jeżdże cały czas i nie maiłem nigdy problemó z odpalanie m lecz ostatnio zgasiłem silnik poszedłem do sklepu, wracam przekręcam stacyjke i nie zapaliła mi sie lampka od podgrzewania krece i nic. Po jakimś czasie i wielu próbach przekręcania kluczykiem znowu sie pojawiła i normalnie po podgrzaniu zapalił, następnego dnia powtórka z rozrywki przekreciłem kluczyk i poruszałem ręka przy bezp. i przekaźnikach - zapaliła sie myślałem że problem rozwiązany coś nie łączyło pewnie. Nastepnego dnia to samo tylko że ruszanie owego miejsca już nic nie dało pasek sie namyślił i po jakimś czasie po przekręceniu lampka sie zapaliła podgrzało i odpalił. Jak myślicie w czym może być problem???:niekumam

 

a czy problem może tkwić w przekaźniku od podgrzewanie (o ile taki jest) lub bezpiecznikach? Nie moge rozkminić o co biega. Zgasiłem go ciepłego i chcialem od razu zapalić kontrolka od swiec sie nie zaswiecila kręcilem i nic, odczekałem troche kontrolka sie zaświiecila, zgasłą odpalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:manga przegrzewał sie przekaźnik jak sie nagrzał to po zgaszeniu nie szło odpalić dopóki nie ostygł:) kupiłem nowy (22zł) i gitara gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności