Skocz do zawartości
kamol

Dziwne odgłosy ze wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Mam mały kłopot z moim passatem coś cyka z wspomagania tzn jak kręce na sucho to cyka <tak jak by ktoś kamyczki rzucał na beton > jak tak pokręce kierą to cyka i jak ją puszcze to potem przez chwile też cyka .. Co to może być gdzie szukać przyczyny .Pomocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisaz dokładnie z kad dobiega dzwiek i ci znaczy na sucho ?patrzyłes na pasek klinowy napinacz w trakcie pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisaz dokładnie z kad dobiega dzwiek i ci znaczy na sucho ?patrzyłes na pasek klinowy napinacz w trakcie pracy?

 

Dzwięk dobiega z komory silnika nie wiem co gdzie i jak nie znam sie zbytnio

Na sucho znaczy gdy auto stoim w miejscu a ja kręce kierownicą tzn doszłem do wniosku im większy oprór na wspomaganie tym bardziej cyka jak sie auto toczy powoli i skręcam to też cyka ale mniej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w momencie cykania czujesz na kierownicy takie lekkie przeskoki, jesli chodyi o wspomaganie to skada sie y maglownicz ktra yamontowana jest pod syzba pod akumulatorem i pompz i najcyesciej ona powoduje chalas-a kierownica chodyi cieyzko ?_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w momencie cykania czujesz na kierownicy takie lekkie przeskoki, jesli chodyi o wspomaganie to skada sie y maglownicz ktra yamontowana jest pod syzba pod akumulatorem i pompz i najcyesciej ona powoduje chalas-a kierownica chodyi cieyzko ?_
Cykania nie słychac w kabinie słychać go tylko gdy szyby są otwarte kiera chodzi dobże bez oporów tylko troche tak jak by obroty spadały jak kręce na postoju ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego do sprawdzenia :

poziom płynu wspomagania na zimnym silniku powinien byc na min

pompa wspomagania

i to co bym obstawiał to napinacz lub koło pasowe alternatora-popros kogos zeby wsiadł do auta odpalil go i krecił kiero a ty patrz na pasek klinowy zaraz przy zdrerzaku powodzenia daj znac jak dojdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem:( wymieniłem napinacz i nie pomogło:( na odpalonym silniku kręciłem kierownicą to kolega zauważył że pompa wspomagania przestaje się kręcić, czyżby się zacierała? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego wymieniłes napinacz?skakał pasek czy co?a u ciebie sa zaniki wspomagania przeskoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiedziałem co jest przyczyną, a na odpalonym silniku napinacz duże drgania miał, wymieniłem napinacz i nic nie pomogło,dzisiaj zobaczyłem że na małych obrotach silnika przy skręconych kołach pompa staje, sprawdzałem płyn wszystko jest w normie, pompa do wymiany??

Edytowane przez dego_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do jednej wypowiedzi, poziom plynu wspomagania na zimnym silniku powinien byc na minimum? bo wlasnie taki mam i nie wiem,czy nie dolac plynu... oraz jesli jest w zbiorniczku brud, a sam plyn jest tez jakis czarny, to kwalifikuje sie do wymiany? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał to samo wymienił koło alternatora to ze sprzegiełkiem i teraz jest ok a mechanicy chcieli pompe i magla wymieniac .jesli ci płynu nie ubywa pompa nie wyje to przyczyna jest ,zdejmij pasek i pokrec kołem pompy wspomagania i sprawdz tosprzegiełko powiodzenia. tak prawidłówo w zimnym układzie ma byc min ponad minimum a jak płyn czarny to do wymiany raczej, lepiej nie mieszac dolewac wynalazxków bo potem magle sie rozszczelniaja

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie przy skrecie na max jest diwny pisk ale ja stawiam na napinacz, motor to ajm, przy wlaczeniu klimatyzacji na malych obrotach podczas dodawania gazu tez ten dziwny pisk slychac jakby sie pasek slizgal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny pisk miałem przy skręconych na maxa kołach od zakupu paska do zeszłego tygodnia jak pompa padła po wymianie wszystko gra i nic nie piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie bo dzis miałem dziwną akcję z tym cykaniem ruszyłem autem i tak troche go przydusiłem no wiecie za mało gazu w większości aut jak sie startuje z podduszonym silnikiem z maski można usłyszeć taki dziwny dzwięk jak by jakiegoś paska o który pasek chodzi bo on zaczą tak jakby cykac i strzelać i przez chwile jazdy aż dodałem gwałtownie gazu i poczułem tak jaby cos sie odblokowało i popchneło auto .Co to może być cykanie ustało po tym zdarzeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności