Skocz do zawartości
doliś

czy sonda lambda może być przyczyną gaśnięcia na benzynie?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

Czy sonda lambda może być przyczyną gaśnięcia na benzynie?,passacik nie pali ani nie jeżdzi na benzynie, na gazie ok., pompa paliwa pracuje ok. dodam że całą zimę praktycznie bez problemu jeżdził i palił na benzynie jak zaczęło się robić ciepło od razu problem!Z gazu jak przełącze na benzynę to gaśnie od razu. za co odpowiada sonda lambda ,i czy sam moę sprawdzić jej działanie?

fdodam że ppodpięty był pod vag-a i żadnych błędów!HELP

Edytowane przez doliś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć!

Czy sonda lambda może być przyczyną gaśnięcia na benzynie?,passacik nie pali ani nie jeżdzi na benzynie, na gazie ok., pompa paliwa pracuje ok. dodam że całą zimę praktycznie bez problemu jeżdził i palił na benzynie jak zaczęło się robić ciepło od razu problem!Z gazu jak przełącze na benzynę to gaśnie od razu. za co odpowiada sonda lambda ,i czy sam moę sprawdzić jej działanie?

fdodam że ppodpięty był pod vag-a i żadnych błędów!HELP

A skąd wiesz że pompka paliwa dziala ? Nie dostaje paliwa dlatego gasnie.Sprawdz tą pompkę filtr paliw

a.Jak padnie sonda to auto nie zgaśnie może tylko zacząc dymić i wzrośnie spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość mi ją sprawdzał poza tym słychać ją , podczas uruchamiania silnika,( niedawno wymieniana), filtr wymieniony , zobacze jeszcze czy w zbiorniku paliwa nie ma syfu, jak to będzie ok, to wydaje mi się że wtryski świrują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze być tak że przekaznik od centralki Lpg nie załącza wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to pokazałoby mi jakieś błędy , czy nie koniecznie, a jak mogęsprawdzić przekażnik czy działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półącz bezpośrednio listwę wtryskową omijając przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalka gazowa której generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja jest ta zwykła , z parownikiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiń na próbę emulator wtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emulator wtrysków?,cóż to takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ który "oszukuje" ECU silnika po odłączeniu wtryskiwaczy benzynowych. Jego przewody powinny być wpięte między fabryczne wyprowadzenia na wtryski a wtryskiwacze benzynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływka jak nie działa to też tak się dzieje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a świece, kable i kopułke sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a świece, kable i kopułke sprawdziłeś?

A po kiego grzyba? Na LPG chodzi dobrze, a usterki układu zapłonowego wychodzą najpierw podczas pracy na LPG. Tutaj jest problem z wtryskiem benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopułka I ŚWIECE WYMIENIONE, pompa daaje ciśnienie, w baku czysto ,nie ma syfu, uważam również że to problem wtryskiwaczy,przepływki jeszcze nie sprawdzałem, dzisiaj np.odpaliłem na benzynie bez problemu, pojechałem ok.1 km, i zdusił sie ,zgasła i już go nie mogłem go odpalić ,kręci ok. ale nic poza tym, a tylko na gaz przełączyłem i zagadał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o centralke w kabinie którą przełąćzam na gaz lub benzyne ,jeżeli o to to wymieniona,zostały już chyba tylko wtryskiwacze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jeszcze być tak że przekaznik od centralki Lpg nie załącza wtrysków

 

właśnie dzisiaj zacząłem kręcić przy centralce przełączania LPG na benzyne , jest takie małe czerwone pokrętło, zacząłem nim kręcić i o dziwo zaczął nagle palić na benzynie i zrobiłem już ok. 40 km jeżdzi bez zarzutu tyle że na LPG muszę przełączać ręcznie ponieważ automat nie przełącza, i pytanie , czy faktycznie może być przyczyną ustawienie tego czerwonego pokrętła ,w odpowiedniej pozycji?, za co ono właściwie odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy centralce przełączania LPG na benzyne , jest takie małe czerwone pokrętło

To pokrętło służy do ustawienia przy jakich obrotach silnika ma sie przełączyć na gaz, i nie powinno mieć żadnego wpływu na pracę na benzynie, może sie zdarzyć tak że luty w przełacznika wysiadą lub czujnik obrotów i wtedy moze nie być dobrego przejścia prądu na wtryski benzyny....ale to niweluje dodatkowy przekaźnik na instalacji LPG który niweluje spadki napięcia na wtryskach przy pracy silnika na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności